Autor Wątek: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie  (Przeczytany 4736 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Eljas

  • Wiadomości: 52
Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« dnia: 22 Sierpnia 2023, 10:09:01 »
Darku, nie chcę zabierać Ci dużo czasu więc zamiast wydzwaniać napiszę tutaj.
Sam mówisz że jako prezes widzisz potrzebę wprowadzenia zmian. Jako strzelec dynamiczny (myślę że nie jedyny) mam prośbę o udostępnienie członkom klubu (nie tylko mi, lub indywidualnym osobom) wyposażenia strzelnicy umożliwiającego trening.
Paragraf 8 statutu klubu brzmi:
"Celem KS GARDA jest działalność sportowa, rekreacyjna i popularyzatorska w zakresie strzelectwa i jego historii,
polegająca na wszelkich formach aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na wszelkich poziomach oraz stowarzyszanie osób zajmujących się kolekcjonerstwem broni."

Nie wiem jak można rozwijać się i poprawiać swoje wyniki sportowe bez treningu. Nie da się dobrze strzelać do kiwaka czy rzutek bez praktyki o czym sam dobrze wiesz. Najlepszym miejscem do treningu jest przecież nasz klub, dlatego proszę Cię, jako prezesa, o wstawienie do składziku w wieży kiwaka IPSC (są już tam dostępne blaszki i popery i nikt ich nie rozkradł lub poniszczył).
Rozumiem że dbasz o mienie klubu (i bardzo dobrze :), ale przecież ten sprzęt jest dla nas wszystkich, po to aby z niego korzystać.

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1577
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Sierpnia 2023, 10:50:28 »
Oczywiście masz rację.
Klub organizuje treningi m. in. rzutkowe. Polega to na tym, że powstała sekcja rzutkowa. Osoby zainteresowane umawiają się na trening, zgłaszają jego termin i wyznaczony instruktor ma dostęp do sprzętu. Jeżeli jesteś zainteresowany strzelaniem do kiwaka, załóż sekcję dynamiczną i prowadź treningi z użyciem kiwaka. Nie widzę tu żadnego problemu żeby udostępnić sprzęt klubowy.
Nie ma jednak opcji na to żeby kiwak był w ogólnodostępnym miejscu, ponieważ nikt nie weźmie za niego odpowiedzialności jeżeli zginie lub zostanie uszkodzony.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2023, 10:56:02 wysłana przez Darek65 »
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

mruty

  • Wiadomości: 75
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sierpnia 2023, 12:44:16 »
Z tym że są popery w wieży i nikt ich nie ukradł ani nie zniszczył się nie zgodzę. Kumpel wrzucił tam blachy, dość grube, żeby kto chce mógł z nich skorzystać, a i on nie musi ich targać za każdym razem i zostały podziurawione. Sam dla zabawy i treningu postrzelał bym do kiwaka czy np choinki (nie wiem czy to prawidłowa nazwa), ale obawiam się że nie wszyscy to uszanują.

LemonMaster

  • Wiadomości: 5
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Sierpnia 2023, 15:11:21 »
W tej sytuacji to jedyną na ten moment opcją byłaby osoba, która wydaje i przyjmuje sprzęt ale to raczej mało realne. Musiałaby być tam codziennie przez cały dzień. Też miałbym spore obiekcje dając nieograniczony dostęp do poperów i blach. Są ludzie, którzy nie szanują swojego sprzętu, a "cudzego" to jeszcze bardziej. Dlatego opcja zaproponowana przez Darka wydaje się na ten moment najsensowniejsza.

Eljas

  • Wiadomości: 52
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpnia 2023, 08:41:14 »
Bardzo lubię dynamikę, jeżdżę na zawody w całej Polsce i chciałbym dalej się rozwijać w tej dziedzinie sportu.
Darku, proponujesz założenie tzw. "sekcji strzelectwa dynamicznego" cokolwiek to oznacza. Jeżeli w ten sposób dostanę klucz do kontenera ze sprzętem i będę mógł trenować to oczywiście się zgadzam. Gdzie mam przyjechać? Co podpisać? Da się to zrobić mailem?

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1577
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sierpnia 2023, 11:32:16 »
OK. Czyli zakładamy sekcję dynamiczną i rozumiem, że zgadzasz się ją prowadzić?
Dostaniesz oczywiście na czas treningu dostęp do wszystkiego, co będzie niezbędne do prowadzenia treningu.
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

tkendi

  • Wiadomości: 19
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Sierpnia 2023, 15:06:49 »
Hej.
Jestem za powstaniem sekcji dynamicznej.
Mam nadzieję, że treningi będą ogólnodostępne, tak jak w sekcji rzutkowej, za którą jestem odpowiedzialny.
Eljas szacunek za zaangażowanie, bo z autopsji wiem, że sporo przy tym roboty.
Mam nadzieję, że dla klubowiczów bez własnej broni tez się znajdzie miejsce, bo zaplecze jest.



mruty

  • Wiadomości: 75
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Sierpnia 2023, 22:07:33 »
Bardzo lubię dynamikę, jeżdżę na zawody w całej Polsce i chciałbym dalej się rozwijać w tej dziedzinie sportu.
Darku, proponujesz założenie tzw. "sekcji strzelectwa dynamicznego" cokolwiek to oznacza. Jeżeli w ten sposób dostanę klucz do kontenera ze sprzętem i będę mógł trenować to oczywiście się zgadzam. Gdzie mam przyjechać? Co podpisać? Da się to zrobić mailem?
Proszę tylko pamiętać że taka funkcja zobowiązuje i nie powoduje że ma się sprzęt tylko do własnego użytku. Łatwo jest podjąć się czegoś a później okaże się że nie ma czasu albo chęci. Mamy w klubie mistrza Polski, kilka razy rozmawialiśmy i nie narzekał na brak sprzętu do ćwiczeń bo do tego wiele nie trzeba.

Eljas

  • Wiadomości: 52
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sierpnia 2023, 08:22:51 »
Nie mam pojęcia ile przy tym roboty, ale ja się pracy nie boję. Jedyne czego nie cierpię to zapierdalać bez sensu. Jak będę widział sens to będę z chęcią pracował cokolwiek by to nie było.
Mamy duży klub, piękną strzelnicę i po prostu chciałbym żeby strzelectwo dynamiczne też się u nas rozwijało i ludzie nie musieli wydawać pierdyliardów dolarów na własne popery, blaszki, kiwaki itp. w celu treningu. Po to jest klub żeby nas wszystkich wspierał. Klub to tak naprawdę my sami i tylko od nas zależy jak będziemy to robić.
Darku, zakładaj sekcję i bierzmy się do roboty. :)

Eljas

  • Wiadomości: 52
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Sierpnia 2023, 19:50:47 »
Darku, nie odzywasz się.
Jako że masz większe doświadczenie proszę o pomoc, bo sam tej sekcji nie założę.

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1577
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Sierpnia 2023, 19:52:54 »
Przygotuj program szkolenia, datę (odpowiednio wcześniej musisz ją podac żeby ludzie się mogli zarejestrować), i uprawnienia do szkolenia.
Otwoerzę rejestrację, jeżeli będzie minimum 10 chętnych rozpoczynamy treningi.
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Eljas

  • Wiadomości: 52
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Września 2023, 08:48:29 »
Cześć. Jestem już po mistrzostwach polski. Poszło całkiem nieźle i wyraźnie lepiej niż w zeszłym roku, więc widać że warto trenować, w związku z tym trzeba wrócić do tematu.
Przykre w tym wszystkim jest to, że żeby dostać możliwość treningu z celami ruchomymi w innym klubie wystarczyło zadzwonić i poprosić. Dostałem SMS-em kod do kłódki, wziąłem i przygotowałem to co było mi potrzebne, potrenowałem, spakowałem wszystko z powrotem, zamknąłem i wróciłem szczęśliwy na piwko do domu i nikt mi nie patrzył na ręce czy czegoś nie ukradłem i nie zepsułem bo jesteśmy dorosłymi ludźmi którym dano pozwolenie na broń. Niestety w naszym klubie, żeby dostać pozwolenie na użycie kawałka ruchomego metalu który został zakupiony, dla nas, za pieniądze z naszych składek, trzeba wypełnić papierki, mieć kwity instruktorskie i zebrać ileś tam osób, pomimo iż jest to sport indywidualny.
No ale to ty jesteś prezesem, więc zobaczmy jak twoja wizja treningu w klubie się sprawdzi.
Oto konspekt

Piotr Eljasik
08.09.2023r.

KONSPEKT TRENINGOWY
GRUPA SZKOLENIOWA: Chętni członkowie KS Garda
ZADANIE TRENINGOWE: Poprawa umiejętości ostrzeliwania papierowych celów ruchomych IPSC typu Kiwak na czas
REALIZACJA TRENINGU: Na sygnał timera dobycie broni ostrzelanie celu metalowego aktywującego Kiwak i ostrzelanie dubletem ruchomego celu papierowego (tarcza IPSC) - 20 powtórzeń

Termin treningu: czwartek 14.09.2023 godz. 12:00

P.S. Uważam że grupa 10 osób to zdecydowanie za dużo na tego typu trening, no ale to twoja decyzja.

Eljas

  • Wiadomości: 52
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Września 2023, 08:52:22 »
P.S. 2 Nie wiem jak wstawić tu zdjęcie więc fotkę mojej legitymacji instruktorskiej wysyłam ci na maila.

tkendi

  • Wiadomości: 19
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Września 2023, 13:31:23 »
Trening ogólnodostępny w środku tygodnia w południe to chyba jakieś nieporozumienie

Eljas

  • Wiadomości: 52
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Września 2023, 18:49:28 »
Każdy ma prawo do swojej opinii. Ja mam inną.