Autor Wątek: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie  (Przeczytany 4755 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

tkendi

  • Wiadomości: 19
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Września 2023, 22:27:16 »
Każdy ma prawo do swojej opinii. Ja mam inną.

hehehehhe?. słabe to
« Ostatnia zmiana: 10 Września 2023, 22:28:57 wysłana przez tkendi »

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1577
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Września 2023, 10:14:46 »
Żaden mail z uprawnieniami instruktorskimi nie dotarł, ale rejestracja na trening aktywna.
Tak jak już wcześniej pisałem, musi być minimum 10 chętnych żeby zablokować oś na trening.
Termin ustalony jak w poście wyżej na 14.09.2023 godz. 12:00

Jako że to trening ogólnodostępny, można brać udział z broni klubowej.
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Eljas

  • Wiadomości: 52
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Września 2023, 19:59:30 »
Maila wysłałem na ds@ksgarda.com i mam go w skrzynce: "wysłane"
Poszukaj proszę. Jakby co mogę wysłać jeszcze raz.

Absolutnie się nie zgadzam na trenowanie strzelectwa dynamicznego osób które nie mają własnej broni.
Nawet nie mam zamiaru tej decyzji tłumaczyć, bo każdy kto ma konto na tym forum powinien to doskonale rozumieć.
Dzięki za otwarcie rejestracji. Zobaczymy co z tego będzie.

Eljas

  • Wiadomości: 52
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Września 2023, 20:01:07 »
P.S. Ponawiam uwagę że trenowanie w 10 osób na jednym kiwaku to pomyłka.

Eljas

  • Wiadomości: 52
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Września 2023, 20:06:41 »
P.S. 2 Może jako prezes pomożesz promować inicjatywę i napiszesz jakąś informację na stronie klubu.
Wiesz, żeby członkowie wiedzieli że można potrenować coś ciekawego.

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1577
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Września 2023, 21:10:16 »
Maila wysłałem na ds@ksgarda.com i mam go w skrzynce: "wysłane"
Poszukaj proszę. Jakby co mogę wysłać jeszcze raz.
Miestety, nic nie dotarło do mnie :(
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

kogut

  • Wiadomości: 16
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Września 2023, 22:44:24 »
Mogę prosić o plan treningu?
Jakie będa tory, ile amunicji i jaka broń?

jurek

  • Wiadomości: 22
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Września 2023, 10:12:35 »
Dostałem SMS-em kod do kłódki, wziąłem i przygotowałem to co było mi potrzebne, potrenowałem, spakowałem wszystko z powrotem, zamknąłem i wróciłem szczęśliwy na piwko

możesz zdradzić jaka to strzelnica i gdzie?

Eljas

  • Wiadomości: 52
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Września 2023, 13:06:35 »
Mogę prosić o plan treningu?
Jakie będa tory, ile amunicji i jaka broń?


Konspekt treningowy jest kilka postów wyżej.
Żadnych torów nie będzie. To jest trening, a nie symulator zawodów. Trening polega na tym żeby powtarzać tą samą czynność, korygując błędy i tym samym poprawiać swoje umiejętność. Najczęściej należy trenować to co wychodzi ci najgorzej.
Próbuję swoich sił w zawodach coraz wyższej rangi i niestety najczęściej błędy (w dodatku bardzo kosztowne jeśli chodzi o punktację) popełniam właśnie na celach ruchomych. Naturalnie doszedłem do wniosku że muszę zacząć trenować ostrzeliwanie również tego typu celów i naturalnie założyłem że najlepszym miejscem do treningu będzie mój własny klub.
Ten trening dotyczy tylko i wyłącznie strzelania do kiwaka z pistoletu.
Koledzy, nie chciałbym żadnych nieporozumień.
Proponowałem Darkowi, żeby stworzyć takie rozwiązanie, żeby każdy zainteresowany członek klubu mógł sobie taki trening z kiwakeim przeprowadzić sam. A mianowicie żeby wstawić kiwaka do składziku w wieży, razem z tymi blaszkami i poperami. Wówczas każdy chętny członek klubu będzie mógł sobie potrenować wtedy kiedy mu pasuje.
Darek się na to nie zgodził i wymyślił żeby do tego celu (tj. udostępniania klubowiczom kiwaka) stworzyć sekcję.
Ja uważam że to zupełnie niepotrzebny nadmiar biurokracji i zawracania wszystkim głowy, ale się zgodziłem bo chcę trenować.
Jeżeli ktoś chce trenować razem ze mną to zapraszam serdecznie.

jurek

  • Wiadomości: 22
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Września 2023, 13:12:04 »
mi najgorzej wychodza dublety do tarcz ipsc i idpa to proponuje zebysmy to przecwiczyli

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1577
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Września 2023, 13:21:24 »

Proponowałem Darkowi, żeby stworzyć takie rozwiązanie, żeby każdy zainteresowany członek klubu mógł sobie taki trening z kiwakeim przeprowadzić sam. A mianowicie żeby wstawić kiwaka do składziku w wieży, razem z tymi blaszkami i poperami. Wówczas każdy chętny członek klubu będzie mógł sobie potrenować wtedy kiedy mu pasuje.

Mijasz się z prawdą. Zgodziłem się żeby kiwak był w dużej wieży o ile weźmiesz za niego odpowiedzialnośc co do stanu technicznego.
Mamy tylko jeden kiwak i nie mogę go udostępnić nie mając pewności co do późniejszego stanu technicznego.
Chciałeś żeby wypożyczyć Ci kiwak, zgodziłem się, ale nie pasowała Ci godziny w jakich możesz odebrać ten kiwak.
Zaproponowałeś że możemy kupić jeszcze jedne kiwak zapewniając mnie że nie kosztuje on więcej jak 500 zł, i znowu się okazało że to do końca nie tak, bo z przesyłką za kiwak trzeba zapłacić nawet 1600 zł
Mamy w klubie mistrza Polski i nawet on nigdy nie wystąpił z prośba o wypozyczenie sprzętu.
Ty żądasz kiwaka, chcesz organizować treningi dynamiczne w strzelaniu do kiwaka to może zróbny sekcję kiwakową, bo ty akurat masz taka potrzebę?
Organizujesz trening w czwartek o godz. 12:00 wiedząc, że mało kto w godzinach pracy przyjedzie, ale to podejrzewam że mało Cię interesuje, ważne że postrzelasz do kiwaka, a inni ...
Może najpierw by wypadało zrobić jakieś rozeznanie jakie nasi członkowie mają potrzeby i tego ich nauczyć, a nie kierować się własnymi potrzebami.
Napisałeś wcześniej że pojechałeś na inną strzelnicę i dostałeś kod SMS i mogłeś korzystać ze wszystkiego, to po co tutaj się awanturujesz jak bez problemu masz dostęp do kiwaka?
Na klubowej strzelnicy w tym roku ani razu nie trenowałeś, rozumiem że to przez brak kiwaka?
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

tkendi

  • Wiadomości: 19
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Września 2023, 14:59:06 »
Dostałem SMS-em kod do kłódki, wziąłem i przygotowałem to co było mi potrzebne, potrenowałem, spakowałem wszystko z powrotem, zamknąłem i wróciłem szczęśliwy na piwko

możesz zdradzić jaka to strzelnica i gdzie?

Ja tez chętnie się dowiem, jeżeli to nie tajemnica.

Eljas

  • Wiadomości: 52
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Września 2023, 18:39:14 »
Na strzelnicy, wiosną i latem, jestem kilka razy w miesiącu, wystarczy sprawdzić wpisy w rejestrze pobytu na strzelnicy i sięgnąć pamięcią wstecz, bo widzieliśmy się kilka razy osobiście. Nie wiem dlaczego takie rzeczy wypisujesz.

Strzelam już od jakiegoś czasu i pojawiła się potrzeba treningu strzelania do celów ruchomych.
Jestem w klubie sportowym i oczywistym jest, chyba dla wszystkich, że klub jest od tego żeby w nim trenować.

Wszystko to znajduje się w statucie naszego klubu
Rozdział II
paragraf 8 mówi:
Celem KS GARDA jest działalność sportowa, rekreacyjna i popularyzatorska w zakresie strzelectwa i jego historii,
polegająca na wszelkich formach aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie WYNIKÓW SPORTOWYCH na wszelkich poziomach.

paragraf 9 z kolei:
KS GARDA realizuje swoje cele statutowe poprzez :
...
2) stwarzanie członkom Stowarzyszenia odpowiednich warunków do uprawiania strzelectwa przez zapewnienie im:
   a) bezpiecznych warunków uprawiania strzelectwa,
   b) opieki trenerskiej,
   c) WŁAŚCIWYCH URZĄDZEŃ, SPRZĘTU i materiałów szkoleniowych.

Ja nie oczekuję od klubu niczego, do czego ten klub nie został powołany. Ten cały sprzęt jest zakupiony z naszych składek i jest dla nas.
Nie jest to moja opinia. To jest fakt.
Zwróciłem się do ciebie, jako prezesa, z propozycją zmian, które pomogę sprawniej realizować cele statutowe. Zmian korzystnych nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich klubowiczów chętnych do trenowania. Czyli wstawienie kiwaka do wieży.

Owszem, zgodziłeś się, ale pod pewnymi warunkami, które oczywiście nie są do przyjęcia dla nikogo (nie wiem z jakiego tytułu jako szeregowy członek klubu mam odpowiadać za wyposażenie strzelnicy).
Owszem zgodziłeś się na wypożyczenie, ale realizacja tego okazała się niemożliwa (bardzo zabawny jest fakt że zarzucasz mi, że proponuję trening w czwartek o 12:00, ale nie widzisz nic dziwnego w tym że kiwaka mogłem wypożyczyć tylko w środę o 08:00 rano).

Ponawiam propozycję która jest najprostsza i nie angażuje innych osób, czyli wstawienia kiwaka do wieży.
Nie traktuj członków klubu jak debili lub złodziei. Nikt tego nie ukradnie, ani nie rozwali. Jesteśmy dorosłymi ludźmi, którym dano pozwolenie na broń.
Przypominam że nasz sport polega na strzelaniu. Oczywiste jest, że pewne rzeczy się mogą zniszczyć lub zużyć. To naturalne.
Klub kupił kiwak i trzymamy go w kontenerze żeby się nie popsuł. To tak jakby kupić opony do samochodu i jeździć autobusem z obawy że się zużyją, albo złapią gumę.

Wysłałem ci na maila kilka linków do przykładowych sklepów gdzie można kupić kiwaki. Ceny były od 500 do 1200.
Czy naprawdę ktoś uważa że to dla klubu strzeleckiego jakiś duży wydatek? Dużo więcej klub wydał na broń (i bardzo dobrze).
Czemu wy tak tego kiwaka bronicie przed nami? Z czego on jest zrobiony, ze złota?
Darku, zostałeś prezesem, wszyscy liczymy na zmiany, ale na lepsze.
Bardzo cię proszę. Przemyśl to wszystko raz jeszcze.
Ja naprawdę nie mam złej woli, nie chcę nikomu szkodzić, ani z nikim się kłócić. Chcę po prostu trenować i liczyłem na wsparcie klubu.

Eljas

  • Wiadomości: 52
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Września 2023, 18:39:51 »
Dostałem SMS-em kod do kłódki, wziąłem i przygotowałem to co było mi potrzebne, potrenowałem, spakowałem wszystko z powrotem, zamknąłem i wróciłem szczęśliwy na piwko

możesz zdradzić jaka to strzelnica i gdzie?

Ja tez chętnie się dowiem, jeżeli to nie tajemnica.

A po co wam ta informacja, jeżeli to nie tajemnica :)

tkendi

  • Wiadomości: 19
Odp: Strzelectwo Dynamiczne w Klubie
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Września 2023, 21:17:01 »
Dostałem SMS-em kod do kłódki, wziąłem i przygotowałem to co było mi potrzebne, potrenowałem, spakowałem wszystko z powrotem, zamknąłem i wróciłem szczęśliwy na piwko

możesz zdradzić jaka to strzelnica i gdzie?

Ja tez chętnie się dowiem, jeżeli to nie tajemnica.

A po co wam ta informacja, jeżeli to nie tajemnica :)
Coraz słabiej  ;)