Autor Wątek: Skandal - ograniczanie dostępu  (Przeczytany 1270 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1576
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Października 2024, 09:58:42 »
Byli tacy, którzy faktycznie chcieli się zapoznac ze sprawozdaniem i potrafili napisac maila aby im je przesłać.
Wystarczy odrobine chęci zamiast bic pianę i podszywac się pod kogoś na forum.
Niestety, jest grupa osób w Klubie które zamiast pomóc zeby Klub sie rozwijał wolą szkodzić, tylko po co?



Cieszę się, że jednak się za mną zgadzasz.
Nie spodziewałem się takiej samokrytyki ;D.
to nie samokrytyka tylko poznanie źródła skąd czerpiesz nauki
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

GPP

  • _
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Października 2024, 10:08:49 »
Widzę, że zaczynasz zmieniać opowieść. Takiego wątku jeszcze nie było  ;D.

Jeżeli udostępniasz sprawozdanie na maila to:

1. Można było o tym poinformować.
2. Mówię "sprawdzam" i poproszę również o kopię. Mail podeślę na priv.

Z pewnością poinformuję pozostałych członków Klubu o tym czy sprawozdanie faktycznie zostało udostępnione.

lichoradek

  • Wiadomości: 13
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Października 2024, 11:11:20 »
"Podmiot komercyjny" ?
Statut Klubu, rozdz.I, pkt 2 : K.S. Garda jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym stowarzyszeniem o celach niezarobkowych. Gdzie tu komercja ?
Organizacją pożytku publicznegonrgo?
Rejestr NGO.pl- K.S  Garda NIE JEST organizacją pożytku publicznego.
Sugeruję więcej dokładności szczególnie, jeśli formułuje się podstawy do " zarzutu"
Pozdrawiam

GPP

  • _
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Października 2024, 11:35:03 »
"Podmiot komercyjny" ?
Statut Klubu, rozdz.I, pkt 2 : K.S. Garda jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym stowarzyszeniem o celach niezarobkowych. Gdzie tu komercja ?
Organizacją pożytku publicznegonrgo?
Rejestr NGO.pl- K.S  Garda NIE JEST organizacją pożytku publicznego.
Sugeruję więcej dokładności szczególnie, jeśli formułuje się podstawy do " zarzutu"
Pozdrawiam

Radku przeczytaj proszę całą moją wypowiedź. Myślę, że troszkę opatrzenie ją zrozumiałeś.

Odpowiedziałem tylko na argument dotyczący racjonalności udostępniania dokumentów finansowych na forum. Wskazałem, że dla większości podmiotów wręcz obowiązkowe jest upublicznienie takich informacji. Więc w przypadku dokumentów finansowych nie można mówić o jakiejś tajemnicy. W tym zakresie posłużyłem się analogią.

W żadnym przypadku nie sugerowałem, że KS Garda jest do tego zobowiązana - jeżeli tak by było sprawdziłbym w odpowiednim rejestrze.

Może wystarczy poprosić o wysłanie pocztą elektroniczną. Dostęp na forum dla osób postronnych do dokumentów finansowych, chyba, nie jest wskazany. A dostęp do swobodnego czytania tekstów mają wszyscy. Tak mi się wydaje.

1. Dostęp do dokumentów finansowych podmiotów komercyjnych jest swobodny i każdy może przeglądać sprawozdania finansowe w portalu PRS. Organizacje pożytku publicznego mają dodatkowo obowiązek zamieszczania sprawozdań na stronach internetowych. Dlatego z tą tajemnicą to bym nie przesadzał.
2. Zwołanie Walnego Zgromadzenia w celu zatwierdzenia sprawozdania finansowego, które widział tylko Pan Prezes i członkowie Zarządu KS Garda wygląda słabo. No chyba, że członków klubu traktuje się instrumentalnie.
3. Jak wynika z wpisu moderatora - patrz wyżej - dostępu do całości forum nie mają wszyscy - czego jestem przykładem. Taki dostęp miałem lecz został mi ograniczony w związku z zadawaniem niewygodnych pytań.




olekba

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 175
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Października 2024, 08:29:55 »
Mam tylko jeden, ale za to mocno narzucający się komentarz do tego wątku: kampania wyborcza w pełni

LemonMaster

  • Wiadomości: 5
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Października 2024, 09:24:44 »
A mi się nasuwają pytania bo jak to czytam to czuję się lekko skołowany. Kto jest kim? czy jest członkiem klubu, czy nie? Czy jest pełnoletni, czy nie?
Czy na forum nie powinni być tylko członkowie klubu? czy nie powinniśmy się identyfikować pod imieniem i nazwiskiem a nie ksywą albo inicjałami? no bo wiecie, Kozak w necie, p**da w świecie. Jak to czytam to mam wrażenie, że to jakaś gruba akcja trollingowa.

Jestem za tym aby nie było anonimowych postów.

I ten clickbaitowy temat...

Ludzie! uprawiajmy sport! nie politykę!


ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Października 2024, 10:47:30 »
Liczę, że w trakcie walnego każda ze stron znajdzie doś odwagi i determinacji by publicznie przedstawić swój punkt widzenia. I że nikt takiej dyskusji nie ograniczy mówiąc, że szkoda czasu itp. Członkowie klubu moga się wypowiedziec albo poprzez forum, albo na walnym. Warto wykorzystac ta okazje by wyjaśnic pewne niedomówienia, które niezałatwione będa narastać coraz bardziej. Nie ma co sieoszukiwać, że nasz klub jest tworem idealnym, znakomicie funkcjonujacym i tylko ci nieliczni źli są to perfekcyjne dzieło zniszczyć. W wielu tematach źle się dzieje i chyba warto spróbować naprawic to co się da nim dojdzie do trwałego podziału na "plemiona", których głównym celem nie będzie strzelctwo, a "odstrzelenie wrogów".

rafal85

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Października 2024, 12:57:32 »
A mi się nasuwają pytania bo jak to czytam to czuję się lekko skołowany. Kto jest kim? czy jest członkiem klubu, czy nie? Czy jest pełnoletni, czy nie?
Czy na forum nie powinni być tylko członkowie klubu? czy nie powinniśmy się identyfikować pod imieniem i nazwiskiem a nie ksywą albo inicjałami? no bo wiecie, Kozak w necie, p**da w świecie. Jak to czytam to mam wrażenie, że to jakaś gruba akcja trollingowa.

Jestem za tym aby nie było anonimowych postów.

I ten clickbaitowy temat...

Ludzie! uprawiajmy sport! nie politykę!

Jestem za. Strzelać a nie gadać ... :-)

Tak normalnie, bez żadnego skandalu? Jak to możliwe? :)

Widocznie możliwe... Być może mam szczęście :-) . Jednak na wypadek spotkania tych " piszących " mam ze sobą kiełbaski i bułeczki to sobie ognisko zrobie, zrelaksuje sie i odpoczne a postrzelam jak sobie pójdą :-)

GPP

  • _
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Października 2024, 15:17:49 »
Liczę, że w trakcie walnego każda ze stron znajdzie doś odwagi i determinacji by publicznie przedstawić swój punkt widzenia. I że nikt takiej dyskusji nie ograniczy mówiąc, że szkoda czasu itp. Członkowie klubu moga się wypowiedziec albo poprzez forum, albo na walnym. Warto wykorzystac ta okazje by wyjaśnic pewne niedomówienia, które niezałatwione będa narastać coraz bardziej. Nie ma co sieoszukiwać, że nasz klub jest tworem idealnym, znakomicie funkcjonujacym i tylko ci nieliczni źli są to perfekcyjne dzieło zniszczyć. W wielu tematach źle się dzieje i chyba warto spróbować naprawic to co się da nim dojdzie do trwałego podziału na "plemiona", których głównym celem nie będzie strzelctwo, a "odstrzelenie wrogów".

Bardzo trafna opinia.
Tylko powiedz proszę jak tu dyskutować??
Proszę o udostępnienie (nie tylko mi ale powszechnie dla wszystkich członków klubu) dokumentów mających być przedmiotem zatwierdzenia/odrzucenia na Walnym.
Po głośnym wyrażeniu swojej opinii zostaję odcięty od znacznej części forum.
Jednocześnie nie udostępniono mi choćby części sprawozdania ani nie dano możliwości uzyskania wglądu w takie dokument.
W Klubie robi się z tego wielką tajemnicę. Jak ktoś głośno upomni się o swoje prawa to zaczyna się przypisywanie "mordy".

Jak sobie wyobrażasz dyskusję merytoryczną na ten temat na Walnym w sytuacji gdy tylko jedna strona (Zarząd) posiada jakiekolwiek informacje o treści dokumentu. Każdy kto chociażby raz brał kiedyś udział w zatwierdzeniu sprawozdania na przykład we wspólnocie mieszkaniowej wie, że wraz z zaproszeniem na  zebranie zatwierdzające sprawozdanie roczne dostarczane są wszystkim członkom wspólnoty kopie sprawozdań. Po to żeby mogli się z tym dokumentem zapoznać.
Dlatego uważam, że dyskusji merytorycznej w tym zakresie nie będzie.

Co oczywiście nie oznacza, że temat odpuszczę.
Jak już pisałem zdobędę to sprawozdanie nawet jeżeli będę musiał zaangażować do tego organy nadzoru (choć wolałbym tego uniknąć).
Jak tylko zapoznam się z treścią przedstawię ogółowi Członków moje wnioski. Każdy wtedy miał szansę wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.

Kończąc chciałem zauważyć, że wszyscy razem zrzeszamy się ze względu na łączącą nas pasję do strzelectwa. Klub natomiast jest po to żeby stworzyć jak najlepsze ku temu warunki.
Powyższe nie oznacza jednak, że mamy realizować swoją pasję i jednocześnie pozostawić władze poza naszym nadzorem. Jak można się wypowiedzieć na temat jakości ich kadencji jeżeli żadne istotne informacje nie są udostępniane.

Mat

  • Wiadomości: 33
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Października 2024, 17:14:17 »
Jesteś w ogóle członkiem klubu? Bo Prezes twierdzi, że nie. Czy podałeś prawdziwe imię i nazwisko podczas aktywacji konta?
Wnioskuję, że nie i to jest oczywisty powód ograniczenia dostępu, nie ma sensu od razu robić rejtana. Nie odniosłeś się do tego.
Pytam z ciekawości.
« Ostatnia zmiana: 11 Października 2024, 17:17:55 wysłana przez Mat »

GPP

  • _
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Października 2024, 19:05:20 »
Jesteś w ogóle członkiem klubu? Bo Prezes twierdzi, że nie. Czy podałeś prawdziwe imię i nazwisko podczas aktywacji konta?
Wnioskuję, że nie i to jest oczywisty powód ograniczenia dostępu, nie ma sensu od razu robić rejtana. Nie odniosłeś się do tego.
Pytam z ciekawości.

Właśnie włączyłem sobie tryb rejestracji i co ciekawe podczas tego procesu podaje się:
Nazwa użytkownika
Email
Zezwolenie użytkownikom na wysyłanie emaili
Hasło
Potwierdzenie hasła
+ odpowiada się na pytania wykluczające rejestrację przez automat

Nie widzę tu takich danych jak - Imię Nazwisko i płeć.
Tym bardziej nie ma oświadczenia że jestem członkiem KS Garda.
Zachęcam żebyś sam sprawdził - tak z ciekawości  ;)

Dlatego chciałbym wiedzieć skąd Prezes wie jaką mam płeć oraz czy też jestem bądź nie członkiem klubu.
No i jak na przykład weryfikuje Twoje dane.

No i tutaj pytanie do administratora - Panie Prezesie jak Pan zbiera i przetwarza moje dane osobowe.
Może zechce je Pan ujawnić publicznie - inspektorzy UODO będą wniebowzięci.
« Ostatnia zmiana: 11 Października 2024, 19:18:20 wysłana przez GPP »

Mat

  • Wiadomości: 33
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Października 2024, 19:29:55 »
Sprawdzałem rok temu, gdy rejestrowałem się na forum, konto nie było aktywne dopóki nie potwierdziłem kim na prawdę jestem, widać taka trolownia działa już dłuższy czas :)
Czy wzmian odpowiesz w końcu na moje pytanie? Czy robienie internetowych "skandali" to twoje hobby i nie chodzi tu o strzelectwo? :)
« Ostatnia zmiana: 11 Października 2024, 19:32:48 wysłana przez Mat »

GPP

  • _
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Października 2024, 19:39:35 »
Sprawdzałem rok temu, gdy rejestrowałem się na forum, konto nie było aktywne dopóki nie potwierdziłem kim na prawdę jestem, widać taka trolownia działa już dłuższy czas :)
Czy wzmian odpowiesz w końcu na moje pytanie?

1. W którym miejscu uznajesz moje pytania za trolowanie.
2. Jestem zarejestrowany na forum jako członek KS Garda (bo nim jestem) od kilku lat.
3. Nie pamiętam weryfikacji ale sprawdziłem historię swoich maili i nie ma w nich maili z Gardy z pytaniem o dane weryfikacyjne.
4. Jeżeli weryfikacja była (a ja tego nie pamiętam - troszkę czasu już minęło) to musiałem taką weryfikację jako członek klubu przejść.
5. W moich pytaniach nie chodzi o strzelectwo tylko o Klub.
6. Odpowiem pytaniem na pytanie - czy podczas Walnego będziesz zatwierdzał strzelectwo?
« Ostatnia zmiana: 11 Października 2024, 19:42:25 wysłana przez GPP »

Mat

  • Wiadomości: 33
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Października 2024, 20:00:18 »
Wystarczy telefon czy email i miałbyś sprawozdanie. A blokada została nałożona, bo podczas weryfikacji podałeś czyjeś dane. Taki skandal.

GPP

  • _
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Skandal - ograniczanie dostępu
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Października 2024, 20:05:12 »
Wystarczy telefon czy email i miałbyś sprawozdanie. A blokada została nałożona, bo podczas weryfikacji podałeś czyjeś dane. Taki skandal.

E-mail już dawno podałem administratorowi na forum - a wbrew temu co piszesz sprawozdania nie otrzymałem.
Te zachęty do wydania są iluzoryczne - jak zaproszenie do nieczynnego biura.

Dodatkowo bardzo zainteresowałeś mnie tym podawaniem swoich danych osobowych. Podawałeś je komuś?
Napisz proszę komu i jakie dane podałeś.
« Ostatnia zmiana: 11 Października 2024, 20:09:43 wysłana przez GPP »