Autor Wątek: Wyrzucono mnie ze strzelnicy bo nie zarezerwowałam osi ... ?  (Przeczytany 1295 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Wyrzucono mnie ze strzelnicy bo nie zarezerwowałam osi ... ?
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Września 2024, 10:20:55 »
Nie do końca rozumiem co ma współdzielenie osi z bezpieczeństwem. Ktoś kto przyjeżdża sam na strzelnice ma zapewne uprawnienia prowadzącego strzelania, a więc powinien potrafić zorganizowac strzelanie w taki sposób aby było bezpiecznie. Przepisy mówią o wyznaczeniu w takim przypadku osoby która będzie prowadziła strzelanie na danej osi. W najprostrzym wariancie wytaczy ustalic w jakiej kolejności strzelamy, kiedy idziemy do tarcz (najlepiej wspólnie, bo wtedy nikt z bronia nie zostaje za plecami). Oczywiście zdarzaja się przypadki osób które biora broń w ręce gdy ktos jest przed nimi, ale to tylko świadczy o zupełnej ignorancji i braku wyszkolenia. I rodzi pytanie jak te osoby w ogóle zdały egzamin na patent. Zresztą bezpieczeńtwo na naszej strzelnicy to zupełnie inny temat. Ale o czym tu mówić jeśli na planie strzelnicy nie ma wskazanych stref bezpieczeństwa, a ktoś z uporem demoluje tabliczki informacyjne wykonane własnym sumptem przez klubowiczów.
Podsumowując, tu chyba nie chodziło o bezpieczeństwo a raczej o egoizm i wygodnictwo osoby która całą oś chciała mieć tylko dla siebie.

Piotr K.

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Wyrzucono mnie ze strzelnicy bo nie zarezerwowałam osi ... ?
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Września 2024, 17:31:41 »
Po pierwsze, radził bym się zapoznać z regulaminem strzelnicy ( https://rejestracja.ksgarda.org/doc/regulamin_kaczory.pdf ) i proszę zwrócić uwagę na Rozdział III pkt.  3.3 " Osoby odbywające indywidualne treningi strzeleckie mogą korzystać ze strzelnicy, gdy nie ma innych osób na osi strzelań." Sylwia będąc na osi ustawiła sobie tor do indywidualnego treningu strzeleckiego. Ze względu bezpieczeństwa odmówiła co dopiero przybyłej Pani, wspólnego strzelania, co uważam miało uzasadnienie. Jeśli chodzi o ludzi, którzy korzystają ze strzelnicy, nigdy nie spotkałem się na szczęście z wrogo nastawionymi ludźmi, zawsze mogłem się dogadać, choć czasami musiałem poczekać, aż ktoś skończy trening, ponieważ mieliśmy zupełnie inne pomysły na trening strzelecki, a strzelanie wspólne na jednej osi było po prostu niebezpieczne.
Jeśli chodzi o wysyłanie sms, to w regulaminie udostępnionym na wyżej wymienionej stronie, nie zauważyłem takiego zapisu,  z resztą wydaje mi się, że sms nie gwarantuje rezerwacji osi na trening indywidualny.
Życzę wszystkim, aby nie spotykali na strzelnicy ludzi negatywnych, ale samych pozytywnych i żeby wszyscy czerpali radość ze strzelectwa.
Pozdrawiam

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1576
Odp: Wyrzucono mnie ze strzelnicy bo nie zarezerwowałam osi ... ?
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Września 2024, 18:46:14 »
Jeśli chodzi o wysyłanie sms, to w regulaminie udostępnionym na wyżej wymienionej stronie, nie zauważyłem takiego zapisu,
Na każdej osi na czerwonej tablicy jest takie info
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Piotr K.

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Wyrzucono mnie ze strzelnicy bo nie zarezerwowałam osi ... ?
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Września 2024, 19:14:28 »
Czyli, który regulamin jest aktualny? Ten który był podany oficjalnie? Czy ten na tabliczkach, przy osiach? Bo już się pogubiłem  ???

Mat

  • Wiadomości: 33
Odp: Wyrzucono mnie ze strzelnicy bo nie zarezerwowałam osi ... ?
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Września 2024, 20:34:26 »
Strzelnica to nie jest miejsce publiczne, to "prywatny" teren - klubu Garda. Logika i kultura osobista nakazują trzymać się wszystkich zasad, które panują w tym miejscu. Regulamin musi być zatwierdzony przez burmistrza. To trochę bezsensu, aby przechodzić całą drogę formalną, tylko po to, aby dopisać dodatkową zasadę, tj. zgłaszania pobytu na strzelnicy na potrzeby kilku osób, które nie chcą czytać tabliczek. Stwarza to również ryzyko, że nowego regulaminu może ktoś z jakichś niewytłumaczalnych przyczyn nie zatwierdzić, urzędnicy są różni. Szukałem klubu jakiś czas, warto przekonać się jak jest w innych miejscach, bo może się okazać, że taki problem to nie problem :) Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 18 Września 2024, 20:36:56 wysłana przez Mat »

W.Zajcev

  • Wiadomości: 25
Odp: Wyrzucono mnie ze strzelnicy bo nie zarezerwowałam osi ... ?
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Września 2024, 21:03:53 »
Ktoś kto przyjeżdża sam na strzelnice ma zapewne uprawnienia prowadzącego strzelania, a więc powinien potrafić zorganizowac strzelanie w taki sposób aby było bezpiecznie.
Prowadzący strzelanie to nie cudotwórca niektórych rzeczy się po prostu nie da pogodzić np. strzelania statycznego i dynamicznego na jednej osi. I na tym należy zakończyć dyskusję.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Wyrzucono mnie ze strzelnicy bo nie zarezerwowałam osi ... ?
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Września 2024, 06:47:54 »
Da się. Jeden strzela, drugi czeka. Potem zmiana. Cżesto jest tak, że ten statyczny zajmuje znacznie wiecej czasu niz ten dynamiczny. Z kolegami, w grupie 3-4 osobowej , wielokrotnie tak strzelalismy. I jako się dało. Kwestia organizacji i przestrzegania elementarnych zasad bezpieczeństwa.

GPP

  • _
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Wyrzucono mnie ze strzelnicy bo nie zarezerwowałam osi ... ?
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Września 2024, 19:33:55 »
Czyli, który regulamin jest aktualny? Ten który był podany oficjalnie? Czy ten na tabliczkach, przy osiach? Bo już się pogubiłem  ???

Pełna zgoda.
Regulaminem jest ten dokument, który został formalnie zatwierdzony przez Wójta Gminy a nie tabliczka na osi.
Ps
na czyj numer telefoniczny należy zgłaszać pobyt na strzelnicy???

rafal85

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: Wyrzucono mnie ze strzelnicy bo nie zarezerwowałam osi ... ?
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Października 2024, 13:01:51 »
Da się. Jeden strzela, drugi czeka. Potem zmiana. Cżesto jest tak, że ten statyczny zajmuje znacznie wiecej czasu niz ten dynamiczny. Z kolegami, w grupie 3-4 osobowej , wielokrotnie tak strzelalismy. I jako się dało. Kwestia organizacji i przestrzegania elementarnych zasad bezpieczeństwa.

No chyba ze maja ze sobą 50 zaladowanych magazynków. Ja mam z reguły 4 a ich ponowne ładowanie to przestrzeń dla czekojących i na zmiane. Też nie widzę problemu z dzieleniem osi.