Autor Wątek: Zawody z broni historycznej.  (Przeczytany 1244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ano

  • Wiadomości: 108
Zawody z broni historycznej.
« dnia: 25 Października 2023, 13:56:28 »
Proponuję do przyszłorocznego kalendarza wpisać 2 edycje zawodów z broni historycznej: wiosenne (kwiecień-czerwiec) oraz wrześniowe. Chciałbym zachęcić to wypowiedzenia się czy innym członkom klubu pasuje taka forma.

olekba

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 175
Odp: Zawody z broni historycznej.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Października 2023, 06:53:02 »
Przecież było spotkanie w sprawie zawodów parę dni temu, dedykowane właśnie temu, aby ustalić listę zawodów na przyszły rok...

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Zawody z broni historycznej.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Października 2023, 14:19:04 »
Spotkanie było. Czy zapadły na nim jakieś decyzje - nie wiem. Nie mogłem vyć obecny, o czym poinformowałem wcześniej, ale przesłałem swoje propozycje.
Ponieważ do tej pory nie ma jeszcze opublikowanego kalendarz ana kolejny rok, uznałem że jeszcze jest czas na ewentualne popozycje. Szkoda, że zainteresowanie jest nikłe, a później pretensje wielkie, że za mało miejsc, nie takie konkurencje, że brak równych szans itp.

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1576
Odp: Zawody z broni historycznej.
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Października 2023, 21:00:13 »
Na kalendarz mamy jeszcze czas. Twoje propozycje zostaną uwzględnione. Musze tylko na spokojnie wszystko ułożyć i jeszcze w połowie listopada zorganizuję spotkanie z najbardziej aktywną grupą sędziów.
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Łokieć.45

  • Wiadomości: 82
  • Za dużo zjebów za mało naboi...
    • Strzelcy Północy
Odp: Zawody z broni historycznej.
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Października 2023, 20:02:57 »
Proponuję do przyszłorocznego kalendarza wpisać 2 edycje zawodów z broni historycznej: wiosenne (kwiecień-czerwiec) oraz wrześniowe. Chciałbym zachęcić to wypowiedzenia się czy innym członkom klubu pasuje taka forma.

Jestem zaaa ;)

Mosinka, 1911 mam więc jest z czego strzelić ;)
Założyciel grupy : Strzelcy Północy

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Zawody z broni historycznej.
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Października 2024, 19:59:02 »
Witam.
Minął prawie rok od ostatnich rozważań dot. organizacji przez nasz klub zawodów historycznych. Zbliża się układanie kalendarza na przyszły rok i chyba warto zastanowić się na czy w ogóle członkowie klubu chcą takich zawodów. Moje zeszłoroczne propozycje okazały się zbyt optymistyczne, bowiem zainteresowanie edycją majową było niskie, a wrześniową tragiczne. Może więc należy zawody tego typu w ogóle wykreślić z kalendarza, a zamiast tego (jak to proponowałem rok temu jako opcję) wprowadzić dodatkowe konkurencje z broni historycznej (czyli wiekowej) do comiesięcznych zawodów klubowych. Zresztą w czasami tak już się dzieje w przypadku pm-u który często jest dzielony na współczesny i historyczny. Można więc przy okazji kcz wprowadzić karabin historyczny, w przy pcz pistolet historyczny.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Zawody z broni historycznej.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Października 2024, 14:35:54 »
Posiadacze broni historycznej odezwijcie się!:)
Wstawianie zawodów do kalendarza, a potem ich odwoływanie ze względu na brak zainteresowania, stawia klub w nie najlepszym świetle. Jedyne udane tegoroczne zawody z broni historycznej o mały włos by się nie odbyły, m.in. na braki w obsadzie sędziowskiej. Stąd moja propozycja opisana w poprzednim poście. Generalnie, w naszym regionie, jest coraz mniej zawodów tego typu (nie liczę Rdzy u Bram, bo to trochę inna formuła), a szkoda by ciekawe okazy kurzyły się w szafach. Należy tylko pamiętać, że w konkurencji chyba musi być min. 5 startujących aby ona się odbyła.

Łokieć.45

  • Wiadomości: 82
  • Za dużo zjebów za mało naboi...
    • Strzelcy Północy
Odp: Zawody z broni historycznej.
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Października 2024, 22:26:30 »
1
Założyciel grupy : Strzelcy Północy

dragonov27

  • Wiadomości: 9
Odp: Zawody z broni historycznej.
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Października 2024, 07:44:45 »
2

Michał

  • Wiadomości: 105
Odp: Zawody z broni historycznej.
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Października 2024, 13:32:16 »
Odpowiadam, ale...

... mnie statyczne pukanie do tarczy nie bawi.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Zawody z broni historycznej.
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Października 2024, 14:02:20 »
Na strzelanie dynamiczne u nas w klubie to na razie nie ma co liczyć. Dynamicznie to możemy co najwyżej bez broni. W majowych zawodach była nieśmiała próba takiej konkurencji, ale to już historia, chyba jak i zawody historyczne na naszej strzelnicy.