Autor Wątek: zmiany w treści ustawy o broni  (Przeczytany 1338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andrzejw1963

zmiany w treści ustawy o broni
« dnia: 30 Wrzesień 2013, 09:50:10 »
Polska Policja nie może sobie darować, że w naszym kraju tak łatwo można stać się posiadaczem broni palnej. Kompletnie im się pomylił termin normalność, z wyrazem łatwo. Myślę, że cierniem w ich oku stali się także kolekcjonerzy i ich „żądania” wydania im zaświadczeń na 30,50,150 sztuk broni. Czy policja polska dysponuje statystykami: ile od czasu nowelizacji ustawy o broni przybyło w kraju nowych posiadaczy?
Zapewne posiada takie dane. Czy doszło do zmasowanego „szturmu” obywateli na wydziały WPA? Oczywiście, Ĺźe nie doszło. Tak samo jak nie doszło do szturmu na sklepy monopolowe z chwilą zniesienia obowiązku sprzedaĹźy wĂłdki od godz.13. Myślę, Ĺźe jednak niewiele zmieniło się w mentalności policji od czasu PRL-u. Dla nich broń pozostająca w rękach obywateli zawsze będzie stanowić ĹşrĂłdło stałego zagroĹźenia i dodatkowej pracy. A i perspektywa uzbrojonego społeczeństwa z moĹźliwością skierowania wylotu lufy w kierunku znienawidzonej władzy, takĹźe silnym piętnem odciska się nadal na  umysłach PanĂłw z Komendy Głównej Policji. Swoją drogą podziwiam ich zmysł oddziaływania na stan umysłu posłów naszych. Bo przecieĹź proponowane zmiany w Ustawie muszą spotkać się z aprobatą parlamentarzystĂłw. Przyglądajmy się koleĹźanki i koledzy bardzo uwaĹźnie jak będzie wyglądało ewentualne głosowanie w sejmie za proponowaną zmianą w treści ustawy. MoĹźe się okazać, Ĺźe ci wszyscy medialni piewcy swobĂłd  obywatelskich i wszelakiej maści liberalizacji Ĺźycia codziennego, okażą się zwykłym „betonem” wcale nie lepszym od twardogłowych panĂłw z KGP w Warszawie.
Trwają także prace nad nowelizacją rozporządzenia w sprawie warunków przechowywania broni. Chodzą słuchy, że rozporządzenie to jednak ujrzy światło dzienne. Nie dalej jak w czwartek 26 września wykonałem sobie telefon do firmy Metalkas zainteresowany ich ofertą szafy na broń. Oczywiście szafa ta spełnia wymaganą przez policję polską wymaganą normę PN-EN 14450.Ale najśmieszniejsze jest to, że szafa ta jest o masie 14,5 kg, czyli zgodnie z definicją nie musi być trwale przymocowana do elementów konstrukcyjnych budynku! Ciekaw jestem czy Panowie policjanci zauważyli ten swoisty absurd, wręcz zachęcający złodziejaszka do wzięcia owej szafy pod pachę i salwowanie się ucieczką.
Zdaję sobie sprawę,że od zawsze policja polska rzucała środowisku strzeleckiemu kłody pod nogi. Zawsze była też nieprzychylna wszelkim zmianom liberalizującym jej dostępność u obywateli. Lecz zaciekłość w prowadzeniu tych działań może zdumiewać. Czy polski policjant kiedykolwiek stanie się sprzymierzeńcem nas strzelców? Z taką mentalnością,zaczynam w to bardzo wątpić.

Pozdrawiam wszystkich Andrzej z Elbląga