Autor Wątek: Licencja zawodnicza - instrukcja uzyskiwania tego dokumentu  (Przeczytany 1434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prezes

  • Wiadomości: 1628
Członkowie Klubu Strzeleckiego GARDA, którzy otrzymali już z Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego decyzje o przyznaniu im patentów strzeleckich (po zdanym 14.04.2013r. egzaminie) mogą przystąpić do uzyskiwania LICENCJI ZAWODNICZYCH, które są niezbędnym dokumentem przy ubieganiu się o pozwolenie na broń palną sportową.

Aby uzyskać wspomnianą LICENCJĘ należy:

1) wypełnić „Wniosek o wydanie licencji zawodniczej uprawniającej do udziału we współzawodnictwie w sporcie strzeleckim”, który znajduje się na stronie internetowej PZSS pod linkiem:
http://pzss.org.pl/images/stories/komisje/licencyjno_patentowa/Wniosek%20o%20wydanie%20licencji%20zawodnika%20PZSS.pdf
Wniosek ten naleĹźy wydrukować dwustronnie (na jednej kartce) i POMINĆ  rubrykę dot. lekarza sportowego (orzeczenie lekarskie na druku wniosku o patent jest wystarczające).

2) wnieść na konto bankowe Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, 00-336 Warszawa, ul. Kopernika 30, numer:
 60 1060 0076 0000 3200 0136 9459 w Banku BPH SA o/Warszawa
opłatę za „wydanie licencji zawodniczej” w kwocie 50 zł.

3) dostarczyć Prezesowi Klubu Strzeleckiego GARDA osobiście lub przesłać na adres:
Jerzy Cieśla, 10-437 Olsztyn, ul. Dworcowa 29 m 70
a)   wypełniony wniosek z pkt. 1
b)   kserokopię dowodu wniesienia opłaty z pkt. 2
c)   własną fotografią o wymiarach 3,5 x 4,5 cm podpisana na odwrocie
d)   kopertę formatu B-5 zaadresowaną do siebie wraz z naklejonymi znaczkami na kwotą 3,80 zł (list polecony) oraz wypełnionym „potwierdzeniem nadania”

4) dostarczone wnioski o wydanie licencji zostaną po ich potwierdzeniu przez Klub i Prezesa Warmińsko – Mazurskiego Związku strzelectwa Sportowego przesłane do Polskiego Związku strzelectwa Sportowego w Warszawie, który wystawi licencje i przyśle je do Klubu strzeleckiego GARDA.

5) po otrzymaniu przez Klub Strzelecki GARDA  wspomnianych licencji zostaną one rozesłane zainteresowanym osobom wraz z zaświadczeniami o członkostwie w naszym Klubie przy pomocy kopert, o ktĂłrych mowa w pkt. 3d.

6) osoby, które chcą uzyskać w przyszłości pozwolenie na posiadanie broni w celu kolekcjonerskim winny uczestniczyć w działalności kolekcjonerskiej naszego Klubu, a w tym publikować artykuły i zdjęcia w naszym „Biuletynie Kolekcjonera” oraz intensywnie brać udział we wszelkich dostępnych im zawodach.