Autor Wątek: Nasi Zawodnicy w VI SND - Puchar Podkarpacia  (Przeczytany 1253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prezes

  • Wiadomości: 1628
Nasi Zawodnicy w VI SND - Puchar Podkarpacia
« dnia: 04 Marzec 2012, 08:36:50 »
W dniach 02-03 marca 2012 na wojskowej strzelnicy poligonowej w Nowej Dębie odbyły się kolejne zawody w karabinowym strzelectwie długodystansowym - “VI Snajper Nowa Dęba Puchar Podkarpacia”.
W zawodach wzięło udział prawie 40 zawodników, w dwóch klasach sprzętowych: Standard i Magnum. Nasze województwo reprezentowali Krystian Janczewski z WKS 10 Jonkowo oraz nasz klubowy kolega Michał Jaroszyński-Wolfram, obaj w klasie Magnum.
Przy wietrznej i pochmurnej pogodzie, w piątkowy poranek rozpoczęły się strzelania treningowe, które dzięki uprzejmości dowództwa poligonu, trwały aż do godziny 15.00. Wszyscy obecni na treningu zawodnicy, mieli możliwość strzelania na dystanse 300, 600, 800 i 1000 m. W sobotę o godzinie dziewiątej rozpoczęły się strzelania konkursowe. Pogoda pozytywnie zaskoczyła strzelców - wiatrem mniej więcej zgodnym co do siły i kierunku ze strzelań treningowych (to rzadki przypadek) i bezchmurnym, słonecznym niebem. Jak zawsze pierwsi strzelali zawodnicy klasy Standard, podzieleni na trzy dziesięcioosobowe zmiany, które po wykonaniu strzelań na dystansie 300 m, przechodziły na stanowiska osi 600 m, ustępując miejsca zmianie drugiej. Następnie zmiana pierwsza przeszła na oś 800 m, a na oś 300 m weszła zmiana trzecia. Chwilę później, całą procedurę powtórzyła jedyna zmiana klasy Magnum. Dzięki temu, zawody odbyły się niezwykle sprawnie i już o godzinie 13.30 wszystkie konkurencje trójboju zostały zakończone. Po przerwie na posiłek organizatorzy zaprosili chętnych do startu w konkurencjach dodatkowych, na dystansach 1000 i 1200 m. Ze względu na niewielką liczbę zawodników zainteresowanych tymi trudnymi dystansami, wszystkie strzelania odbyły się w dwóch niepełnych zmianach (jeden z zawodników strzelał zarówno w klasie Standard jak i Magnum i trzeba było na niego zaczekać, stąd konieczność utworzenia drugiej zmiany). Po raz pierwszy, zakończenie zawodów zaplanowano na sobotę, czyli w dniu konkursu. Dotychczas, na imprezach w Nowej Dębie, zakończenie odbywało się następnego dnia, czyli w niedzielę, powodując konieczność wykupienia dodatkowego noclegu.
Co z różnych względów nie było takie złe... (w każdym razie, narzekali wyłącznie zwycięzcy obu klas). Tym razem, nie dość że organizatorzy zaplanowali zakończenie na sobotę, to jeszcze byli na tyle elastyczni, że przesunęli je z regulaminowo określonej godziny 18.00 na 15.30. Dzięki temu, po wręczeniu dyplomów, medali i pucharów, kilka minut po 16.00 i zrobieniu pamiątkowej fotografii, zarówno organizatorzy jak i zawodnicy, rozjechali się do domów. Pełen komunikat z Zawodów dostępny będzie niebawem na stronie organizatora: http://www.snajpernowadeba.pl
 
Wyniki naszych KolegĂłw (obaj klasa Magnum):

Krystian Janczewski: 1200 m – miejsce trzecie
 
Michał Jaroszyński-Wolfram: 600 m – miejsce pierwsze; 800 m – miejsce pierwsze; TrĂłjbĂłj – miejsce pierwsze; 1000 m – miejsce drugie
 
Gratulujemy !

Rob de Guardio

  • Wiadomości: 250
    • http://www.aac.infowm.pl
Nasi Zawodnicy w VI SND - Puchar Podkarpacia
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marzec 2012, 15:20:33 »
Brawo,BRAWO,BRAWO !
Na samotność skazują czowieka nie wrogowie...lecz przyjaciele.

paweł z

  • Wiadomości: 17
Nasi Zawodnicy w VI SND - Puchar Podkarpacia
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Marzec 2012, 18:30:24 »
Gratulacje .Piękne wyniki.