Autor Wątek: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun  (Przeczytany 765 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ano

  • Wiadomości: 108
Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« dnia: 13 Października 2024, 15:09:34 »
Witam,
Wszystko wskazuje, że od przyszłego roku, dotychczasowe klubowe zawody 3Gun, będą prawdopodobnie rozgrywane w nowej formule. Takiej trochę mniej dynamicznej i chyba pod nadzorem nowego organizatora. Biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednich edycji, mam propozycję jak zawody usprawnić. Wiem, że strzelanie najszybciej przebiega na osi 25m, więc chciałbym zaproponować zaplanowanie tam 2 krótkich torów, co w efekcie dałoby mozliwość zrobienia 8 osobostartów na jednych zawodach.

lichoradek

  • Wiadomości: 13
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Października 2024, 17:53:21 »
Dzień dobry,
Cel słuszny, a i mniej dynamiki sprawi większe zainteresowanie takich staruszków, jak ja.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Października 2024, 23:13:14 »
Pisząc "mniej dynamiczne miałem na myśli (w świetle ostatnich wytycznych Kolegium Sędziów W-MZSS) strzelanie statyczne i dynamiczne przemieszczanie się pomiędzy stanowiskami. Mam nadzieję, że po wczorajszych rozmowach uda się sprecyzować co będzie wolno, a co nie. Głownie chodzi o to czy będzie można sie przemieszczać z bronią.

Mat

  • Wiadomości: 33
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Października 2024, 18:26:28 »
To Tomek nie będzie już kontynuował?

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Października 2024, 07:04:25 »
Z tego co mi wiadomo to raczej nie. Było tylu niezadowolonych ze sposobu z organizacji i przebiegu zawodów, że postanowił chyba dać szansę wykazać sie innym.

mruty

  • Wiadomości: 75
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Października 2024, 14:02:06 »
Jeżeli czyta to Pan Tomek to proszę o kontynuację zawodów "taktyczno strzeleckich". Ja i wielu innych było zadowolonych.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Października 2024, 14:05:09 »
Ale chyba decydenci wsłuchują się bardziej w głosy tych niezadowolonych: że nie z tej ręki, nie z tego oka, że nie mam takiej broni, i w ogóle, że tonie jest sprawiedliwe że ci co nie mają kondycji z góry mają mniejsze szanse. Takie głosy są słyszane.

mruty

  • Wiadomości: 75
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Października 2024, 14:20:51 »
Ja tam mogę być ostatni a i tak tam pojadę bo jadę się świetnie bawić i czegoś się nauczyć. Na tych zawodach okazało się że celniej strzelam z lewego oka czego dobrowolnie nigdy pewnie bym nie sprawdził

Piotr K.

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Października 2024, 16:54:36 »
Wielka szkoda, że nie będzie dynamicznych zawodów w żadnej formie :(  Niestety duża część członków klubu, którzy świetnie się bawili i czerpali wielką radość z takich zawodów strzeleckich (które przeważnie organizował i wymyślał Pan Tomasz), będzie bardzo zawiedziona i skazana tylko na statykę we własnym klubie oraz szukanie zawodów dynamicznych organizowanych przez inne kluby. Szkoda, bo miło się spotykać na zawodach z członkami własnego klubu, na klubowej strzelnicy. Mam nadzieję, że ta decyzja ulegnie zmianie i Pan Prezes wszystko zrobi, żeby to zmienić  :)
Pozdrawiam

Kkruk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Października 2024, 18:42:01 »
To jakaś oficjalna informacja, że nie będzie dynamicznych?

lichoradek

  • Wiadomości: 13
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Października 2024, 19:06:03 »
O ile mi wiadomo, to problemem jest interpretacja przepisów przez WMZSS. Tyle "podsłuchałem" na Walnym Zebraniu Gardy. Czyli dotyczy wszystkich klubów, nie tylko naszego. Mam nadzieję, że się myle.

Mat

  • Wiadomości: 33
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Października 2024, 19:38:31 »
A gdyby nie zgłaszać tych zawodów do kalendarza? Na 4 pory roku nie idzie się po osobostarty, tylko na ciekawe konkurencje i dobrą zabawę. Z tymi niezawodolonymi to jakieś naciągane, przecież jak komuś zawody nie pasują, to się po prostu nie rejestruje.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Października 2024, 07:00:38 »
Nie wiem jak sie cała sprawa rozwinie (lub zwinie), ale wszystko na to wskazuje, że puki co to dynamiczne bedzie jedynie bieganie (bez broni oczywiście) pomiędzy stanowiskami gdzie będzie czekała broń - oczywiście rozładowana ze znacznikiem pustej komory. Ma nadzieję, że mail interpretacją, który został pokazany Tomkowi tuż przed rozpoczęciem zawodów, zostanie oficjalnie opublikowany na stronie WMZSS.
Jeśli chodzi o takie zawody-nie zawody czyli strzelanie bez wpisu do kalendarza, to mogłoby to zostać potraktowane jako trening dynamiczny, a za takie coś można zostac usuniętym ze strzelnicy :)

SylwiaRomanowska

  • Wiadomości: 13
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Października 2024, 08:23:19 »
Popieram głosy osób które lubią dynamiczne strzelanie , rozwój, naukę  i dobrą zabawę bo przecież o to chodzi żeby czerpać radość ze strzelania i rozwijać się a nie zrobić starty i do domu. A co do głosów niezadowolenia które są zawsze atakiem statycznych strzelców- słuchajcie dla Was zawodów nie brakuje i Ci dynamiczni którzy nie chcą to nie jadą na nie i tak też to powinno wyglądać odwrotnie. Myślę że dla każdego jest i powinno być miejsce w klubie bo wiadomo że nie ma takich konkurencji które zadowolą każdego.
Nie chodzi o interpretacje przepisów tylko jasny zapis że do dynamiki potrzebni są sędziowie dynamiczni ( których nie ma ) co prawda do tej pory nikt na to nie patrzył i nie zwracał uwagi ale jak powiedział do mnie sam Prezes PZSS odpowiadając na moje pytanie " co się zmieniło że teraz mamy takie wytyczne i nie możemy robić dynamiki? " odpowiedział, cytuje " nie ważne co było , kiedyś to ja miałem 3 żony i co z tego " wszystko w temacie. Coś się jednak zmieniło...może komuś ważnemu przeszkadzały zawody które robił Tomek , być może cieszyły się zbyt dużym powodzeniem dlatego poszły na bok.

lichoradek

  • Wiadomości: 13
Odp: Zawody wielobroniowe czyli dotychczasowy 3Gun
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Października 2024, 09:43:40 »
Pozostanę przy swoim zdaniu, że problemem jest interpretacja. Była lub obecna. Bo przepisy się nie zmieniły, chyba, że czegoś nie wiem, a zawody i owszem.