Autor Wątek: Zawody  (Przeczytany 1801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Zawody
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Września 2023, 09:44:22 »
Nie ma obawy. Nie odebrałe tego jako atak, tylko nie zrozumienie co chiałem przekazać. Śpieszę więc wyjaśnić.
- w moim zamyśle taka konkurencja (np. pistolet historyczny) byłaby przeprowadzana równolegle do strzelań z Pcz. Na tej samej osi, wg podobnego regulaminu (róznica dotycząca tylko broni), z tym samym skałem sędziowskim co Pcz. Mamy 8 stanowisk, z czego jedno, co którąś zmianę (w zależności od ilości zgłoszonych), byłoby w grafiku przeznaczone dla broni historycznej. Jeśłi w ciągu godziny mamy 3-4 zmiany czyli ok 15-20 zmian w ciagu zawodów, to ewentualne 8-10 osób nie zobi wielkiej różnicy (sędziowie i tak maja "przerąbane"). A dajemy gronu osób możliwośc rywalizacji na podobnych zasadach. Po prostu chcę uniknać sytuacji gdzie do rywalizacji z bronia historyczną dopuszcza się nowoczesną, klubową, by inni mieli okazję wystartować. Czy o taka rywalizację nam chodzi?

Mat

  • Wiadomości: 33
Odp: Zawody
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Września 2023, 11:17:22 »
Ano, o taką rywalizację chodzi  ;)

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1577
Odp: Zawody
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Września 2023, 11:24:56 »
Co jakiś czas na zawodach są równoległe konkurencje z broni kolekcjonerskiej.
Od nowego roku wprowadzimy zmiany.
W październiku zrobimy spotkanie wszystkich zainteresowanych i wspólnie ułożymy kalendarz zawodów na rok 2024
każdy się wypowie jakie zawody go interesują i wg życzeń i zainteresowań ułożymy wspólnie kalendarz.
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Zawody
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Września 2023, 09:56:44 »
W sumie do chyba zaczyna do mnie docierać, że takie "profilowane" zawody to chyba za duża fanaberia jak na taki "mały" klub jak nasz. Już teraz "nadmiar" zawodów pokazuje nasze słabe punkty, w tym i ten związany z obsadami sędziowskimi. Zazwyczaj na zawodach innych też te comiesięczne klubowe zaczyna byc problem z obsadzeniem stanowisk sędziowskich. I na podstawie moich obserwacji stan ten raczej tylko będzie się pogarszał. Spada prestiż sędziego. Negowane są jego decyzje. Zwrócenie uwagi, że coś jest niezgodne z regulaminem często wywołuje "focha" u zawodnika. Za każdym razem trzeba walczyć ze zdemolowanym wyposażeniem strzelniu. Pół biedy jeśłi pogoda dopisuje. Efekt - zawody zaczyna sędziowac coraz mniejsze grono osób. Nie wiem ilu jest w klubie sędzów i jakie maja klasy, ale sądząc po ilości kursów powinno być ich całkiem sporo.  Szkoda, że tego nie widać.

Może wiec rzeczywiście dajmy sobie spokój z zawodami innymi niż te "klubowe" raz w miesiącu. Na kazde przyjedzie z 150 osób. Zaczniemy o świcie, skończymy o zmroku. Trzeba tylko będzie kupic czołówki, aby sędziowie mogli zawody przygotowac i po nich posprzątać.

A pasjonaci innych"dziwnych" strzlań zawsze moga się zebrac co jakiś czas i sobie zrobic takie nieoficjalne, niby zawody. Wystarczy tylko by na dany dzień można było zarezerwować strzelnicę.

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1577
Odp: Zawody
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Września 2023, 23:44:39 »
W październiku zrobimy spotkanie.
Zapraszam już teraz wszystkich zainteresowanych.
Ułożymy wspólnie kalendarz zawodów i każdy kto ma coś do zaproponowania zostanie uwzględniony.
Dzięki temu każdy będzie miał coś dla siebie.
Przy okazji będzie mozna wyjaśnic sobie wiele spraw, których na forum nie do końca się da załatwić.
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Zawody
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Września 2023, 06:29:26 »
Spotkanie - dobra rzecz- zawsze warto podyskutować i ustali czego bysmy chcieli.

Na razie jednak chciałbym zwróciić sie do posiadaczy broni kolekcjonerskiej/historycznej. W tym roku w ramach zawodów klubowych odbyły się 3 konkurencje z broni historycznej. Wszystie z pistoletu. Chciałbym zaproponowac aby podczas październikowych lub listopadowych zawodów zrobic konkurencję z karabinu historycznego. Zapewne bedzie to coś w stylu 3 strzały próbne + 10 ocenianych. I tiu pytanie do w/w posiadaczy czy:
- zawężamy dopuszczona broń tylko do repetierów konstrukcyjnie pochpdzących sprzed 1950 roku
- dopuszczamy każda broń typu kcz o konstrukcji sprzed 1950 roku, ale w wersji orginalnej czyli bez modyfikacji przyrządów celowniczych, dodatkowych urzadzeń wylotowych czy zmodyfikowanych osad.

Mat

  • Wiadomości: 33
Odp: Zawody
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Września 2023, 08:17:25 »
Nie licząc jedynie 6 konkurencji rozgrywanych z broni historycznej w ramach Pucharu Polski który odbył się 2 tygodnie temu :) Ja też po każdych zawodach czuję niedosyt, ale kolega chyba trochę przesadza pomijając niedawną rywalizacje.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Zawody
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Września 2023, 09:01:03 »
Jedne zawody "kolekcjonerskie" rocznie mogą zostac uznane przez WPA za niewystaczającą aktywność kolekcjonerską. Praktycznie aktywnośc klubu w tym zakresie zamarła. Każda konkurencja kolekcjonerska jest okazją do zebrania się kilku osób z taka bronią i pochwalenia się zbiorami przed innymi. Podejrzewam, że startujących będzie w tej konkurencji niezbyt wielu, więc nie powinno to miec znaczego wpływu na czas trwania zawodów. O wiele bardziej na nie wpływaja np opóżnienia spowodowane nieznajomością obsługi broni oraz nieprzestrzeganiem przez zawodników harmonogramu startów. Powtarzam więc: 3 konkurencje są dla wszystkich i mozna w nich konkuować na "równych" prawach. Ta czarta, od czasu do czasu, ma na celu podtrzymanie kolekcjonerskiego charakteru klubu.

olekba

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 175
Odp: Zawody
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Września 2023, 12:23:29 »
ANO, ale wiesz, że na każdych zawodach jest prezentowana broń kolekcjonerska członków klubu? Nie ważne czy to akurat zawody typowo historyczne, czy ogólne? Sprawdź sobie protokół dowolnych zawodów, przedostatni akapit. Jeżeli WPA miałoby wątpliwości, to odwołaj się do protokołów.

Dodatkowo broń kolekcjonerska prezentujemy na imprezach okolicznościowych, organizowanych przez klub, typu dzień dziecka.

Oczywiście, miło jakby wróciła gazetka :) Jak wiadomo, wystarczy coś napisać i zrobić parę zdjęć.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Zawody
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Października 2023, 21:39:05 »
W najbliższą sobotę ma się odbyć spotkanie członków klubu m.in. w sprawie przyszłorocznego kalendarza zawodów. I bardzo dobrze. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze i każdy będzie miał okazję przedstawić jakie zawody go najbardziej interesują. Mimo iż wywołałem cały temat, niestety nie będę mógł w tym spotkaniu uczestniczyć. Akurat tego dnia w Lublewie odbywają się zawody w strzelaniu z broni historycznej History Arms. Fajna impreza z ciekawymi konkurencjami, a co dla mnie najważniejsze to możliwość spotkania się z innymi miłośnikami starego żelastwa i pogadanie o nim.
Nie chcę by moja nieobecność została odebrana jako rejterada. Jest to po prostu ?siła wyższa?, bo od lat staram się w tych zawodach uczestniczyć. Niestety nasze klubowe zawody z broni historycznej z różnych powodów z roku na rok wypadają coraz gorzej.
Ponieważ jednak wywołałem temat rozmowy o zawodach, dlatego też chciałbym w kilku zdaniach przedstawić swoją wizję. Mam nadzieję, że zostanie ona wzięta, przynajmniej częściowo, pod uwagę. Proponuję więc:

1)   Comiesięczne zawody klubowe organizować w takiej formie aby każdy, nawet osoba o niskich umiejętnościach strzeleckich, mogła w nich brać udział. Konkurencje takie by była w nich dostępna broń klubowa. Wycofuję się z propozycji konkurencji kolekcjonerskich (historycznych), aby nie osoby nie posiadające odpowiedniej broni nie poczuły się ?wykluczone? (takie modne słowo). Można ewentualnie 3-4 razy w roku dodać pseudo dynamikę czyli strzelanie na czas, ale z pozycji statycznej.

2)   Dotychczasowe zawody 3-gun (4 razy w roku), PiRO i z Okazji święta WP ? przekształcić w 2 cykle zawodów: 3 razy w roku wg. Przepisów IPSC (lub PiRO, IDPA), 3 razy w roku zawody ?bojowe?. Liczba zawodów może być zmieniona w zależności od tego czy znajdą się chętni do ich organizacji. Prawdopodobnie nie będą to w pełni klasyczne zawody w strzelectwie dynamicznym, a raczej strzelanie z różnych stanowisk pomiędzy którymi będzie trzeba przemieszczać się z zabezpieczoną bronią (kwestia bezpieczeństwa i sędziów ?dynamicznych?)

3)   Z uwagi na rezygnację z konkurencji z broni historycznej w ramach zawodów klubowych, proponuję zorganizować zawody z takiej broni 2 razy w roku.
 
4)   Strzelanie precyzyjne ? rozumiem, że konkurencje są ograniczone do bocznego zapłonu tylko i wyłącznie z uwagi na to że klub nie dysponuje osią dłuższą niż 100m. Szkoda, bo w szafach klubowiczów zapewne kurzy się sporo broni z której można strzelać na dłuższe dystanse. Mamy choćby po sąsiedzku 300m oś w Suszu czy 200m w Małdytach. Może warto by było nawiązać współpracę z administratorami / właścicielami tych strzelnic. Jeśli możemy współpracować np. z TIG-em w temacie organizacji szkoleń, to dlaczego by nie spróbować zawodów na innych strzelnicach. Nawet w takiej formule, że w ramach jednych zawodów konkurencje są rozgrywane w 2 miejscach.

5)   Propozycje co do pozostałych zawodów pozostawiam innym. Nie uczestniczę w nich i nie mam za wiele do powiedzenia na ten temat.

6)   Szkolenia i treningi. Ograniczę się tutaj tylko do strzelań ?bojowych?. Proponuję raz na np. 2 miesiące umożliwić pasjonatom takich strzelań rezerwację, np. środkowej osi, aby mogli bez przeszkód poćwiczyć. Jeśli chcą np. sprowadzić z zewnątrz jakiegoś instruktora to powinni mieć taką możliwość. Zwłaszcza w sytuacji kiedy co chwilę strzelnica jest rezerwowana dla służb mundurowych, leśników, strażaków, urzędników i Bóg wie kogo jeszcze.