Autor Wątek: Zmiana numeru dowodu, a ważność promesy  (Przeczytany 715 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

PiotrDemczuk

  • Wiadomości: 5
Zmiana numeru dowodu, a ważność promesy
« dnia: 15 Styczeń 2023, 14:58:06 »
Cześć,
Mam pytanko, promesy wydane w 2017 roku (ze starym numerem dowodu osobistego), w międzyczasie zmienił mi się nr dowodu - trzeba coś zgłaszać (aktualizować dane na promesach), czy bez problemu kupię broń? Na promesie z danych identyfikacyjnych jest nr dowodu i imię i nazwisko i adres zamieszkania.

olekba

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Zmiana numeru dowodu, a ważność promesy
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2023, 15:40:57 »
Jeżeli nic się ostatnio nie zmieniło, to nikt nie sprzeda na nieaktualny dowód - numer musi się zgadzać z promesa a dowód ważny.

Trzeba więc wrócić z promesa mi na policję. A tu to już różnie w zależności od województwa: parę lat temu Olsztyn przesteplowywal na nowy numer, a Gdańsk unieważniła i wymagał wystąpienia o nowe. Jak jest teraz - nie wiem

Mariusz B

  • Wiadomości: 58
Odp: Zmiana numeru dowodu, a ważność promesy
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2023, 19:24:02 »
Wysyłamy stare i płacimy za nowe.

Obuch

  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiana numeru dowodu, a ważność promesy
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2023, 20:35:13 »
Jeżeli WPA Olsztyn to oddajesz stare i wniosek + opłata o wydanie nowych

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1480
Odp: Zmiana numeru dowodu, a ważność promesy
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2023, 20:21:27 »
Ja oddałem stare promesy, nanieśli poprawki, podparafowali, podpieczętowali i oddali.
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

olekba

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Zmiana numeru dowodu, a ważność promesy
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Styczeń 2023, 09:07:32 »
No właśnie wydawało mi się, że w Olsztynie to przechodzi. W Gdańsku nawet nie chcieli o tym słyszeć :) Ale to było z 5 lat temu.

labn

  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiana numeru dowodu, a ważność promesy
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Luty 2023, 10:43:40 »
W Olsztynie to już nie przechodzi. Dziś (17.02.2023 r.) wykonałem telefon do WPA i Pan potwierdził wersję o oddawaniu nieważnych promes ze względu na stary nr Dowodu Osobistego, wystąpieniu o nowe plus opłaty :)

Łokieć.45

  • Wiadomości: 71
  • Za dużo zjebów za mało naboi...
    • Strzelcy Północy
Odp: Zmiana numeru dowodu, a ważność promesy
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Luty 2023, 13:56:55 »
Cześć,
Mam pytanko, promesy wydane w 2017 roku (ze starym numerem dowodu osobistego), w międzyczasie zmienił mi się nr dowodu - trzeba coś zgłaszać (aktualizować dane na promesach), czy bez problemu kupię broń? Na promesie z danych identyfikacyjnych jest nr dowodu i imię i nazwisko i adres zamieszkania.

Czasami między znajomymi jak ktoś ma stary dowód i promesę to przechodzą takie kwiatki jak kupno - sprzedaż ale to się trzeba znać.
Sklep ci nie sprzeda na nie aktualny dowód, więc musisz wysłac promeski do wpa, złożyć nowy wniosek, zrobić opłatę i wydadzą ci nowe, kiedyś robili poprawki na już istniejących, ponoć już tego nie robia.
Założyciel grupy : Strzelcy Północy

Artur

  • _
  • *
  • Wiadomości: 392
    • WWW
Odp: Zmiana numeru dowodu, a ważność promesy
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Luty 2023, 20:08:57 »
Wszystko zależy od WPA.
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)