Autor Wątek: LIGA SPORTERA  (Przeczytany 8620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

endemit

  • Wiadomości: 905
LIGA SPORTERA
« dnia: 09 Luty 2007, 21:04:29 »
W najnowszym Strzale - "odkrycie"! - Chociaż znane z lektury od jakiegoś czasu: Liga Sportera - to jest ładne! Tam się strzela z pistoletu, strzelby i karabinu! I w dodatku od ostatnich zawodów przebierają się w uniformy i tak-kamizelki!!!

A tu regulamin "ściągnięty" ze strony TS Ba-Bach:

UWAGA - ZAKTUALIZOWANY !!!!
Regulamin zawodĂłw strzeleckich LIGA SPORTERA 2007

1. Zasady ogĂłlne
1.1. Zawody LIGA SPORTERA są wielobojem broni długiej i krótkiej, wymagającym użycia
trzech broni: karabinu, strzelby i pistoletu, rozgrywanym na co najmniej trzech torach.
1.2. Nie ma podziału na klasy ani kategorie, wszyscy startujący są klasyfikowani łącznie.
1.3. Na każdym torze broń musi być w tej samej konfiguracji wyposażenia dodatkowego.
1.4. Nie dopuszcza się broni wyczynowej i z oporem mechanizmu spustowego poniżej 1 kG.
1.5. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem mają odpowiednio zastosowanie
szczegółowe przepisy techniczne IDPA oraz IPSC, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa.
2. Cele i punktacja
2.1. Dopuszcza się tarcze tekturowe IDPA i tarcze papierowe IPSC karabinowe A (A4 i A3).
2.2. Dopuszcza są wszelkiego typu cele metalowe IPSC oraz cele łamliwe (np. rzutki ISSF).
2.3. Stosuje się generalnie punktację Comstock (suma punktów / czas), według zasad IPSC.
2.4. Wszelka broń jest oceniana według punktacji Minor (5-3-1 pkt.), niezależnie od kalibru.
2.5. Suma puntów za trafienia do tarcz papierowych i tekturowych musi wynosić co najmniej
3 punkty, w przeciwnym wypadku nalicza się karę proceduralną za niezneutralizowanie celu.
2.6. Każdy z torów jest oceniany oddzielnie, zwycięzca otrzymuje 100 pkt. procentowych.
2.7. Suma punktĂłw (procentowych) z poszczegĂłlnych torĂłw, przeliczona na punkty
procentowe jest końcowym wynikiem wieloboju, który jest wliczany do rankingu rocznego.
2.8. Do rankingu rocznego liczy się suma 50% + 1 najlepszych wyników każdego zawodnika.
3. Strzelba
3.1. Dopuszcza się tylko strzelby powtarzalne oraz jedno- i dwu-strzałowe (dubeltówki);
maksymalna dopuszczona długość lufy dla strzelb powtarzalnych wynosi 22 cale.
3.2. Dopuszcza się mechaniczne i kolimatorowe przyrządy celownicze (bez powiększenia).
3.3. Nie dopuszcza się wymiennych magazynków i urządzeń do szybkiego ładowania broni.
3.4. Dla wyrównania szans do broni w pozycji startowej wolno ładować maks. 5 nabojów.
3.5. W strzelbach powtarzalnych dopuszcza się tylko lufy bez czoka (cylindryczne);
warunkowo dopuszcza się strzelby powtarzalne z czokiem nie większym niĹź ½ (półczok),
jeżeli są używane jako jednostrzałowe (nie wolno korzystać z magazynka).
4. Karabin
4.1. Dopuszcza się karabiny i karabinki centralnego zapłonu, kalibru co najmniej .223 cala.
4.2. Dopuszcza się mechaniczne i kolimatorowe przyrządy celownicze (bez powiększenia).
4.3. Nie dopuszcza się broni typu wyczynowego, jeśli zatraciła cechy broni bojowej.
4.4. Nie dopuszcza się stosowania dwójnogów do broni, lub innych podobnych podstaw.
4.5. Dla wyrównania szans do magazynków wolno ładować maksimum 10 nabojów.
5. Pistolet (lub rewolwer)
5.1. Dopuszcza się wszelką broń krótką typu bojowego, kalibru co najmniej 7,5 mm;
maksymalna dopuszczona długość lufy dla pistoletów samopowtarzalnych wynosi 5 cali.
5.2. Dopuszcza się tylko mechaniczne przyrządy celownicze.
5.3. Broń krótka musi być przenoszona w kaburze, umieszczonej po stronie ręki strzelającej.
5.4. Kabura musi uniemożliwiać sweeping; broń do kabury można powtórnie schować tylko
w stanie rozładowanym, bez magazynka w chwycie i z pustą komorą nabojową.
5.5. Dla wyrównania szans do magazynków wolno ładować maksimum 10 nabojów.
6. Amunicja
6.1. Na każdym torze zawodnik może posiadać przy sobie łącznie najwyżej 20 sztuk nabojów;
na torze dwóch broni zawodnik może mieć do każdej z nich najwyżej po 10 nabojów.
6.2. Ze względów bezpieczeństwa zabrania się używania: amunicji do strzelb zawierających
od 2 do 6 pocisków oraz amunicji ze śrutem stalowym.
6.3. Zabrania się strzelania ze strzelb pociskami jednolitymi do celów metalowych.
6.4. Na torach mieszanych, strzelbowo-pistoletowych ze względów bezpieczeństwa nie
dopuszcza się do używania w strzelbach nabojów z pociskiem jednolitym.
6.5. Na tarczach papierowych punktują przestrzeliny od pocisków jednolitych, a w przypadku
strzelb także od loftek średnicy minimum 8 mm (dla uproszczenia przyjmuje się za właściwe
te naboje, które mają w środku nie więcej niż 9 kulek).
7. Budowa torĂłw
7.1. Dopuszcza się umowność zabudowy toru i wymuszanie zachowania strzelca opisem toru.
7.2. Żaden tor nie może wymagać oddanie w sumie więcej, niż 20 strzałów.
7.3. Tor strzelbowy nie może wymagać od zawodnika użycia więcej, niż dwóch rodzajów
amunicji (rodzaje amunicji to: śrutowa, loftka, pocisk jednolity).
7.4. Na każdym torze wymaga się ustawienia przynajmniej jednego celu papierowego.

Rob de Guardio

  • Wiadomości: 250
    • http://www.aac.infowm.pl
LIGA SPORTERA
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Luty 2007, 21:45:36 »
Wow! - w kamizelki i uniformy - to jest  prawie jak  na balu karnawalowym.
 Maski teĹź zakladają?
  :wink:

Liga Sportera jest fajna.

 ZrĂłbmy to i u nas.Potrenujmy....
Po co placić frycowe.
Lepiej zaplacić za broń i amunicję.

Strzelnic ci u nas dostatek :D
Chętnych też.


Rob.
Na samotność skazują czowieka nie wrogowie...lecz przyjaciele.

Rob de Guardio

  • Wiadomości: 250
    • http://www.aac.infowm.pl
LIGA SPORTERA
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Luty 2007, 22:16:04 »
Jedż Tomku co koń wyskoczy i przywiez wieści dobre.
Walcz za nas wobec ,bo wiem,żeś godzien reprezentacyję ponieść i honoru krainy naszej bronić.

 Mnie innej natury bitew  pochlonęla i  takoĹź z gwardyji naszej wystąpić  muszę.

Rob.
Na samotność skazują czowieka nie wrogowie...lecz przyjaciele.

Łukasz

  • Wiadomości: 33
LIGA SPORTERA
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Luty 2007, 23:11:13 »
Pomysł super, zapraszamy!
Zabawa super!
DuĹźo zabawy!
Bardzo duĹźo super zabawy!
Przybywajcie!
Będzie jeszcze więcej zabawy!
Pozdrawiam,
Łukasz.
Ĺźadna trumna nie ma kieszeni

endemit

  • Wiadomości: 905
LIGA SPORTERA
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Luty 2007, 23:22:56 »
Łukasz - w tym Strzale, na 61 str. widzę gościa z M4 albo innym klonem (Bushmasterem, czy innym "Rock River Arms'em") - przepraszam za byc może durne pytanie: gdzie się to kupuje? :(

Łukasz

  • Wiadomości: 33
LIGA SPORTERA
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Luty 2007, 23:59:21 »
Ty widzisz ja niestety jeszcze nie.
Niestety nie wiem o kim mówisz gdyż zdjęcia nie widziałem ale jeden z kolegów kupił swojego klona w Czechach a drugi w Kalibrze w Wawie.
Kaliber zobowiązał sie do sprowadzenia z Kanady jeszcze kilku sztuk ale słuch o tym transporcie zaginął.
Więcej nie wiem gdyż do zamówienia z braku kwitów na długą rurkę nie przystąpiłem.
Karabiny robią wspanaiłe wrażenie, ale by zobaczyc je z bliska trzeba przybyć na Nasz 3GUN.
Pozdrawiam,
Łukasz.
Ĺźadna trumna nie ma kieszeni

endemit

  • Wiadomości: 905
LIGA SPORTERA
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Luty 2007, 00:13:33 »
Thanks so much!

Łukasz

  • Wiadomości: 33
LIGA SPORTERA
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Luty 2007, 22:45:39 »
Wracając do tematu Ligii Sportera to dzięki uprzejmosci kolegów pod wskazanym adresem-
 http://video.google.pl/videoplay?docid=5982641677529468625
dostępny jest film (nie filmik bo chyba 28 Mb) ze styczniowej odsłony naszych zmagań.
P.S Wzdychanie z tęsknotą mile widziane a zawodnicy jeszcze milej.
Pozdrawiam i mam nadzieję że link działa, bo warto.
Lukasz.
Ĺźadna trumna nie ma kieszeni

endemit

  • Wiadomości: 905
LIGA SPORTERA
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Luty 2007, 23:03:41 »
:D  :D No działa :!:  :lol:
Trzeba nabyć odpowiedni gear (czyt. szpej)...
Acha, wzdycham z tęsknotą :twisted:

Ostry

  • Wiadomości: 200
LIGA SPORTERA
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Luty 2007, 15:25:50 »
Dobre :!:  MoĹźna dorzucić jeszcze np. rzut granatem i prĂłbę okopania się pod nieprzyjacielskim ogniem :shock: Taki mały pięciobĂłj :D
Si vis pacem para bellum ;-)
www.reshoot.pl

Rob de Guardio

  • Wiadomości: 250
    • http://www.aac.infowm.pl
LIGA SPORTERA
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Luty 2007, 16:24:21 »
Fajna zabawa :!:
Powinny być dodatkowe punkty za np. kompletne wyposażenie taktyczne ,kolejne za totalne złamanie formy - czyli np.hełm z okr.IIWŚ ,mundur carsko-węgierskich,nakolanniki rolkarzy a w kaburze udowej x-five. :D

Oczywiście to żart,bo formuła podoba mi się i już bym chciał to u nas przećwiczyć.
Na samotność skazują czowieka nie wrogowie...lecz przyjaciele.

endemit

  • Wiadomości: 905
prapoczątki
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Luty 2007, 16:59:49 »
Sprzęt, Panowie, sprzęt - pompka, to jeszcze, jeszcze, ale karabinki, żeby ładne były, to powinny być np. M4 z pochodnymi... :shock:
:oops:

UWAGA - zwracam uwagę na zmiany regulaminowe - zaktualizowany regulamin jest wyżej - stary zastąpiłem...


A tu, pod tym adresem, można zobaczyć "prapoczątki" olsztyńskiej odmiany Ligi Sportera... :wink:
http://video.google.pl/videouploadfinished?docid=-1970383092114618947&cid=daf99e2e7757249f

Łukasz

  • Wiadomości: 33
LIGA SPORTERA
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Luty 2007, 18:42:16 »
Witajcie!!

Chciałbym w imieniu swoim jak i kolegów przypomnieć że, kolejna liga sportera już wkrótce!
A tak dokładnie to 25-02-2007 r. na gościnnej strzelnicy w Suchodole koło Tarczyna.
Jest to okazja aby wspólnie, ku ogromnej uciesze, pohałasować.

Zapraszamy i oczekujemy.

Szczegóły na www.ba-bach.pl

Łukasz.
Ĺźadna trumna nie ma kieszeni

endemit

  • Wiadomości: 905
LIGA SPORTERA
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Luty 2007, 22:12:37 »
Łukasz - ja nie mogę - pracuję... :cry: A bym pojechał, chociaż popatrzeć, bo żeby wystartować, to sprzęt trzeba dokupić :wink: Ale już niedługo...
Pozdrawiam i miłej zabawy!

Łukasz

  • Wiadomości: 33
LIGA SPORTERA
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Luty 2007, 23:44:28 »
Panowie i Panie!
Ja też pracuję w każdy dzień, a przynajmniej w prawie każdy, niedzielę 25 też, ale dopiero na 18- tą.
A tak na poważnie to jak ktoś beż sprzętu chciałby wystąpić, tak jak ja (mam tylko Glocka), to pewnie da się to załatwić.
Liczy się dobra zabawa i tylko to, chyba że ktoś i dzie na wynik, to ja przepraszam.
Kochani! Zawsze, po wcześniejszej rozmowie, da się coś wykombinować i sprzęt pożyczyć a kulki też się znajdą.
Pozdrawiam i zapraszam wszystkich,
Łukasz.
Ĺźadna trumna nie ma kieszeni