Autor Wątek: Spotkanie sędziów  (Przeczytany 3833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SP4E

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 42
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Lipiec 2020, 19:50:55 »
Nie otrzymałem odpowiedzi w sprawie zaległego wynagrodzenia sędziów ... co mnie nie dziwi

Ale mam pytanie do Michał P.
* Z dyskusji wynika, że będziesz prowadzącym "spotkanie" ... tak czy nie ?
* Jakiż nagły powód spowodował, że trzeba się spotkać ?
* Proszę o podanie agendy spotkania.
* I oczywiście ... czy poruszany będzie temat zaległego wynagrodzenia dla sędziów, które miało być wypłacone w całości w lutym 2020 ?

Artur

  • _
  • *
  • Wiadomości: 392
    • WWW
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Lipiec 2020, 23:44:55 »
Na ostatnim Zebraniu, które miało miejsce po Zawodach Garda Benchrest, padło zapewnienie, że wszelkie zaległości zostaną uregulowane do dnia 15.07 - domniemam, ze wszyscy swoje pieniądze już otrzymali, bo raczej Prezes - jak to się potocznie mówi - " z gęby d..y nie zrobił "  ...   A więc sprawdźcie proszę swoje rachunki bankowe.

P.S.

Osobiście żadnego wynagrodzenia za swoją pracę nie oczekuję, jeżeli takowe mi się należy, to proszę je przekazać na jakiś potrzebujący Dom Dziecka - swoją pracę sędziego traktuję jako hobby/pasję .
Nie zmienia to faktu, że pozostałym Sędziom wynagrodzenie za ich pracę - zgodnie z ustaleniami - należy się jak psu buda .
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)

olekba

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Lipiec 2020, 08:14:24 »
Każdy sędzia powinien zwyczajnie mieć coś w rodzaju konta w systemie. Jeżeli sędziuje (i jest w limicie opłacanych sędziów) to dodaje się to na jego konto. Jak startuje w zawodach - może opłacić to z tych pieniędzy, jednocześnie bez jakiś ekstra ulg na start. Jak chce wypłacić - przelewa się na jego konto i dodaje do PIT. Jak chce przelać na działalność charytatywną - przelewa się. System byłby przejrzysty (zawsze widać saldo), nie ma też problemów jak jeden woli przelew a inny opłatę za zawody czy wsparcie instytucji pożytku publicznego. Nie ma też problemu że nie na początku roku zarząd marnuje czas na stwierdzenie kto w ilu zawodach sędziował (można reagować na bieżąco sprawdzając historię konta).

A co do samego spotkania: enigmatyczne stwierdzenia typu "oddolna inicjatywa" czy "jest potrzeba" itd. nic nie mówią. Przychylam się do zdania kolegi, że wypadałoby określić, przynajmniej w zarysach, listę spraw które mają być poruszone - również z tego względu aby nie "wymyślać na gorąco" swojego zdania w danej kwestii - bo to najprostsza metoda na manipulowanie.

SP4E

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 42
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Lipiec 2020, 09:04:11 »
Osobiście żadnego wynagrodzenia za swoją pracę nie oczekuję, jeżeli takowe mi się należy, to proszę je przekazać na jakiś potrzebujący Dom Dziecka - swoją pracę sędziego traktuję jako hobby/pasję .
Nie zmienia to faktu, że pozostałym Sędziom wynagrodzenie za ich pracę - zgodnie z ustaleniami - należy się jak psu buda .
Dopytując się wielokrotnie o zaległe wynagrodzenie dla sędziów mi osobiście również nie chodzi o cash ale o ZASADY. Dla członków klubu Statut jest jak Konstytucja a Uchwały Zarządu powinny być traktowane jak Ustawy i dokumenty wykonawcze.
Skoro Uchwały Zarządu nie są realizowane to oznacza, że mamy sytuację łamania ustalonych przez nas "Ustaw" czyli prawa.
W mojej opinii jest to czerwona kartka dla osób realizujących zapisy Uchwały.

krzysztof50

  • _
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Lipiec 2020, 10:35:15 »
Witam .

Mam  propozycję  rozwiązania  problemu zaległych  wynagrodzeń  za sędziowanie w klubie Garda  za 2019 rok  zgodnie  z podjętą uchwałą  zarządu  klubu. Proponuję aby  sędziowie  którym Prezes  nie rozliczył wynagrodzeń  za 2019  zgłaszali się na forum , ustalimy ilość  osób  i złożymy  pozew zbiorowy  o zapłatę  z ustawowymi odsetkami  . Przy okazji  dowiemy się czy jesteśmy  traktowani  na równi z innymi .

K.Ż

SP4E

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 42
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Lipiec 2020, 18:14:28 »
Witam .

Mam  propozycję  rozwiązania  problemu zaległych  wynagrodzeń  za sędziowanie w klubie Garda  za 2019 rok  zgodnie  z podjętą uchwałą  zarządu  klubu. Proponuję aby  sędziowie  którym Prezes  nie rozliczył wynagrodzeń  za 2019  zgłaszali się na forum , ustalimy ilość  osób  i złożymy  pozew zbiorowy  o zapłatę  z ustawowymi odsetkami  . Przy okazji  dowiemy się czy jesteśmy  traktowani  na równi z innymi .

K.Ż
Dobry pomysł ale myślę, że ten temat warto przerzucić do wątku, który jakiś czas temu  rozpocząłem.
Sekcja "Wiadomości" jest publiczna nawet dla osób postronnych.
Ten wątek dotyczy Spotkania sędziów i myślę, że warto się tego trzymać.
Mam nadzieję, że Michał P. odpowie na kilka pytań.
W.T.

Michał P.

  • _
  • *
  • Wiadomości: 294
  • Elbląg
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Sierpień 2020, 10:22:52 »
Z dyskusji wynika, że będziesz prowadzącym "spotkanie" ... tak czy nie ?
Jestem jednym z inicjatorów tego spotkania. Czy ważniejesze jest to, kto będzie prowadził spotkanie, niż to, jakimi sprawami mamy się zająć?

Jakiż nagły powód spowodował, że trzeba się spotkać ?
Poprzednie nieudane spotkanie oraz narastające nieprawidłowości i nieporozumienia przy organizacji i obsłudze zawodów.

Proszę o podanie agendy spotkania.
Z uwagi na okres urlopowy poruszane tematy zostaną wysłane w dniu dzisiejszym na indywidualne adresy mailowe osób, które udostępniły swoje dane na spotkaniu Kolegium Sędziów w grudniu 2018r. fnmilo w poście informującym o spotkaniu informował, że szczegóły zostaną rozesłane niebawem.
Osoby, które nie otrzymały wiadomości, a są zainteresowane, proszone są o przesłanie maila na adres sedziowie@ksgarda.com. W treści maila proszę wyrazić zgodę podpisaną imieniem i nazwiskiem, na przetwarzanie swojego imienia, nazwiska i adresu mailowego w zakresie przechowywania i używania do rozsyłania wiadomości.

Czy na spotkaniu będzie poruszana kwestia zaległego wynagrodzenia sędziów ?
Będziemy o tym rozmawiać, jest to jednym z punktów naszego spotkania. Zaznaczam, że  to nie w naszej kompetencji leży rozliczenie. Na spotkaniu nie będzie żadnego z członków Zarządu, aby dyskusja mogła się toczyć w sposób nieskrępowany. Od strony organizacyjnej zawodami zajmował się Darek i sądzę, że do niego też można wystosować pytanie, na ilu zawodach kto był liczony i za ile powinien mieć zapłacone. Pamiętajcie, że od ryczałtu za pracę sędziów odprowadzany był podatek, więc kwota która wpłynęła na konto jest mniejsza od spodziewanej.
"Wiem coś o wszystkim, ale nie wiem, o czym chcę wiedzieć wszystko"

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1468
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Sierpień 2020, 11:32:50 »
Cytat: Michał P.
Poprzednie nieudane spotkanie oraz narastające nieprawidłowości i nieporozumienia przy organizacji i obsłudze zawodów.
Nieudane?
Wszystkie tematy zostały wyczerpane, nikt więcej pytań nie miał.
Co wg Ciebie było nieudane? Nie zauważyłem żebyś zabierał głos podczas spotkania to na jakiej podstawie twierdzisz jest nieudane?

Cytat: Michał P.
narastające nieprawidłowości i nieporozumienia przy organizacji i obsłudze zawodów.
Masz na myśli ostatnie zawody "4 Pory Roku" i incydent opisany przez Artura czy konkurencję która odbyła się na osi 25 m wiadomo w którym miejscu?
Może piszesz o tym "tabunie" sędziów, którzy byli podczas Pucharu Prezesa W-MZSS? czy masz na myśli cykliczne klubowe zawody?


Cytat: Michał P.
Od strony organizacyjnej zawodami zajmował się Darek i sądzę, że do niego też można wystosować pytanie, na ilu zawodach kto był liczony i za ile powinien mieć zapłacone.
tu wkleję post z innego tematu, który zapewne wielu czytało oprócz "najbardziej zainteresowanego"

Ponieważ otrzymuje maile i telefony z zapytaniami odnośnie kwoty jaka przysługuje za sędziowanie w roku 2019 i części 2020 proszę o przesyłanie zapytań na ds@ksgarda.com i każdemu z zainteresowanych wyślę wyliczenia wg których winien być wypłacony ekwiwalent.


Cytat: Michał P.
Pamiętajcie, że od ryczałtu za pracę sędziów odprowadzany był podatek, więc kwota która wpłynęła na konto jest mniejsza od spodziewanej.
Chyba masz słabą pamięć albo nie wiesz wszystkiego. Prezes mówił, że ekwiwalent będzie wypłacany w ratach po to żeby nie liczyć podatku, później mówił, że podatek zapłaci Klub, teraz Ty piszesz że jednak podatek będzie ponosił sędzia, to już sam nie wiem komu wierzyć. Może przedstaw wszystkim jaką obecnie pełnisz funkcję w KS Garda bo ja chyba o czymś nie wiem albo coś mnie ominęło.
Wg mojej wiedzy podatku mieliśmy nie płacić lub miał zapłacić Klub, tak przynajmniej zapewniał Prezes, a jak będzie to się okaże.
Fakt jest taki, ze uchwała dotycząca wynagrodzenia sędziów za 2019 nie jest nic warta :(
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 13:53:33 wysłana przez Darek65 »
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

888

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Sierpień 2020, 18:58:54 »
Panowie
Jak widzę  spotkanie sędziów budzi emocje. Szkoda że negatywne, a może to moje błędne odczucie. Ja chętnie spotkam się z kolegami by przedstawić swoje, oraz poznać ich opinie i oczekiwania. Może wspólnie wypracujemy  stanowisko, które będzie można przedstawić Zarządowi. Skoro wszyscy chcemy pracować dla Klubu róbmy to szanując siebie i innych.
Joanna

Artur

  • _
  • *
  • Wiadomości: 392
    • WWW
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Sierpień 2020, 19:21:13 »
Skoro wszyscy chcemy pracować dla Klubu róbmy to szanując siebie i innych.
Joanna

Dokładnie.

Jeżeli Sędziowie muszą się za wykonaną pracę prosić o należne im pieniążki, to znaczy, że się ich za grosz nie szanuje.
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)

SP4E

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 42
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Sierpień 2020, 17:43:21 »
Czy tematy, które mają być poruszane na spotkaniu nie mogą być podane w tym wątku ?
Co stoi na przeszkodzie ?
Czy poruszana tematyka ma być ukryta przed członkami Klubu ?
Moje dane były podane na jakimś tam oświadczeniu a e-mail do mnie nie dotarł ?
Kto aktualnie dysponuje danymi z podpisanego wcześniej oświadczenia ?
Kto aktualnie administruje naszymi danymi osobowymi w rozumieniu RODO ?

Michał P.

  • _
  • *
  • Wiadomości: 294
  • Elbląg
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Sierpień 2020, 19:00:30 »
Osoby, które nie otrzymały wiadomości, a są zainteresowane, proszone są o przesłanie maila na adres sedziowie@ksgarda.com. W treści maila proszę wyrazić zgodę podpisaną imieniem i nazwiskiem, na przetwarzanie swojego imienia, nazwiska i adresu mailowego w zakresie przechowywania i używania do rozsyłania wiadomości.
"Wiem coś o wszystkim, ale nie wiem, o czym chcę wiedzieć wszystko"

SP4E

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 42
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Sierpień 2020, 21:00:08 »
Z uwagi na okres urlopowy poruszane tematy zostaną wysłane w dniu dzisiejszym na indywidualne adresy mailowe osób, które udostępniły swoje dane na spotkaniu Kolegium Sędziów w grudniu 2018r.

Zastanawiam się czy nie czytasz co się pisze czy celowo unikasz odpowiedzi.
1. Proszę o udzielenie odpowiedzi kto, komu i na jakich zasadach udostępnił dane sędziów?
2. Kto aktualnie dysponuje danymi z podpisanego wcześniej oświadczenia ?
3. Kto aktualnie administruje naszymi danymi osobowymi w rozumieniu RODO ?
4. Czy tematy, które mają być poruszane na spotkaniu nie mogą być podane w tym wątku ?
5. Co stoi na przeszkodzie ?
6. Czy poruszana tematyka ma być ukryta przed członkami Klubu ?

Tomasz Rok

  • Sędziowie
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Sierpień 2020, 12:48:57 »
Chciałem nawiązać do wypowiedzi Darka na temat wcześniejszego zebrania. Otóż podobnie jak część sędziów uczestniczących w spotkaniu czuję pewien niedosyt ponieważ nie wszystko zostało na nim poruszone, w mojej ocenie padło parę oświadczeń i na tym się skończyło.
Zebranie odbyło się po zawodach z godzinnym opóźnieniem sędziowie prowadzący zawody byli zmęczeni.
Poruszane kwestie nie zostały omówione, przegłosowane, nie wyciągnięto żadnych wniosków.
Chyba, że się mylę i sędzia ma być żołnierzykiem robiącym robotę, zachwyconym, że ktoś dał mu założyć czerwoną kamizelkę.
Z tego co mi wiadomo nie mamy powołanych przedstawicieli, są uwagi organizacyjne.
Uważam, że takie zebranie powinno się odbyć przy wsparciu i uczestnictwie Zarządu.


Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1468
Odp: Spotkanie sędziów
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Sierpień 2020, 19:19:13 »
Na spotkaniu nie będzie żadnego z członków Zarządu, aby dyskusja mogła się toczyć w sposób nieskrępowany.
Obawiam się że kłamiesz. Poniżej mail jaki otrzymał Marek Husar na adres mh@ksgarda.com, który również jest wiceprezesem KS Garda czyli członkiem zarządu.

"Sędziowie,
Dnia 29.08.2020 o godzinie 10:00 na strzelnicy Kaczory odbędzie się spotkanie Kolegium Sędziów KS Garda.
Oto agenda spotkania:
1. Omówienie? ?zasad wyłaniania osób funkcyjnych na zawody
2. Omówienie łączenia funkcji na zawodach
3. Przebieg zawodów
4. Ustalenie zakresu obowiązków osób funkcyjnych
5. Omówienie zasad rozliczania pracy sędziów
6. Komunikacja
7. Rozważenie wyłonienia przedstawiciela
8. Wolne wnioski
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozyje - proszony jest o nadesłanie ich na adres sedziowie@ksgarda.com

--
______________________
Kolegium Sędziów
Klub Strzelecki GARDA Ostróda
ul. Czarnieckiego 21/34
14-100 Ostróda
skr. poczt. 225, 10-001 Olsztyn"


Zastanawia mnie ten podpis w stopce, bo nie ma żadnego "kolegium sędziów" które ma siedzibę w Ostródzie przy ul. Czarnieckiego i identyczną skrytkę pocztową jak klubowa. Coś tu chyba nie tak jest. Czy pieczątki i wizytówki też macie?
Kto Wam udostępnił skrytkę i adres?
Może niech Klubowicze założą jeszcze więcej "oddolnych inicjatyw" i reprezentują Klub w różnych urzędach i organizacjach, nie będzie wówczas potrzebny Zarząd.

Program spotkania jak najbardziej ciekawy ale z częścią pytań można się było zwrócić bezpośrednio do mnie.
Chociaż omawiać możecie, jest to nawet dobre, że omówicie sobie sprawy wymienione w agendzie tylko co dalej?

Domyślam się, że pewne osoby boli, że nie mogą sędziować i jednocześnie "spłacać" kursu KPP, ale to nie ja wymyśliłem te zasady, że Garda funduje kurs w zamian za "odpracowanie" i jak niektórzy słusznie zauważyli, że podczas zawodów nie można pełnić 2 funkcji jednocześnie za 2 różne "wynagrodzenia".
Może "Kolegium Sędziów" na swoim spotkaniu poruszy problem braku zabezpieczenia medycznego na takich zawodach jak Garda Benchrest gdzie trzeba było prosić kogoś, kto za kurs zapłacił i nie ma obowiązku świadczyć na rzecz Gardy.

Może w końcu szanowne "Kolegium Sędziów" wymieni ile razy sędziowało na zawodach klubowych żeby wszyscy wiedzieli jak bardzo są aktywni, bo pisać i mówić jest łatwo, ale jak trzeba coś zrobić to pozostaje "garstka" ludzi naprawdę aktywnych, wystarczy przejrzeć rezultaty z zawodów KS Garda.

Ja na chwilę obecną proszę o odpowiedź na poniższe pytania:
1. Dlaczego piszecie, że Zarządu ma nie być na spotkaniu, a wysyłacie do wiceprezesa mail z zaproszeniem?
2. Kto Wam dał zgodę na korzystanie z danych kontaktowych Klubu jeżeli jesteście "oddolną inicjatywą"?
3. Dlaczego Tomek jako Prezes KS Garda rozpoczyna temat o spotkaniu kiedy macie swoje własne konta na forum?

Nie ukrywam mimo wszystko, że czekam z niecierpliwością na wnioski ze spotkania, chyba że to też będzie tajemnicą i nadal będziecie się chować za cudze plecy.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2020, 17:00:11 wysłana przez Darek65 »
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.