Autor Wątek: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.  (Przeczytany 2169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fnmilo

 • Zarząd
 • ****
 • Wiadomości: 719
4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« dnia: 27 Grudzień 2018, 19:11:33 »
W tym temacie będą poruszane wszystkie sprawy dotyczące zawodów  edycji w 2019r.
Już w roku 2019 będziemy opierać się na stałym regulaminie. Kończymy edycję i opublikujemy przed nowym rokiem.
Oparliśmy się o sprawdzony regulamin ,,LIGA SPORTERA Wielobój Strzelecki Trzech Broni ''

to jest wstęp reszta w załączniku poniżej tematu.

REGULAMIN  CZTERY PORY ROKU - Edycja 2019
 
 
1. Postanowienia ogólne i zasady bezpieczeństwa.
 
1.1. Celem konkurencji CZTERY PORY ROKU jest współzawodnictwo sportowe z użyciem karabinu centralnego zapłonu, strzelby gładkolufowej i pistoletu centralnego zapłonu, a także podnoszenie umiejętności strzeleckich, wymiana doświadczeń i integracja środowisk strzeleckich.
 
1.2. Zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, postępowania zgodnie z regulaminem konkurencji i opisami torów, oraz zachowania zgodnego z zasadami FAIR PLAY.
 
1.3. Wszyscy uczestnicy zawodów w trakcie ich trwania muszą używać na torach ochronników oczu i uszu, a wszyscy widzowie muszą w trakcie trwania zawodów używać ochronników oczu. 
 
1.4. Broń długą w czasie zawodów można przenosić tylko całkowicie rozładowaną tj. bez jakiejkolwiek amunicji, łusek, atrap i zbijaków w jej obrębie; bez podpiętego magazynka, z lufą skierowaną w górę lub w dół ? zawsze z zamkiem w tylnym położeniu lub z włożoną flagą bezpieczeństwa. Można ją także przenosić w pudełkach lub pokrowcach, a jakiekolwiek inne czynności z bronią można prowadzić tylko na komendę sędziego lub w STREFIE BEZPIECZEŃSTWA (SB).
 
1.5. Broń krótką w czasie trwania zawodów można przenosić wyłącznie całkowicie rozładowaną tj. bez jakiejkolwiek amunicji, łusek, atrap i zbijaków w jej obrębie; bez podpiętego magazynka - tylko w kaburach, pudełkach lub pokrowcach, a jej wydobycie może nastąpić tylko i wyłącznie na komendę sędziego lub w STREFIE BEZPIECZEŃSTWA (SB).
 
1.6. W przypadku upuszczenia broni na terenie strzelnicy należy wezwać sędziego funkcyjnego, który bezpiecznie podejmie z ziemi broń i po sprawdzeniu stanu rozładowania przekaże ją zawodnikowi.
 
 2. Podstawowe pojęcia
 
2.1. Karabin centralnego zapłonu - broń powtarzalna lub samopowtarzalna wyposażona w kolbę i przeznaczona do strzelania nabojami pośrednimi lub karabinowymi. Amunicja do tej broni wyłącznie z rdzeniem miękkim ołowianym.
 
2.2. Strzelba gładkolufowa ? broń długa powtarzalna lub samopowtarzalna, wyposażona w kolbę i przeznaczona do strzelania strzelbowymi nabojami śrutowymi lub jednolitymi. Amunicja do tej broni wyłącznie do 28 gram wagi ładunku miotanego dla pocisku sług(breneka) i śrutowego.
 
2.3. Pistolet centralnego zapłonu ? broń w postaci pistoletów lub rewolwerów powtarzalnych lub samopowtarzalnych, bez kolby, przeznaczona do strzelania nabojami pistoletowymi lub rewolwerowymi.  Amunicja do tej broni wyłącznie z rdzeniem miękkim ołowianym.
 
2.4. Strefa bezpieczeństwa (SB) ? wyraźnie oznakowane, bezpieczne miejsce przeznaczone do prób, ćwiczenia, sprawdzania, czyszczenia i napraw broni. Zakazane jest operowanie w niej jakąkolwiek amunicją, jej częściami (np. łuskami) lub atrapami pod groźbą dyskwalifikacji.
 
2.5. Posługiwanie się bronią - poza strzelaniem i czynnościami z tym związanymi oznacza również wkładanie i wyjmowanie broni z kabury lub pudełka, niezależnie od tego czy broń jest widoczna (to znaczy także w przypadkach, gdy broń jest ukryta), jak również przekazywanie broni całkowicie lub częściowo schowanej w kaburze a także przeładowywanie jej i strzelanie ?na sucho?. 
 
2.6. Urządzenie do odkładania broni (UDB) ? konstrukcja pozwalająca każdorazowo sprawować kontrolę nad kierunkiem wylotu lufy umieszczonej w nim prawidłowo broni. Budowa takiego urządzenia powinna brać pod uwagę różnorakie wyposażenie i konstrukcje umieszczonej w nim broni. Przykładem takich urządzeń są miękkie wewnątrz: wysokie pudła, koryta, beczki lub rury. Jeżeli w dalszym ciągu przebiegu zawodnik nie przemieszcza się przed prawidłowo odłożoną w UDB, to UDB może to być także materac, stół itp. Do urządzenia takiego w czasie przebiegu zawodnik może odkładać tylko broń zabezpieczoną lub rozładowaną.
 
2.7. Broń zabezpieczona ? broń, w której nastawne bezpieczniki inne niż chwytowe są włączone.
 
2.8. Broń rozładowana ? broń w obrębie, której nie znajduje się jakakolwiek amunicja, łuska, atrapa lub zbijak. Nie ma znaczenia czy magazynek jest do broni podpięty. Amunicja może znajdować się na tzw. ?sidesaddle? lub podobnym.
 
2.9. Przebieg ? trwa od momentu komendy sędziego: ?ładuj przygotuj się? lub ?przygotuj się? do momentu zakończenia, przez sędziego, procedury rozładowania.
 
2.10. Standardowy stan broni (SSB) - jeżeli nic innego nie wynika z opisu toru broń, którą zawodnik będzie posługiwał się w pierwszej kolejności podczas przebiegu, powinna być załadowana bez wprowadzonego naboju do komory nabojowej i zabezpieczona .
(pistolet w kaburze, a karabin lub strzelba przy ramieniu skierowana wylotem lufy w dół pod kątem ok. 45°), broń, którą zawodnik będzie posługiwał się w dalszej kolejności może być załadowana, z pustą komorą nabojową (nieprzeładowana), ze spuszczonym kurkiem, zamkiem w przednim położeniu oraz zabezpieczona, lub rozładowana, i umieszczona w UDB lub kaburze.
 
2.11. Cel ?trudny? (CT) ? na torze cel taki wskazuje każdorazowo opis toru i zawsze musi być to cel, który należy ostrzelać z broni długiej. Brak trafienia celu ?trudnego? skutkuje zawsze karą większą niż standardowa a o wielkości kary decyduje każdorazowo opis toru. Na jednym torze nie może być więcej niż cztery (4) cele ?trudne?. 
 
2.12. Cel ?bonusowy? (CB) ? na torze cel taki wskazuje każdorazowo opis toru. Prawidłowe zaliczenie celu bonusowego skutkować będzie odjęciem od czasu
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2019, 07:20:55 wysłana przez fnmilo »
zaczynam :) przygodę

redav

 • Wiadomości: 137
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2018, 22:15:58 »
a czy ew przesunięcie edycji zimowej jest możliwe - bo wypada w czasie okresu ferii zimowych ?

Michał P.

 • Sędziowie
 • *
 • Wiadomości: 267
 • Elbląg
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudzień 2018, 08:26:57 »
Faktycznie, to środek ferii w warmińsko-mazurskim.
Wprawdzie wśród członków klubu jest mało młodzieży w wieku szkolnym  ;) ale może być trochę rodziców.
2.02 są zawody WAS Banditos, więc 3.02 mogłyby się odbyć zawody 3GUN
"Wiem coś o wszystkim, ale nie wiem, o czym chcę wiedzieć wszystko"

fnmilo

 • Zarząd
 • ****
 • Wiadomości: 719
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Grudzień 2018, 08:50:21 »
Weźmiemy to pod uwagę.
zaczynam :) przygodę

klon023

 • Wiadomości: 9
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Grudzień 2018, 13:19:58 »
Też uważam że 3. Luty podpasuje większej liczbie zawodników

Darek65

 • Administrator
 • Wiadomości: 829
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudzień 2018, 20:47:09 »
Terminu zmienić się nie da bo wpisany jest w kalendarz PZSS i przydzielony delegat techniczny. Sorry
Propozycja wisiała długo, był czas na korekty i uwagi.
Nigdy nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem

fnmilo

 • Zarząd
 • ****
 • Wiadomości: 719
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Styczeń 2019, 17:34:28 »
w załączniku do pobrania regulamin, w razie pytań to proszę tutaj w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2019, 07:24:34 wysłana przez fnmilo »
zaczynam :) przygodę

Mariusz

 • Nowy użytkownik
 • Wiadomości: 3
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Styczeń 2019, 20:27:24 »
Regulamin widzę wzorowany na Lidze Sportera :) I bardzo dobrze. Chciałbym podzielić się tylko jedną uwagą dotyczącą klas sprzętowych. W LS występują aż 4:
klasyczna - przyrządy mechaniczne, strzelba powtarzalna
taktyczna - przyrządy optyczne i elektroniczne, strzelba powtarzalna
taktyczna plus - przyrządy optyczne i elektroniczne, strzelba samopowtarzalna
otwarta - wszystkie chwyty dozwolone (prawie) ;)
I moim zdaniem jest to dość sensowny podział. W naszym przypadku aż tyle klas chyba nie jest (jeszcze) potrzebne, tym nie mniej wydaje mi się, że strzelba samopowtarzalna mimo wszystko daje, przynajmniej w teorii, większą przewagę niż przyrządy inne niż mechaniczne na którejkolwiek z pozostałych broni. Tymczasem zamontowanie takowych będzie z automatu wyrzucać do klasy Open osoby mające kolimator czy holograf na pistolecie lub karabinie ale startujące ze zwykłą pompką. Może warto dodać coś pośredniego, pomiędzy klasą klasyczną i open? Z resztą na podstawie obserwacji wydaje mi się, że pompka występuje naszych zawodach zdecydowanie częściej niż strzelba samopowtarzalna, podobnie jeśli już jest jakiś kolimator, holograf czy luneta to najczęściej siedzi tylko na karabinie. Może warto stworzyć coś na wzór klasy taktycznej? Co sądzicie?

fnmilo

 • Zarząd
 • ****
 • Wiadomości: 719
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Styczeń 2019, 10:08:51 »
Życie zweryfikuje, będziemy się trzymać 2 klas.
zaczynam :) przygodę

fnmilo

 • Zarząd
 • ****
 • Wiadomości: 719
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Styczeń 2019, 21:54:19 »
Osoby chętne  do pomocy przy obsłudze zawodów zapraszam.
Wiąże się to w szczególności do podnoszenia i ustawiania celi, zaklejania tarcz.
A trochę tego będzie.

 8) jak zawsze gdzieś coś zacznie się ruszać ::) a tam latać  :o
3 tory aż 120 strzałów.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2019, 21:56:20 wysłana przez fnmilo »
zaczynam :) przygodę

TomaszM

 • Wiadomości: 17
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Styczeń 2019, 22:21:39 »
Odnośnie regulaminu:

Cytuj
4.2. W klasie ?OTWARTEJ? dozwolone jest używanie: 
 
4.2.1. Wyposażenia, broni i zawodnika zgodnych z klasą ?KLASYCZNĄ?, przy czym na każdej broni długiej dopuszczalne jest zamontowanie jednego optycznego lub elektronicznego przyrządu celowniczego z maksymalnym powiększeniem x1.1 (zalecane jest zablokowanie zmiany powiększenia) oraz lejka gniazda magazynka. Do broni krótkiej dopuszcza się użycie lejka gniazda magazynka,
 
4.2.2. Wyposażenia, broni i zawodnika zgodnych z klasą ?KLASYCZNĄ?, przy czym na każdej broni dopuszczalne jest zamontowanie jednego optycznego lub elektronicznego przyrządu celowniczego z maksymalnym powiększeniem x1.1 (zalecane jest zablokowanie zmiany powiększenia) oraz lejka gniazda magazynka. Do broni krótkiej dopuszcza się użycie lejka gniazda magazynka, 4.3.2. Dopuszcza się użycie samopowtarzalnej strzelby gładkolufowej z pojedynczym magazynkiem rurowym.
 
4.2.3. Dowolnej broni spełniającej wymogi klasy ?Klasycznej? a także samopowtarzalnej broni gładkolufowej, przy czym każda broń może być dowolnie zmodyfikowana i wyposażona w dowolne urządzenia, ładownice i przyrządy celownicze,
 
4.2.4. Strzelby gładkolufowej wykorzystującej odłączane magazynki lub szybkoładowacze.
 
4.2.5. Dowolnego, zgodnego z przepisami bezpieczeństwa, wyposażenia zawodnika w tym także kabur typu sportowego i ładownic magnesowych.

4.2.1 i 4.2.2  są prawie identyczne, różnią się tylko tym, że w 4.2.1 napisane jest:

Cytuj
przy czym na każdej broni długiej dopuszczalne jest

natomiast w 4.2.2:

Cytuj
przy czym na każdej broni dopuszczalne

Poza tym oba punkty niczym się nie różnią. Wygląda na przeoczenie. Dodatkowo forma z 4.2.2 ("na każdej broni") zawiera w sobie także broń długą, więc można by spokojnie usunąć i pozostać tylko przy jednym akapicie.

Na końcu 4.2.2 doklejone jest także:

Cytuj
4.3.2. Dopuszcza się użycie samopowtarzalnej strzelby gładkolufowej z pojedynczym magazynkiem rurowym.

Po przeczytaniu całego punktu 4.2 wydaje mi się, że zamierzeniem było aby te zdanie było oddzielnym punktem "4.2.3" (patrząc na stan obecny, ze zdublowanymi wpisami powyżej), a to oznacza, że kolejne punkty powinny mieć zaktualizowaną numerację.

fnmilo

 • Zarząd
 • ****
 • Wiadomości: 719
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Styczeń 2019, 16:20:32 »
Informuję że klub nie ma możliwości fizycznej  zabezpieczyć broni klubowej na trzy tory.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2019, 21:35:17 wysłana przez fnmilo »
zaczynam :) przygodę

Michał.E

 • Wiadomości: 42
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Styczeń 2019, 14:26:40 »
Witam. Czy jest dostępna wizualizacja torów?

fnmilo

 • Zarząd
 • ****
 • Wiadomości: 719
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Styczeń 2019, 05:51:51 »
Dziś postaram się umieścić.
zaczynam :) przygodę

fnmilo

 • Zarząd
 • ****
 • Wiadomości: 719
Odp: 4 pory roku - Zawody 3GUN 2019r.
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Styczeń 2019, 21:17:49 »
Wyposażanie na zawody, 3 magazynki do pistoletu, 2 magazynki do karabinu.
ładownice na magazynki.
60 szt. amunicji do pistoletu.
20 amunicji do strzelby.
40 amunicji karabinowej.
zaczynam :) przygodę