Autor Wątek: Inowacje dla sił zbrojnych  (Przeczytany 439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 551
Inowacje dla sił zbrojnych
« dnia: 15 Marzec 2017, 17:04:35 »
Zabezpieczenia antykorozyjne VCI stanowi innowacyjne rozwiązanie dla branży metalowej. VCI (Volatile Corrosion Inhibitor) to lotne inhibitory korozji, które działając na odległość 30-40 cm od powierzchni nośnika, osadzają się na detalu (nawet w trudno dostępnych miejscach) tworząc niewidzialną powłokę antykorozyjną.
Zabezpieczenia antykorozyjne VCI stanowią metodę suchą, pozbawioną tradycyjnych etapów konserwacji (wszelkiego rodzaju smarami oraz olejami). Po rozpakowaniu detal jest gotowy do użycia – nie ma potrzeby przeprowadzania procesu mycia oraz rozkonserwowywania, ponieważ inhibitory korozji ulatniają się samoczynnie do atmosfery.
Spakowanie przykładowo broni w folię antykorozyjną VCI Maverick M300 oraz zabezpieczenie wnętrza lufy prętem antykorozyjnym VCI Maverick M5003 gwarantuje zabezpieczenie całego detalu przed szkodliwym działaniem korozji na czas magazynowania oraz transportu.
Folia antykorozyjna VCI Maverick M300 zapewnia skuteczną ochronę antykorozyjną sprzętu wojskowego na okres minimum 6 lat.
Cząsteczki VCI, które sa wtapiane w procesie produkcji w strukturę folii oraz pręta chronią szereg multimetali przed korozją.
Obecnie zakończyły się badania w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia w Zielonce, potwierdzające skuteczność zabezpieczenia metali za pomocą folii antykorozyjnej VCI Maverick M300 oraz pręta antykorozyjnego VCI Maverick M5003 na okres 6 i 10 lat.

źródło: Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych
Nigdy nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem