Autor Wątek: Noszenie broni do celĂłw sportowych (Biedronka, komunikacja miejska, spacer)  (Przeczytany 973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inzmbl

Witam, mam w sumie krótkie i konkretne pytanie, choć bardzo złożone:

po listopadzie 2014 roku broń do celów sportowych można nosić tak jak broń do ochrony osobistej - oczywiście w miarę możliwości ukrytą i przylegającą do ciała.

OK - spoko. Czyli można nosić na strzelnicę, do Biedronki, na spacer o 22 w nocy (prawnie, czysto teoretycznie)

Ale nagle pojawia się temat komunikacji miejskiej i jakiegoś innego rozporządzenia, tym razem ministra transportu, że mam przed wejściem do tramwaju / autobusu wyjąć magazynek i jeszcze przełożyć amunicję do pudełka.

I tu moje pytanie - jak to jest z noszeniem w końcu? Może nie piszmy gdzie można - napiszmy gdzie NIE MOŻNA a reszta będzie wiadoma.

Artur

Odp: Noszenie broni do celĂłw sportowych (Biedronka, komunikacja miejska, spacer)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2016, 08:58:25 pm »
No w komunikacji masowej możesz jedynie broń przemieszczać .
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)

inzmbl

Odp: Noszenie broni do celĂłw sportowych (Biedronka, komunikacja miejska, spacer)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2016, 09:38:18 pm »
No właśnie tak się te przepisy "nakładają" i z tego co wiem to zaraz jest np kwestia imprez masowych i nagle też nie mogę nosić, idąc po mieście natrafiam na koncert na rynku i co? mam rozładowywać? :)

Ciekawi mnie po prostu ile jest takich "poukrywanych" przepisów o których nie ma mowy w ustawie o broni i amunicji oraz rozporządzeniu. Taka informacja byłaby jak złoto.

Kolejny przykład z czapki - WPA. Mogę sobie wejść z bronią czy nie? Nigdzie nie znalazłem stosownej informacji co jest według mnie karygodne. Abstrahując od konkretnego przykładu akurat takie rzeczy powinny być wołem napisane na stronach komendy.

Prezes

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2016, 10:57:31 pm »
Z bronią nie możesz się pokazywać czy wchodzić tam gdzie jest to zakazane. Przeczytaj dobrze ustawę i rozporządzenia wykonawcze do niej i będziesz już dużo wiedział. Dla przykładu z bronią nie wolno:
- znajdować się w sądzie,
- wchodzić do prokuratury,
- wchodzić do zakładu karnego / aresztu śledczego,
- przewozić w kabinie pasażerskiego statku powietrznego,
- przebywać na imprezie masowej (wejście z bronią to przestępstwo!!!),
- nosić i przemieszczać jej gdy jest wprowadzony zakaz przez ministra.

W środkach transportu publicznego broń masz mieć rozładowaną, chyba, że masz broń do ochrony osobistej.

I to by było tak na szybko.

inzmbl

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2016, 01:22:22 pm »
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź - zapoznałem się już dokładnie, przede wszystkim co jest imprezą masową lub zgromadzeniem :)

Teraz wszystko jasne.

Darek65

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2016, 02:47:42 pm »
A po co cały czas broń ze sobą nosić?
PrzecieĹź to upierdliwe, a juĹź mega upierdliwe w WC jak spodnie same w dół lecą  ;)
Nigdy nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem

olekba

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2016, 10:06:01 am »
No trzeba pas na szelkach trzymać - wtedy nie lecą ;)

inzmbl

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2016, 01:58:49 pm »
Nie ma się co nabijać panowie :) nikt nie mówi o chodzeniu z bronią non stop, ale warto wiedzieć dokładnie co można a czego nie.

Osobiście w WC problemów nie mam a na dwójkę nie siadam w publicznych :P