Autor Wątek: Zmiana w ustawie o broni i amunicji  (Przeczytany 1693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prezes

  • Wiadomości: 1628
Zmiana w ustawie o broni i amunicji
« dnia: 21 Wrzesień 2011, 19:57:00 »
W dniu 20 września 2011r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 31 sierpnia 2011r. o zmianie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz niektórych innych ustaw. Ten nowy akt prawny zmienia dwa artykuły ustawy z dnia 21 maja 2011r. o broni i amunicji, a mianowicie:

- art. 18 ust. 1 pkt. 4, którego nowe brzmienie będzie następujące:
Właściwy organ Policji cofa pozwolenie na broń, jeżeli osoba, której takie pozwolenie wydano przemieszcza się z rozładowaną bronią albo nosi broń, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub substancji psychotropowej albo środka zastępczego.

- 33 ust. 1, który będzie brzmiał:
JeĹźeli interes bezpieczeństwa państwa lub porządek publiczny tego wymagają, minister właściwy do spraw wewnętrznych moĹźe wprowadzić, w drodze rozporządzenia, na obszarze całego państwa lub na określonych obszarach, na czas określony, w odniesieniu do wszelkiej broni lub niektĂłrych jej rodzajĂłw zakaz jej noszenia lub przemieszczania w stanie  rozładowanym.

Przepisy te wejdą w życie po upływie 30 dni od dnia ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Wprawdzie osoba znajdująca się w stanie po uĹźyciu alkoholu …. itp. , ktĂłra będzie przemieszczać się z bronią rozładowaną nie poniesie odpowiedzialności przed sądem (odpowiedzialność taka grozi nadal tylko za noszenie broni w stanie po uĹźyciu ...), ale pozwolenie na mocy decyzji Policji bezwzględnie utraci. Nadto w przyszłości Policja będzie mogła teĹź odmĂłwić wydania takiej osobie pozwolenia, a to juĹź chyba gorsze od sprawy w sądzie grodzkim.