Autor Wątek: Zakup broni z Włoch  (Przeczytany 691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klev

  • Wiadomości: 6
Zakup broni z Włoch
« dnia: 21 Czerwca 2024, 17:14:14 »
Witam.
Zmarł teść mojej szwagierki. Zostawił po sobie broń (rewolwer s&w 686, bok jakiś wloski, zapewne berette, automatyczne strzelby itp. Jak to na sycylii, tam w każdym domu jest broń)
Będę w sierpniu tam leciał na tydzień "wakacji" i mam możliwość odkupić tą broń.... o ile jakoś to ogarnę.
Czy jest to mega skomplikowane? Zdążył bym załatwić papierologię do sierpnia?
Pozwolenie mam od chyba 3 miesięcy więc jestem mega zielony, mam swoją pompke na chwile obecną. Jak to jest jest na lotnisku?
Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

olekba

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 175
Odp: Zakup broni z Włoch
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwca 2024, 10:03:51 »
NIe przechodziłem tego, ale chwilkę pogrzebałem w Internecie:

https://www.gov.pl/web/wlochy/przywoz-z-zagranicy-przez-obywateli-polskich-broni-i-amunicji-na-wlasne-potrzeby

A tam napisali, że jak masz Europejską Kartę Broni, to nie musisz mieć tego zaświadczenia. Bez tej karty to chyba byłoby trudne.

Co do przewozu samolotem: niektóre linie nie robią problemu, a niektóre wprost tego zakazują. Przeanalizuj stronę konkretnego przewoźnika.

Dobrze byłoby ogarnąć co na to powie komenda przy rejestracji, zakładając że będziesz miał umowę kupna sprzedaży. Dochodzi do tego kwestia podatku od czynności cywilno prawnych. No i mały myk: nowe wymagania co do oznaczenia broni (numer "na wszystkim": stajesz się importerem, pierwsza rejestracja na terenie Polski).

Osobiście poradziłbym się jakiejś firmy, która ma w tym doświadczenie. Jak różnica między wartością a ceną zakupu jest znaczna, to może warto by dać komuś zarobić i odebrać w Polsce od firmy która to sprowadzi i weźmie w razie czego odpowiedzialność prawną.... tak tylko
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca 2024, 10:13:54 wysłana przez olekba »

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1576
Odp: Zakup broni z Włoch
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwca 2024, 20:51:23 »
To nie do końca tak. EKB potrzebne jest jak swoją broń wywozisz i poruszasz się po UE.
Żeby przywieźć coś co ma byc Twoje muszisz mieć zgodę przewozową.
Czyli idziesz do WPA i https://poradnik-slask.policja.gov.pl/po1/zalatw-sprawe/bron-i-amunicja/284884,Poswiadczenie-uprzedniej-zgody-przewozowej.html
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.