Autor Wątek: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA  (Przeczytany 2963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

exc450

  • Wiadomości: 141
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Październik 2022, 21:00:19 »
Artur: to jak wiecie że razem jedziecie, to rejestrujcie się w jednej porze. Grafik jest układany tak, że "idzie" po kolei po numerach startowych, a te są przydzielane po kolei zgodnie z kolejnością rejestracji. Ja też dojeżdżam z innymi (nie 250, ale 125) i tak właśnie robię. Wówczas cała grupa jest na strzelnicy możliwie krótko.

tak , oczywiście , a niech się komuś przypomni za 3 dni , że chce jednak jechać z nimi na zawody

Przed pandemią grafik był generowany losowo - w związku z tym w żaden sposób nie dało się grupować (ani startów indywidualnych, ani tym bardziej w grupie). Sam często miewałem tak, że jeden start o 10 a drugi o 15:30... myślę więc że jest i tak lepiej.
kolega chyba stracił poczucie czasu- nie było żadnych grafików przed plandemią.

Generalnie przy przestrzeganiu paru zasad to działa dobrze i na paru zawodach, w których brałem udział, a sędziowie byli świadomi tego, przebiegało to jak należy:
- trzymanie się czasu (start na osi, czas na zawodników)
- wywoływanie numerów zgodnie z daną godziną. Wpuszczanie na oś innych tylko gdy są wolne stanowiska
- spóźniony na osi wypada z kolejki i może strzelać w kolejnej turze tylko jeżeli nie zgłosił się inny zawodnik albo na końcu zawodów

Większość sytuacji z chaosem na osiach wynikało z:
- nie gotowe stanowisko na czas startu
- wpuszczanie na daną godzinę w pierwszej kolejności tych, którzy spóźnili się na poprzednie i dopiero dobieranie tych, którzy byli na godzinę bieżącą
oczywiście bzdura- jest zupełnie na odwrót ( wielokrotnie tak było i byłem tego świadkiem )

Szczególnie to ostatnie powoduje, że rozsypuje się harmonogram na wszystkich osiach...

Natomiast ze strony zawodników:
- próba wciskania się przed innych
- budowanie kolejki niezgodnie z harmonogramem (powinna dotyczyć tylko tych, którzy chcą wcześniej lub się spóźnili i próbują wejść na miejsce tego kto się nie zgłosił)
- użycie przez wielu zawodników tej samej broni na tej samej konkurencji gdy wypada w tym samym czasie... ale to da się ogarnąć pod warunkiem dogadania się z sędziami na osi.

Reasumując - odejdźmy na dobre od grafików, niech będzie po staremu tj. przed plandemią i nie uszczęśliwiajmy nikogo na siłę .

Łokieć.45

  • Wiadomości: 71
  • Za dużo zjebów za mało naboi...
    • Strzelcy Północy
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Październik 2022, 01:37:08 »
Chciałabym odnieść się do poruszonego wątku posiłku, zgadzam się z opinią, że obiad przywożony między 12 a 13 godziną jest dla zawodników posiłkiem o zbyt późnej porze, powinien podlegać dyskusji, zważywszy na wciąż rosnące ceny. Często w niedzielę wracamy na rodzinny obiad i być może nie każdy chce mieć ten temat narzucony. Może lepszym rozwiązaniem byłaby kiełbaska przygotowywana od godziny 10, tak żeby każdy z zawodników mógł skorzystać i nie marnować swoich pieniędzy lub własna kanapeczka. Ostatnia sytuacja w hotelu, gdzie zostało zorganizowane szkolenie na prowadzącego strzelanie i kurs sędziego zmusiła mnie do wydania 50 zł na obiad i nie miałam możliwości wyboru, ale rozumiem, że hotel musiał zarobić, żeby odbyło się szkolenie. Forum to również miejsce w którym my członkowie Stowarzyszenia Garda możemy poddawać tematy do dyskusji oraz sugerować tak jak koledzy piszą różne rozwiązania dla poprawienia organizacji zawodów. Pozdrawiam WH.

O 10 masz start zawodów... jedzenie na innych zawodach w innych klubach czesto jest pod koniec torów / zawodów...
Jak dla ciebie czekanie 2h na jedznie gdzie ostatnio tyle zajęło wystrzelanie 2 torów no to sorry...
Albo wpadasz na zawody albo wpadasz zeby strzelic 1 tor i zjeść i jechać do domu...
Założyciel grupy : Strzelcy Północy

Łokieć.45

  • Wiadomości: 71
  • Za dużo zjebów za mało naboi...
    • Strzelcy Północy
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Październik 2022, 01:40:27 »
exc450:
1. wiele osób było nie zadowolonych z ostatnich zawodów, podkreślając chaos i złą organizację, brak wyników online itd. Pewna grupa ludzi ZREZYGNOWAŁA ze startu, ze względu że nie mogli się przepchać przez te Pana chwalone kolejki, które niby tak płynnie przebiegały. Więc to, że w organizacji w stylu PRL Pan czuje się dobrze - to nie znaczy że inni też są zadowoleni.
2. o opóźnionych startach na innych osiach oraz "olewaniu" grafika sam pisałem. Powtórzę: grafik jest na każdych zawodach, praktycznie we wszystkich większych klubach. To, że niektórzy sędziowie nie potrafią wystartować osi o czasie, albo ocenić na etapie planowania czasu potrzebnego na daną konkurencję winą grafika nie jest.
3. Grafik był na długo przed pandemią - ile razy by Pan tego nie zakrzykiwał nic tego faktu nie zmieni
4. Akapit o tym, że zrealizowałem tą pracę społecznie nie wynikał z chęci chwalenia się, bo bym już to przez ostatnie lata setki razy robił. Natomiast wynikał z tego, że pewna frakcja w kubie oskarża ostatnio ludzi o zarabianie na klubie, więc wolę się zabezpieczyć zanim zaczniecie wysuwać insynuacje.
5. Ta "niepotrzebna" nikomu praca.... chmm... proszę powiedzieć to sędziom w biurze obliczeń, osobą przygotowującym zawody w systemie, osobą przygotowującym wyniki i generującym inne dokumenty. Na pewno podzielą Pana zdanie...

Zawody są na 10:00
Ludzie przyjeżdzają na 9:45 z czego dopiero jeden tor ustawiony...
Kogo wina ? organizatora, sędziego ? komentarze typu Podziękujmy temu i tamtemu raczej nie na miejscu :D
raczej 1 osoba nie organizuje zawodów a nawet gdyby są różne losowe rzeczy które nie pozwalają przybyć...
Zauważyłem że w klubie są 2 obozy... ale komentować to mi się tego nie chce.
Założyciel grupy : Strzelcy Północy

Łokieć.45

  • Wiadomości: 71
  • Za dużo zjebów za mało naboi...
    • Strzelcy Północy
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Październik 2022, 01:42:47 »
Jeżeli ktoś przyjeżdża na zawody samemu, to grafik jest idealnym rozwiązaniem.

Dla mnie ten grafik to bardzo słaby temat: aby dojechać na Kaczory muszę pokonać w jedną stronę prawie 250km. Przyjeżdżam z 4-5 kolegami jednym autem i dzięki grafikowi musimy być na strzelnicy od początku do końca jak się akurat trafi rozstrzał godzinowy i każdy strzela o innej, odległej porze. I zamiast być w domku o 15 zdarzało się powrócić dopiero na 21.

To można fajnie rozwiązać dzieląc ludzi na grupy, 4-5 osobowe...
Rejestrując się na zawody zaznaczasz czy ktoś z tobą bedzie, organizator wrzuca was razem, i strzelacie razem, nie jest to skomplikowane , tyle że możecie wystartować później jak inni (solo osoby)
Założyciel grupy : Strzelcy Północy

olekba

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Październik 2022, 11:04:36 »
Łokieć.45

Pomysł przypisania do grupy przy rejestracji można rozpatrzyć przy dalszym rozwoju systemu. Acz nie rozwiąże to do końca problemu, jeżeli grupa współdzieli broń (co się często zdarza i co niestety czasami jest powodem zatorów na osi gdy członkowie tej samej grupy mają wyznaczony start na tą samą godzinę - wówczas i tak pozostaje ustawienie się w kolejce poza harmonogramem). Niemniej pomysł konstruktywny i wart rozpatrzenia.

Na chwilę obecną pozostaje dogadanie się przed rejestracją na zawody i zarejestrowanie jadących razem mniej więcej w tym samym czasie w systemie, co zapewni już teraz "efekt grupy".

olekba

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Październik 2022, 11:13:04 »
Łokieć.45

Obozów jest więcej, co jest proporcjonalne do ilości frakcji w byłych/aktualnych zarządach klubu. Jest to przykre, ale masz rację - nie chce się tego komentować.

Ja osobiście mam łatkę przynależności do jednej z frakcji, co mnie boli, a wynika z tego że chciałem cos robić więcej w klubie, niż tylko strzelać na zawodach i znalazłem miejsce gdzie mogę podzielić się z naszą społecznością moimi talentami. No ale nic - staram się nie wnikać, unikać ataków, dostawania rykoszetem i po prostu działać na rzecz klubu najlepiej jak potrafię. Jak zaczynają się spory frakcyjne - wycofuję się jak tylko można.

Niestety o merytoryczne spory coraz trudniej...

olekba

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Październik 2022, 11:19:16 »
Cytuj

Reasumując - odejdźmy na dobre od grafików, niech będzie po staremu tj. przed plandemią i nie uszczęśliwiajmy nikogo na siłę .

exc450 - myślę że warto wreszcie skończyć z tymi insynuacjami - patrz załącznik

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1468
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Październik 2022, 14:27:00 »
Robert
Nie widzę Cię w rezultatach, czyli nie startowałeś
nie widze Cię w składzie sędziów, czyli nie uczestniczyłes w organizacji zawodów
piszesz że bez grafika jest dużo lepiej, to dlaczego na 45 zarejestrowanych na biatlonki wystartowały tylko 34 ?
Po co bijesz piane?
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2022, 14:29:15 wysłana przez Darek65 »
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

exc450

  • Wiadomości: 141
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Październik 2022, 20:46:19 »
Robert
Nie widzę Cię w rezultatach, czyli nie startowałeś
nie widze Cię w składzie sędziów, czyli nie uczestniczyłes w organizacji zawodów
piszesz że bez grafika jest dużo lepiej, to dlaczego na 45 zarejestrowanych na biatlonki wystartowały tylko 34 ?
Po co bijesz piane?

Darku, trochę mnie znasz i wiesz, że jestem ostatnią osobą , żeby - jak się wyraziłeś " bić pianę". O bezsensie grafików i sensie wspólnych  grilli wspominam już od co najmniej roku ( wielokrotnie w rozmowach bezpośrednich z Tobą ). Jest to moje zdanie i być może większość klubowiczów się z nim nie musi zgadzać. Od tego jest to forum , żebyśmy wymieniali wspólne poglądy. Ja wyrażam swoje zdanie na ww. tematy. Nie wszyscy muszą się z nimi zgadzać , i nie atakuje nikogo personalnie więc tym bardziej krzywdzące są Twoje osądy o tzw. " bicie piany " wobec mojej osoby . Byłem na ww. zawodach towarzysko kibicować koledze, nie startowałem, ale przebywałem na osiach i widziałem osobiście jak się to odbywało . Najwidoczniej kolega olekba ( nie wiem z kim mam do czynienia, nie podpisuje się z imienia i nazwiska, woli pozostać anonimowy w przeciwieństwie do mnie ) -  tam nie był a wyciąga wnioski. To , że w konkurencji biatlonki wystartowały 34 osoby z 45 o niczym wg. mnie nie świadczy. Wielokrotnie w różnych konkurencjach na różnych zawodach ludzie nie startowali. Sam odpuszczałem nie raz np. 1 z konkurencji ponieważ była tam duża kolejka (mój wpis w  grafik w tym nie pomógł , w grafiku było opóźnienie conajmiej godzinne i właśnie w którymś ze startów KSP - te konkurencje najczęściej opuszczam bo tam zawsze jest " kocioł " czy jest grafik czy go nie ma) Warto rozmawiać merytorycznie . pozdrawiam R. Ostrówka

exc450

  • Wiadomości: 141
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Październik 2022, 20:52:43 »
Łokieć.45

Pomysł przypisania do grupy przy rejestracji można rozpatrzyć przy dalszym rozwoju systemu. Acz nie rozwiąże to do końca problemu, jeżeli grupa współdzieli broń (co się często zdarza i co niestety czasami jest powodem zatorów na osi gdy członkowie tej samej grupy mają wyznaczony start na tą samą godzinę - wówczas i tak pozostaje ustawienie się w kolejce poza harmonogramem). Niemniej pomysł konstruktywny i wart rozpatrzenia.

To jest konstruktywny pomysł ? Wg. mnie to jest idiotyzm do potęgi . Aktualne " problemy " z grafikiem przy tej głupocie to kropla w morzu.

exc450

  • Wiadomości: 141
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Październik 2022, 21:04:26 »
O 10 masz start zawodów... jedzenie na innych zawodach w innych klubach czesto jest pod koniec torów / zawodów...
Jak dla ciebie czekanie 2h na jedznie gdzie ostatnio tyle zajęło wystrzelanie 2 torów no to sorry...
Albo wpadasz na zawody albo wpadasz zeby strzelic 1 tor i zjeść i jechać do domu...
[/quote]

Każdy ma prawo robić to co mu się podoba. Są ludzie, którzy chcą spędzić całą niedzielę na strzelnicy. Istnieją tacy, którzy chcą strzelić 2 konkurencje, pogadać z kolegami, zjeść symboliczną kiełbaskę z grilla  i jechać do domu by poświęcić resztę swojego czasu  np. rodzinie lub innym pasjom w niedzielne popołudnie. Nie wychylaj się przed szereg i nie narzucaj innym swojego zdania.

fuzja

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Październik 2022, 21:43:18 »
... Nie wychylaj się przed szereg i nie narzucaj innym swojego zdania. [/b]

Czy aby nie wychylę się przed szereg żądając kartofelków zamiast taniej grillowanej kiełbasy z Biedronki (nie jadam mięsa) oraz czy nie narzucę nikomu swojego zdania wnosząc stanowczo o opróżnienie toy-toya, z którego się już wylewa?
A tak z ciekawości - jaki szereg???
Skoro każdy ma prawo wyrażać na forum swoją opinię i zgłaszać propozycje, to czemu atakujesz, jak nie jest zgodna z Twoją?
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2022, 21:46:33 wysłana przez fuzja »

exc450

  • Wiadomości: 141
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Październik 2022, 21:59:09 »
Użyłem stwierdzenia nie wychylaj się przed szereg w innym kontekście . Wyjasniam : Czy moje słowa można wyrazić jako atak na kogokolwiek? Stwierdzenie typu : albo wpadasz na zawody albo wpadasz żeby strzelić 1 tor i zjeść to właśnie narzucanie innym swojego zdania - dlatego to skwitowalem w ten sposób a nie inny .  Jeżeli chodzi o klub , organizację zawodów i inne możemy dyskutować. Z kolei , gdy ktoś powyższymi stwierdzeniami wchodzi w czyjeś życie prywatne to jest to właśnie narzucanie komuś swojego zdania a nie merytoryczna dyskusja o sprawach związanych z klubem.
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2022, 22:11:56 wysłana przez exc450 »

fuzja

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Październik 2022, 22:13:48 »
W życiu tak już jest, że nie można mieć wszystkiego - więc albo poświęca się na zawody cały dzień, albo rzeczywiście wpada i wypada pospiesznie zaliczając co się da - wg mnie, jest to raczej stwierdzenie faktu, a nie narzucanie zdania.
Zakładając, że nie ma grafików - zbliża się jesień, zawodnicy pośpią, zjedzą śniadanko, dotrą na ok 11, większość koło 12. Ciemno będzie o godz 15:00. Widzę dwa problemy, siłą rzeczy powstaną kolejki, mało przyjemne, bo już w chłodzie, po drugie po zmroku nie da się strzelać. Jak wytłumaczysz ludziom, którzy się zarejestrowali, zaplanowali dzień, zapłacili, przyjechali o dowolnej porze (bo nikt nie wyznaczył o której mają być) - że sorry, dziś nie wystartujecie, bo jest już ciemno? Ta przykra wiadomość może ich zaskoczyć po około 2 godz czekania w kolejce... Co wtedy?
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2022, 22:24:41 wysłana przez fuzja »

exc450

  • Wiadomości: 141
Odp: 23.10.2022 - Kaczory - 176. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Październik 2022, 05:54:28 »
Przed plandemią i bez grafików nie  było tego typu problemów. Zawsze wszyscy zdążyli wystartować .