Autor Wątek: wszczęcie postępowań administracyjnych KWP-WPA  (Przeczytany 1137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fnmilo

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 796
wszczęcie postępowań administracyjnych KWP-WPA
« dnia: 01 Grudzień 2019, 12:26:49 »
Ręce mi opadają, czy Państwo nie możecie spełnić minimum by utrzymać swoje zezwolenia,
mam kilka po kilkanaście zapytań z komend policji dotyczących WAS, czy bierzecie czynny udział, czy macie wymagane ilości osobostartów
licencje na kolejny rok.
Na dzień obecny cofnięto pięciu osobom zezwolenie do celów sportowych, będą na pewno następne.
WPA czepia się wszystkiego. Przykład poniżej zapytań jakie wpływają do mnie.
zaczynam :) przygodę

compare

  • Wiadomości: 42
Odp: wszczęcie postępowań administracyjnych KWP-WPA
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudzień 2019, 13:18:47 »
Jako że pismo jest akurat z mojej komendy wojewódzkiej, poczułem się wywołany do odpowiedzi. Nie bardzo rozumiem w czym problem, bo z roku na rok startuje w zawodach (i to nie tylko po to żeby wykonać minimalne osobostarty) przedłużenia licencji co roku otrzymuję w pierwszych możliwych terminach. Współpraca z WPA w Radomiu w moim odczuciu jest wzorcowa, wszystkie jednostki broni kupione lub sprzedane były zgłaszane i załatwiane listownie bez jakichkolwiek problemów. Promesy są wydawane bez żadnych problemów czy dodatkowych zapytań. Nigdy nie otrzymałem zapytania w kwestii " czy nie wygasła przyczyna....." czy posiadam licencję, czy została mi przedłużona licencja. Nigdy od momentu uzyskania zezwolenie nie było żadnych wątpliwości czy zapytań o cokolwiek. Gdyby WPA zapytało czy poprosiło o wysłanie kopii licencji to bym to zrobił. Gdyby chcieli wykaz zawodów jako dowód mojej aktywności zawodniczej to bym wysłał, chociaż swoją drogą, jak by Pan inspektor wszedł na stronę GARDY, to sam może zobaczyć w wynikach kto startuje i z jakimi rezultatami, ale OK, nie musi aż tak się angażować.
Nie wiem czemu tego rodzaju zapytania są kierowane do klubu, ale też nie uważam się winnym jakichkolwiek zaniedbań, chyba że jest taka praktyka żeby udzielać odpowiedzi i udowadniać rzeczy o które WPA mnie nie pyta. Zawsze uważałem, że lepiej się nie wychylać i nie odzywać się jak mnie nie pytają.
Wiem, że WPA w Radomiu wysyła ostatnio wiele takich zapytań do klubów, może chcą wyłapać "pasjonatów" strzelectwa, którzy wyrabiają minima osobostartów na zawodach ostatniej szansy albo "załatwiają" to na sto innych sposobów.

Shooter

  • Wiadomości: 51
Odp: wszczęcie postępowań administracyjnych KWP-WPA
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudzień 2019, 01:37:11 »
Przynależność klubowa nie jest dożywotnia, klub można zmieniać dowolnie, a nawet należeć do kilku klubów jednocześnie, dlatego WPA powinien z takim zapytaniem zwracać się do zawodnika / posiadacza pozwolenia na broń do celów sportowych. Koledzy z Mazowsza mogą być członkami jakiegoś miejscowego KS i tam po przez Warszawsko-mazowiecki ZSS realizować wymagania do spełnienia kryteriów posiadania pozwolenia na broń.

Michał P.

  • _
  • *
  • Wiadomości: 294
  • Elbląg
Odp: wszczęcie postępowań administracyjnych KWP-WPA
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudzień 2019, 08:40:37 »
Nie do końca...

USTAWA o sporcie:
"Art. 10.
Osoba fizyczna lub osoba prawna będąca członkiem lub posiadająca udziały albo akcje w klubie sportowym będącym członkiem polskiego związku sportowego nie może być członkiem lub posiadać udziałów albo akcji lub być członkiem organów lub władz innego klubu sportowego uczestniczącego we współzawodnictwie sportowym w tym samym sporcie."

Regulamin zmiany barw klubowych PZSS:
"§ 4
4. Zawodnik może reprezentować tylko ten klub do którego aktualnie należy i został zapisany w bazie danych PZSS /nazwa klubu na licencji zawodnika/

§ 6
1. Zawodnik może reprezentować w zawodach sportowych objętych kalendarzem sportowym P.Z.S.S. i W.Z.S.S. wyłącznie klub do którego został zgłoszony i zapisany zgodnie z niniejszym Regulaminem, z wyjątkiem przypadków odrębnie w Regulaminie wskazanych.

§ 7
1. W ramach systemu zawodów PZSS i WZSS zawodnik może reprezentować tylko ten klub do którego jest aktualnie zgłoszony i zapisany w bazie danych PZSS /wpis nazwy klubu na licencji zaw./"

Tyle przepisy. Do ustawy nie ma aktów wykonawczych, więc przepis jest martwy. Regulamin PZSS dotyczy nas tak samo, jak członków KN (choć moim zdaniem powinien dotyczyć tylko zawodników nie uprawiających sportu amatorsko - jak my 8)  Ale to temat na inną dyskusję...
W praktyce to Zarząd drugiego klubu decyduje, czy zawodnik może do niego przystąpić posiadając licencję w innym klubie.
Od tej reguły jest odstępstwo: jeżeli zawodnik jest członkiem klubu, który ma licencję klubową tylko np. na P i K, to tylko o taką licencję z ramienia tego klubu może wystąpić. Jeżeli chciałby mieć licencję jeszcze na S to musi być członkiem innego klubu, który ma licencję klubową na S. W skrajnym przypadku zawodnik może być członkiem 3 klubów i w każdym z nich mieć licencję na 1 dyscyplinę.
"Wiem coś o wszystkim, ale nie wiem, o czym chcę wiedzieć wszystko"

pehop

  • Wiadomości: 40
Odp: wszczęcie postępowań administracyjnych KWP-WPA
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudzień 2019, 12:05:11 »
Tez podlegam pod to WPA i moge być na tej liście. Minimum startowe wypełniłem już w styczniu.
To, że WPA się przypieprza - cóż za to biorą kasę. Rzucają sieci szeroko szukając potencjalnych ofiar...
Mi z Radomiem się współpracuje OK, ale o stanie mentalnym pracowników może świadczyć fakt, że jak pojechałem to 11 promes (z 17 które dostałem ogółem), to smutny koleś mnie zapytał, po co mi tyle i czy nie mogłem wybrać innego hobby. Niezależnie od jego "widzimisie" promesy dostałem w 30 minut...
Więc wg mnie czepiają się, ale tylko tyle ile muszą, żeby im się nikt do dupy nie dobrał.

SP4E

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 42
Odp: wszczęcie postępowań administracyjnych KWP-WPA
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Grudzień 2019, 14:52:59 »
Nie wchodząc w szczegóły centrala PZSS (i chyba LOK) posiada przecież informacje o wszystkich członkach, ich przynależności do klubów i aktualnym statusie licencji, itp. ? w związku z tym chyba takie pisma powinny być na logikę kierowane do Centrali.

fnmilo

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 796
Odp: wszczęcie postępowań administracyjnych KWP-WPA
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudzień 2019, 16:24:55 »
Tu chodzi raczej o inne dane, zmiana miejsca pobytu,klubu itp.
Wykluczenie z klubu są osoby, które się nie interesują  żadnymi wymogami.
Przebywanie na stałe za granicą.
Też do mnie wpływają zapytania dotyczące uczęszczania na strzelnice, i wtedy muszę kserować książkę z wpisami.
Te wysyłanie esemesa do mnie - imię nazwisko -strzelnica pomaga w pracy :) oby częściej i wszyscy wysyłali było by super.
zaczynam :) przygodę