Autor Wątek: Dyskusje dot. 140. zawodów Klubu Strzeleckiego GARDA  (Przeczytany 2933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fnmilo

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 796
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Listopad 2018, 10:10:30 »
Oś 25m. Pistolet sportowy czy centralnego zapłonu.
zaczynam :) przygodę

exc450

  • Wiadomości: 141
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Listopad 2018, 13:14:16 »
No jasne ze centralnego zapłonu , a może dałoby się ogarnąć  jakas dynamikę z PCZ  ...

fnmilo

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 796
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Listopad 2018, 15:46:03 »
No niestety nie na tych zawodach.
zaczynam :) przygodę

exc450

  • Wiadomości: 141
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Listopad 2018, 19:33:27 »
To chociaż statyka zeby była z pistoletu centralnego zapłonu

siwiutki

  • Wiadomości: 66
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Grudzień 2018, 13:08:03 »


a) Pcz-10 statyka
Pistolet centralnego zapłonu Pcz-10  - strzelania z pistoletu lub rewolweru centralnego zapłonu do tarczy TS-2, 3 strzały próbnych i 10 strzałów ocenianych, odległość 25 m.
- seria próbna 3 strzałów w czasie 60 sek., po ocenie strzałów próbnych przez zawodników oddajemy 10 strzałów ocenianych  w czasie 150 sek.

- rozumiem,że czas łącznie z doładowaniem rewolweru!

Chcecie to macie!
O stosunku autora/ów to tego typu konkurencji (statycznych,precyzyjnych,klasycznych) wiem nie od dziś jak również do broni w nich stosowanych (amunicja 32S&W np.lufy 6'' itd).
Ewidentnie widać w jakim kierunku rzecz się rozwija (p4,ppB).Brak balansu: konkurencje stricte sportowe/inne.
Konkurencje klasyczne mają swoje regulaminy i są jasne,dopracowane w poprzednich latach.
"Nowe" jeżeli w ogóle możliwe do zdefiniowania- niejasne (dopuszczenie danego typu broni na podstawie pryncypialnej decyzji autora/ów a nie zapisów regulaminu,kuriozalne ograniczenia np:długości lufy do 5,25" na 139 zawodach).
Jak pamiętam drzewiej było jak było,ale dobór konkurencji był przewidywalny i odpowiednio wcześniej przedstawiany; teraz zdaje się ostatecznej wersji będzie się można spodziewać w trakcie zawodów. Kwestia otwarta też czy kierownictwo ma jakąś wizję na bliżej nieokreśloną przyszłość czy pozostaniemy przy improwizacji?!
Oczywiście można, ale nie wolno!

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1468
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Grudzień 2018, 17:45:27 »
Gdybyś chociaż trochę interesował się sytuacją w klubie to byś wiedział, że obecnie nie mamy za dużo broni żeby udostępnić ja zawodnikom. Konkurencje są robione uwzględniając to co mamy. Jeżeli chcesz lepsze konkurencje "jak to było drzewniej" udostępnij wszystkim broń i możemy zrobić takie konkurencje jak Ci pasują. Chyba że wolisz tylko pisać jak było, jak jest i na tym koniec.
Pokaż że możesz coś zrobić dla klubu żeby było lepiej.
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

siwiutki

  • Wiadomości: 66
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Grudzień 2018, 19:58:18 »
Zauważam, że sytuacja geopolityczna się wzmaga i, że władze klubu robią wszystko aby doinformować niewtajemniczonych,aby mieli najświeższe informacje odnośnie sytuacji w klubie, która jest dynamiczna, zmienia się rano , wieczorem,nierzadko w południe.
 Polityka informacyjna właśnie,być może słuszna zresztą,może ale oczywiście nie musi, nie skłaniać co poniektórych do uczestniczenia w czymś  z czym się nie utożsamiają. Wspomniany  brak zainteresowania nie bierze się z nikąd ale ma  przyczyny.

W moim poprzednim poście chodzi o sprawy proste i konkretne  mające się nijak do treści wypowiedzi powyżej,która nie wiedzieć czego dotyczy.
Oczywiście można, ale nie wolno!

siwiutki

  • Wiadomości: 66
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Grudzień 2018, 19:26:49 »
Mam też pytania:dlaczego organizuje się dwie konkurencje na małej osi pomimo krótkiego dnia i póżnej pory rozpoczęcia strzelań?
Dlaczego konkurencja sportowa, klasyczna Pcz-10 statyka,której nie było na naszych zawodach od dawna i do której odstrzelania klub posiada broń klubową (tu ukłon w stronę członków ,którzy nie posiadają jeszcze własnej broni-kwestia tak droga autorom) jest amputowana do postaci żałosnego kadłubka, natomiast druga konkurencja Pułkownik zUBer z Londynu pomimo wielu podobnych zawodów w nieodległej przeszłości  i do której wykonania, jak wiem ,nie posiadamy żadnej adekwatnej broni klubowej ,("niedopuszczalna" w rejestracji) jest  przedmiotem uporczywego lansu po raz kolejny?
Oczywiście strzelec " bezbronny" a chętny zostanie z pewnością  "zaopiekowany" i ciekawi mnie czy nie o to tu chodzi.
Reasumując: jestem świadom,że lepsze czy gorsze konkurencje nie istnieją, jeden lubi to inny co innego, sedno to proporcje.
Autor konkurencji to instytucja i odpowiedzialność .Tego powinniśmy wszyscy mieć świadomość .
Oczywiście można, ale nie wolno!

SPB

  • Wiadomości: 317
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Grudzień 2018, 13:07:59 »
Dla tego że posiadać tej broni ustawia konkurencji, przecież to oczewidno.  ;)

fnmilo

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 796
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Grudzień 2018, 21:46:52 »
Ja się wtrącę, nie zabraniamy strzelania z innych konstrukcji strzeleckich.
Jeżeli masz pomysł na konkurencję proszę bardzo, na początku tego tematu było pytanie
Oś 25m. Pistolet sportowy czy centralnego zapłonu.
jakiś wypowiedzi nie widziałem za wiele. Wiem że masz rewolwer czy też pistolet sportowy centralnego zapłonu. Chcesz poprowadzić konkurencję w takim kierunku.
Proszę bardzo. Jeżeli są chętni na takie strzelanie, mają broń proszę strzelajcie.
Nawet na tych zawodach zbierz 5 osób na otworzenie konkurencji, ilość strzałów i czas ten sam dla wszystkich.
zaczynam :) przygodę

SPB

  • Wiadomości: 317
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Grudzień 2018, 07:36:34 »
Na zawodach zawsze była konkurencja - dynamika, tu wchodziła w grę wyłącznie broń własna, a co z tym teraz?

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1468
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Grudzień 2018, 13:25:28 »
Na zawodach zawsze była konkurencja - dynamika, tu wchodziła w grę wyłącznie broń własna, a co z tym teraz?
Jak byś uważnie śledził kalendarz zawodów i czytał co się na forum pisze to byś wiedział że dynamika została rozbudowana do zupełnie oddzielnych zawodów.
Wystarczy minimum zainteresowania.
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

SPB

  • Wiadomości: 317
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Grudzień 2018, 16:40:42 »
Zainteresowania mam tyle ile mam, a kiedy nie chcesz odpowiadać konkretnie, to najlepiej napisać takie bla,bla, bla.... Sory ale to nie jest poziom zastępcy prezesa.

fnmilo

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 796
Odp: 16.12.2018 - 140. Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Grudzień 2018, 18:35:24 »
Panowie to jest temat o 140 zawodach a nie dyskusja o wszystkim i niczym. Proszę założyć osobny wątek.
zaczynam :) przygodę