Autor Wątek: Broń zarejestrowana jako myśliwska a promesa do celĂłw kolekcjonerskich  (Przeczytany 634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wąsik

• Nowy użytkownik
Witam serdecznie koleĹźanki,kolegĂłw,

Mam pytanie, a mianowicie posiadam promesę na zakup broni do celĂłw kolekcjonerskich, zainteresowany jestem zakupem Mosina - kolega, ktĂłry chce mi go sprzedać ma go zarejestrowane jako broń myśliwską - czy transakcja taka w ogĂłle moĹźe  mieć miejsce ? Czy jak pojadę z umową na Komendę mogę mieć jakieś problemy z tego tytułu? Czy poza umową kupna sprzedaĹźy coś jeszcze powinienem mieć/zrobić? Rozumiem, Ĺźe promesę muszę przekazać sprzedającemu. Z gĂłry dziękuję za odpowiedĹş.

Pozdrawiam.

Artur

Odp: Broń zarejestrowana jako myśliwska a promesa do celów kolekcjonerskich
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2016, 11:47:18 am »
Jeżeli posiadasz pozwolenie na bron palną sportowa do celów kolekcjonerskich to ogranicza Cię jedynie kaliber - jeżeli bron którą jesteś zainteresowany ma kaliber poniżej 12 mm to spokojnie możesz kupować i muszą zarejestrować . Jeżeli posiadasz pozwolenie kolekcjonerskie tzw."pełne" ( czyli zdawałeś egzamin przed Policją ) to limit kalibrowy Cię nie dotyczy . Nie ma znaczenia do jakiego celu bron jest zarejestrowana u obecnego właściciela - ważne , aby jej parametry były zgodne z posiadanym przez Ciebie pozwoleniem .
Sprzedającemu przekazujesz posiadaną tzw.promesę , z umową kupna udajesz się do swojego WPA - masz na to 5 dni kalendarzowych ( do tych 5 dni nie wlicza się dzień w którym dokonałeś zakupu ) .
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2016, 11:49:25 am wysłana przez Artur »
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)

gomel

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2016, 11:50:15 am »
Zasadniczo kupującego nie interesuje "na co" była broń zarejestrowana wcześniej - nie musimy zaglądać sprzedającemu do "książeczki".

Prezes

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2016, 01:12:30 pm »
Słusznie prawią.