Autor Wątek: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016  (Przeczytany 4503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kozi

Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Listopad 2016, 13:01:23 »
Cześć.
Zdaję sobie sprawę z tego, że inna ocena będzie z mojej strony a inna ze strony organizatora.
Natomiast wiem jedno. Uczestniczyłem w zawodach PZSS rególarnie będąc zawodnikiem GWARDII Olsztyn.
Jeździłem po całej Polsce i nigdy nie było tak, że stałem w kolejce czy musiałem machać metryczką sędziemu przed nosem żeby łaskawie zaprosił mnie na stanowisko. Wiedziałem o której, gdzie, na którym stanowisku i jak długo strzelam.
Dziś mamy dobę pełnej komunikacji. Internet jest w każdym tanim telefonie. Ci którzy dotarli na strzelnicę w Kaczorach dowiedzieli się o dacie i godzinie oraz konkurencjach z... INTERNETU. A skoro go mają to mogą się równie skutecznie i szybko zarejestrować.
Nie robią tego z czystego lenistwa. I takie jest moje zdanie.
Należy zlikwidować możliwość rejestracji na miejscu.
Wiadomo z góry ile mamy stanowisk na osi. Ilu zawodników. Określamy jak długa jest konkurencja oraz czas na zmianę tarcz i zawodników. Określamy imiennie/numerycznie kto i o której strzela. Jak sie spóźniłeś to NARRRAA... i czekasz jak wszyscy skończą. Wtedy bierze się sieroty i daje im dodatkową szansę. Jeżeli na osi o godzinie 10:30 na stanowisku 3 nie pojawił sie Iksiński to stanowisko zostaje puste. Nie dokładamy nikogo.
W razie potknięcia czasowego ogłaszamy przerwę na osiach aby nie wprowadzić zamieszania.
Mówię to o konkurencjach karabinowych i pistoletowych. Na dynamice się nie znam ale zpewne da się to jakoś rozwiązać. Może jako konkurencję ostatnią - wtedy zainteresowani tylko dynamiką mogą sobie przyjechać na 12:00 czy później. Bez pośpiechu.

BigQ800

« Odpowiedź #46 dnia: 04 Listopad 2016, 13:55:41 »
Dlaczego niby zlikwidować rejestrację na miejscu?

Problemem jest tzw. "ulepszacz", czyli system godzinowy, który nijak się nie sprawdza, jest kompletnie zbędny i do tego powoduje głównie zamieszanie. Do tej pory wszystko działało jak należy. Ludzie ustawiali się w kolejkę, kto pierwszy ten lepszy, wszystko szło swoim tempem, każdy mniej więcej wiedział, ile ma czasu do startu, ile mu to zajmie i nie było żadnego zamieszania, tworzonego przez ludzi, którzy czekając na danej konkurencji spóźniali się na drugą albo w ogóle się spóźniali i próbowali egzekwować na podstawie godziny z metryczki swoje pierwszeństwo 2 godziny później.

Kozi

« Odpowiedź #47 dnia: 04 Listopad 2016, 15:04:25 »
Wybór, jak widać na zawodach wprowadza zamieszanie. Póki co mamy niby kolejkę. W której pierszeństwo niby mają ludzie na początku ale to zależy od sędziego który zbiera metryczki. Czasem pójdzie na koniec i zaprosi koleżkę lub dwóch. A czasem na początku weźmie od jednej osoby garść metryczek - ''bo my razem proszę sędziego''.
Zlikwidować rejestrację na miejscu. Wprowadzić porządek i bezwzględną listę. Spóźnialskim kopa w dupę i na koniec kolejki.
Albo tak jak mĂłwisz.
Prawdziwa kolejka od A do Z.
Ale wtedy po co rejestracja internetowa?

A po zlikwidowaniu rejestracji miejscowej mamy 2 do 3 wolnych osób, które mogą pomagać na osi.

hope

« Odpowiedź #48 dnia: 04 Listopad 2016, 21:07:08 »
Bardzo słuszna uwaga odnośnie likwidacji rejestracji na miejscu. Poprawiło by to znacząco organizację zarówno startów jak i obsługi grilla.

Skoro na zawody zarejestrowało się 64 zawodników a wystartowało 111 to ponad 40% więcej ludzi musiało wprowadzić zamieszanie. Jednocześnie nie wierzę, że te blisko 50 osób grzecznie czekało na swoją kolej. Bo przecież już przyjechali na strzelnicę więc chcą jak najszybciej postrzelać a nie czekać.

Problemem jest tzw. "ulepszacz", czyli system godzinowy, który nijak się nie sprawdza, jest kompletnie zbędny i do tego powoduje głównie zamieszanie.

Nie zgadzam się z Tobą, problem nie jest ulepszacz, tylko ludzie nie umiejący uszanować czasu innych oraz pracy sędziów.

Ludzie ustawiali się w kolejkę, kto pierwszy ten lepszy, wszystko szło swoim tempem, każdy mniej więcej wiedział, ile ma czasu do startu, ile mu to zajmie i nie było żadnego zamieszania, tworzonego przez ludzi...

Ponownie się nie mogę zgodzić. Właśnie komitety kolejkowe wprowadzają największe zamieszanie i niepotrzebne wystawanie w oczekiwaniu i pilnowaniu swojego miejsca.

olekba

• Sędziowie
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Listopad 2016, 06:36:25 »
W jednym z klubu w Trójmieście nie dość, że rejestracja jest tylko przez Internet, to na dokładkę przy rejestracji wybiera się godzinę startu. Na barkach uczestnika leży takie wybranie godzin, aby zdążyć ze stanowiska na stanowisko. Żadnych kolejek społecznych, wciskania się jeden przed drugiego i takie tam. Wolne stanowiska bo ktoś się nie zgłosił - trudno. Trzeba by tylko rozważyć czy dajemy czas po czasie dla spóźnionych

Gdyby przejść na taki system u nas:
- organizator danej dyscypliny musi precyzyjnie określić czas serii + margines
- rozpoczęcie konkurencji musi być o czasie
- rejestracja tylko przez Internet - każdy ma kogoś kto może go zapisać - bez przesady - zawsze jest jakiś wnuczek czy kolega - sam zapisuję ludzi bez Internetu - da się
- jedzenie tylko dla zapisanych - można rozważyć opcję wpisania ilości osób towarzyszących i jakąś dodatkową opłatę

Oczywiście jest też wada systemu - trzeba ograniczyć ilość startujących danego dnia w danej dyscyplinie