Autor Wątek: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016  (Przeczytany 7242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kozi

  • Wiadomości: 33
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Października 2016, 21:25:36 »
Witka.
A gdzie jest nr 51 w pojedynku :o :o :o??
Kartę mam juĹź wydrukowaną na tę konkurencję  :) :) :)

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1481
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Października 2016, 21:37:51 »
Witka.
A gdzie jest nr 51 w pojedynku :o :o :o??
Kartę mam juĹź wydrukowaną na tę konkurencję  :) :) :)

13:20
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Kozi

  • Wiadomości: 33
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Października 2016, 22:03:16 »
Dzięki  ;)
''Pomroczność jasna'' + %%%
 ;D ;D ;D

inzmbl

  • Wiadomości: 56
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Października 2016, 22:17:34 »
Czyli strzelbę można zabierać? :P ja już komplet startów mam... ale i strzelać z niej lubię :)

Porman

  • Wiadomości: 34
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Października 2016, 22:56:57 »
Czyli strzelbę można zabierać? :P ja już komplet startów mam... ale i strzelać z niej lubię :)

Ja to bez strzelby z domu nie wychodzę :D

inzmbl

  • Wiadomości: 56
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Października 2016, 23:20:57 »
Ja to bez strzelby z domu nie wychodzę :D

Zuch :)

Porman

  • Wiadomości: 34
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Października 2016, 00:57:22 »
Tytułem podsumowania.

Bardzo wszystkim dziękuję za wspólną zabawę i rywalizację, za przygotowanie konkurencji, sędziom za pracę w jesiennym chłodzie, kuchni za nakarmienie - tych, którzy zdążyli zjeść :)

Ale...

Zwracam się w imieniu wszystkich rejestrujących się za pośrednictwem internetu na zawody.

Bardzo proszę o przestrzeganie kolejności ustalonej i ogłoszonej wcześniej na forum. Nawet jeśli na stanowisku jest poślizg (np 30 min) to niech będzie, ale niech na "rubież otwarcia ognia" wchodzą po kolei zawodnicy z listy. Poślizg nam nie straszny, różne rzeczy mogą się zdarzyć - rozumiemy to. Jednak "wywalanie do kosza" całej internetowej listy budzi niezrozumienie i smutek. Wiem, że przepychanie się w kolejce, to świetny czas, na rozmowy o nowych karabinach, starych Polakach i potrójnych sprężynach powrotnych do Glocka (nawet nie wiedziałem, że takie są :) Myślę jednak, że miejscem do tego, jest Gastronomiczna Wiata, gdy już się skończy strzelać.

Rejestracja internetowa i wyznaczanie godzin startu na zawodach, to ewenement na skalę całego kraju. Nie wiem, czy ktoś się tego jeszcze podjął. Robimy coś, co na innych strzelnicach jest niemożliwe. Uważam, że pokazujemy całemu środowisku, że Garda jest świetnie zorganizowana. Bardzo wielu zazdrości nam tej organizacji i zaangażowania członków. Ale nigdy się do tego nie przyznają.

Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnych zawodach.

olekba

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Października 2016, 07:10:45 »
Piszę jako ktoś, kto próbuje od czasu do czasu w tym temacie (harmonogramu) pomóc:

1. Jak się pojawi znaczne (ok. 30 minut jak ostatnio) opóźnienie na jednej osi - można w zasadzie zapomnieć o harmonogramie, bo przeważnie ludzie startują w kilku konkurencjach i gdzieś wypaść się musi - zostaje tylko "kolejka społeczna"
2. Dynamika z definicji nie interesuje się harmonogramem - jest grupa, jest odprawa dla grupy, jest odwrócona kolejność w.g. kart startowych z grupy. To komplikuje synchronizację z pozostałymi osiami i jest klops - kto startuje w dynamice najprawdopodobniej wypadnie z harmonogramu na innych osiach (chyba że dynamikę weźmie na koniec
3. Sytuację komplikuje rejestracja na miejscu - czego nie unikniemy

Oczywiście, problem jest do rozwiązania:
1. Potrzeba dodatkowego ochotnika na każdą oś, lub jeżeli jest więcej sędziów - konieczne jest oddelegowanie kogoś to tej roli. Osoba taka pilnuje zegarka (czas osi) i listy:
- bierze w pierwszej kolejności tych, których "czas osiowy" jest zgodny z harmonogramem
- bierze w drugiej kolejności tych, którzy nie wystartowali z jakiś powodów zgodnie z "czasem osiowym"
- bierze w trzeciej kolejności innych ochotników którzy mają na później lub zapisali się na miejscu
Wszystko to zapisując (chociażby "ptaszkiem" przy numerze startowym) na swojej liście
2. Inaczej organizowany harmonogram dla dynamiki: na dany start zapisywanych jest powiedzmy 5 osób, a czas na dyscyplinę mnoży się przez ilość osób w kolejce (czyli np. przewidujemy 5 minut na osobę, więc 25 minut na serię i 5 osób wpisanych na tą samą godzinę - jedna odprawa dla tej 5)
3. dyscyplina startujących :) czyli staramy się przybywać o czasie i startować w naszych kolejkach

Prezes

  • Wiadomości: 1628
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Października 2016, 08:08:20 »
Na zawodach wystartowało 111 zawodnikĂłw. Przez internet zarejestrowanych było tylko 64.  I to jest główny problem.  >:(

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1481
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Października 2016, 09:47:07 »
Ja mam inna propozycję, żeby robić grafik startów konkurencji statycznych, dynamika jak wcześniej kolejka, odprawa i udział.
Dynamika jest tak nieprzewidywalna Ĺźe w chwili obecnej niemoĹźliwe jest precyzyjne ustalenie czasu.
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Porman

  • Wiadomości: 34
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Października 2016, 11:20:14 »
Masz Darku trochę racji. Ale jeśli zaniechamy listy z kolejnością zawodników na dynamice, to tam będzie MEGA kolejka i znowu zacznie się narzekanie. Pomysł z "dyżurnym", który wspiera sędziów odnośnie kolejności na poszczególnych osiach wydaje się sensowny. To przecież nie muszą być sędziowie z uprawnieniami. Skoro na zawody przybywa ok 100 strzelców to nie powinno być problemu ze znalezieniem 3ech osób do pilnowania kolejki. Na tym stanowisku też można się zmieniać :D

siwiutki

  • Wiadomości: 66
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Października 2016, 14:10:30 »
...to wszystko prawda co piszecie powyżej a ja wykorzystując sytuację dorzucę uwagi z "poziomu grilla".

 Otóş stwierdzam, Ĺźe dla obsługi grilla (dalej-OG) oszacowanie ilości porcji do wydania staje się powoli "wróşeniem z fusĂłw".
W ramach startowego przysługuje poczęstunek z grilla i tenże poczęstunek jest w całości finansowany z opłat startowych czyli bezpośrednio przez zawodników.
Niestety!  W praktyce ilość wydawanych porcji nie ma związku z ilością startujących.
Pragnę  poinformować Szanowne KoleĹźanki i KolegĂłw ,Ĺźe OG stara się dbać o to aby Ĺźywność oferowana była zawsze świeĹźa i odpowiedniej jakości.
Nie oferujemy produktu najtańszego a ze względu na ilość  wymagane jest  zamawianie. Produkty często przygotowane są profesjonalnie wedle receptury domowej,
np: grochówka przygotowywana jest w noc poprzedzającą zawody. Przygotowujący mogą liczyć na zwrot po kosztach surowca i to wszystko.
Oczywiście można zamówić więcej lub mniej i to robimy , ale nie 3x więcej! Żywność to nie amunicja ,którą można wystrzelić na kolejnych zawodach.
   Rozumiem, zawodnicy wyjeĹźdĹźając na zawody przybywają nierzadko z daleka ,wstają wcześnie rano,często bez śniadania, niekiedy zestresowani koniecznością zdobycia
osobostartów bo rok się kończy. Bywa ,iż przy okazji, w tę daleką podróż zabieramy rodzinkę,dzieci, siostrzeńca,teściową,kolegę. Z tego wszystkiego się bardzo
cieszymy i serdecznie zapraszamy gdyż niewątpliwie wpływa to pozytywnie na popularyzację strzelectwa ,jednego z głównych celów naszych zawodów i naszej działalności w ogóle.
I tu moja gorąca prośba - jeĹźeli mamy w planach piknik to pomyślmy o aprowizacji wycieczki. Warunki tu są  spartańskie, SPA to na pewno nie jest ..i o to chodzi
ale ogień u nas się pali zawsze , a miejsce pod daszkiem też się znajdzie , że o miłej atmosferze nie wspomnę.

   Mamy obowiązek jako OG zapewnić poczęstunek osobom startującym i osobom obsługującym zawody(co z uwagi na powyĹźsze nie zawsze się udawało; przekonali się o tym
 osobiście m.in. autorzy poprzednich postĂłw- za to przepraszamy!), i niestety innym nie moĹźemy tego zagwarantować.
   Oczywiście zaleĹźy nam na tym aby nikt z naszych gości głodny nie chodził, nie chcemy restrykcji ,systemĂłw kartkowych, przedpłat, talonĂłw  czy innych asygnat, nie
 jest naszym celem rĂłwnieĹź usprawiedliwianie się czy spychanie winy i pĂłki co szczerze apelujemy aby sprĂłbować podejść do sprawy ze zrozumieniem, wykazać się
 obywatelską  postawą czy najzwyklejszym koleĹźeństwem. Zawsze moĹźna lepiej , dlatego prosimy o  uwagi mające na celu poprawienie sytuacji.
   Pozdrowienia OG.
Oczywiście można, ale nie wolno!

olekba

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Października 2016, 15:09:34 »
Co do dynamiki: myślę że się jednak da, nawet mimo nieprzewidywalności - byle by grupować ludzi a nie start co 5 minut dla 1 zawodnika. Jak "odstrzelają się" szybciej to sędziowie będą mieli chwilę przerwy - co im się też przyda. Jak zajmie im to więcej czasu - to "czas osiowy" przesunie się tak jak na opóźnieniach na każdej, innej osi. Tylko naprawdę - aby nad tym zapanować konieczny jest dla nich ktoś do pomocy - ta oś pod względem wymagań dla sędziów jest bardzo obciążająca - co mieliśmy okazję obserwować szczególnie ostatnio.

fnmilo

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 797
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Października 2016, 18:06:56 »
          To prawda , zawodnicy są róşni pod względem doświadczenia .  Jednym odstrzelanie toru zajmuje 40-60s innym 3min -
ustawienie celi , zaklejenie tarcz kolejne 3 min pod warunkiem że są sędziowie techniczni cały czas w ilości co najmniej dwóch
osób . Kolejny problem to sami zawodnicy . Na 10 słucha czterech z czego 2 postępuje i wykonuje polecenia.
               ( MoĹźe przesuniemy dyskusję w odpowiedniejsze miejsce )
    Na 60 zawodnikĂłw czas średni 6 godzin czyli co 6 min startuje zawodnik , w grupie powinno być 7 z zapisu internetowego i trzech wolnych z zapisĂłw na strzelnicy .
zaczynam :) przygodę

Zinngiesser

  • Wiadomości: 91
Odp: 117 Zawody GARDY - Kaczory 23.10.2016
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Października 2016, 21:54:33 »

Na 10 słucha czterech z czego 2 postępuje i wykonuje polecenia. ( Może przesuniemy dyskusję w odpowiedniejsze miejsce ).

A co da przesuniecie, skoro ci co nie sluchaja odprawy, to pewnie takze nie czytaja? Jest jedna rada: DSQ. Po kilku zawodach (i pewnej dawce jadu na klubwym forum i przy ognisku), raczej da sie spokojnie i strzelac, i sedziowac.
« Ostatnia zmiana: 26 Października 2016, 22:17:29 wysłana przez Zinngiesser »