Autor Wątek: Biuletyn Kolekcjonera - reaktywacja  (Przeczytany 869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Thomas68

  • Wiadomości: 46
Biuletyn Kolekcjonera - reaktywacja
« dnia: 12 Września 2023, 18:53:49 »
Witam,

Chciałbym poruszyć w tym wątku zapomnianą inicjatywę sprzed kilku lat, a mianowicie, wydawany przez nasz Klub ? Biuletyn Kolekcjonera.
Uważam, że była to bardzo ciekawa incjatywa naszego Klubu. Po pierwsze przy pytaniach z WPA a po co Panu/Pani kolejna szuka broni kolekcjonerskiej dawała argument a po to żeby mieć i się podzielić opisem z innymi kolekcjonerami. ;D Po drugie można było znaleźć dużo ciekawych informacji o poszczególnych typach karabinów, pistoletów, rewolwerów, historii broni strzeleckiej, broni białej historii woskowości, chwały oręża polskiego itp.
Sam w miarę możliwości starałem się coś fajnego napisać, podzielić się swoją wiedzą, swoimi spostrzeżeniami, opiniami na temat zakupionych egzemplarzy broni strzeleckiej i białej.
Ponad to można było tam znaleźć ciekawe informacje z naszego środowiska.
Uważam, że możemy również na łamach tego biuletynu pochwalić się swoimi osiągnieciami na zawodach poza naszym klubem. Przecież cześć naszych kolegów i koleżanek bierze udział w bardzo ciekawych zawodach (Operacja Furia, Lekka Piechota, zawody IPSC, PIRO), szkoleniach, treningach itp.
Otwieram temat do dyskusji. Jaka jest wasza opinia czy warto zrobić jak w tytule Biuletyn Kolekcjonera ? reaktywacja?
Oczywiście możemy pomyśleć, czy publikować miesięcznie czy kwartalnie? Jak ma wyglądać ten biuletyn? Czekam na Wasze opinie.


Your Problem isn't the problem, Your reaction is the Problem.

olekba

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 175
Odp: Biuletyn Kolekcjonera - reaktywacja
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Września 2023, 20:27:17 »
Biuletyn "umarł" (mam nadzieję, że tylko popadł w śpiączkę) dlatego, że ludzie przestali pisać. Zacznij pisać teksty, wyślij do Darka, namów innych. Myślę, że jak się znajdzie odpowiednia ilość tekstów, to w każdej chwili można wznowić.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Biuletyn Kolekcjonera - reaktywacja
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Września 2023, 07:01:12 »
Pisanie artykułów to jedno, a zredagowanie biuletynu to druga sprawa. Nie każdy ma teakie możłiwości i czas na zabawę w redaktora naczelnego.
Co do tekstów, to moga to byc nawet krótkie notki z zawodów gdzie pojawią się konkurencje z broni kolekcjonerskiej/historycznej. Choćby kilka zdjęć "sprzętów" z krótkim rysem historycznym. Nie musża to od razu byc wielostronicowe opracowania. To samo również dotyczy relacji ze startów. W połowie października odbęda się History Arms. Jeśli pojedzie tam kilka osób z Gardy to juz będzie o czym pisać.

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1577
Odp: Biuletyn Kolekcjonera - reaktywacja
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Września 2023, 11:25:49 »
Ja to złożę "do kupy" z tym nie będzie problemu.
Potrzebuję tylko tekst w wordzie i zdjęcia jako oddzielne pliki.
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Thomas68

  • Wiadomości: 46
Odp: Biuletyn Kolekcjonera - reaktywacja
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Września 2023, 15:27:42 »
I tak ma być!! To jest załatwienie tematu. Darku super  :D to ja szykuje artykuł na otwarcie, przełom września/października wysyłam do Ciebie w Wordzie i zdjęcia w jpg.
Koledzy/Koleżanki zachęcam Was również do podzielenia się ?perełkami? z Waszych kolekcji bo wiem  że takowe macie. Chwalmy się tym co mamy w naszych szafach. :P
Your Problem isn't the problem, Your reaction is the Problem.

ano

  • Wiadomości: 108
Odp: Biuletyn Kolekcjonera - reaktywacja
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Września 2023, 14:57:48 »
ANO, ale wiesz, że na każdych zawodach jest prezentowana broń kolekcjonerska członków klubu? Nie ważne czy to akurat zawody typowo historyczne, czy ogólne? Sprawdź sobie protokół dowolnych zawodów, przedostatni akapit. Jeżeli WPA miałoby wątpliwości, to odwołaj się do protokołów.

Dodatkowo broń kolekcjonerska prezentujemy na imprezach okolicznościowych, organizowanych przez klub, typu dzień dziecka.

Oczywiście, miło jakby wróciła gazetka :) Jak wiadomo, wystarczy coś napisać i zrobić parę zdjęć.

Trudno jedno lakoniczne zdanie w komunikacie i pojedyncze zdjecia co jakiś czas uznać za aktywnośc na polu kolekcjonerskim.
Olekba, rozumiem że ogarniesz w biuletynie temat relacji z prezentacji eksponatów  :)