Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Terminy Zawodów / Odp: 26.09.2020 - Kaczory - Nocne Marki Koszmarki - V edycja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fnmilo dnia 16 Wrzesień 2020, 09:11:28 »
Tak ca
Pytanka do sprostowania :

Czy cały Arsenał muszę mieć na sobie? Tzn pistolet w kaburze, karabin na szyi i strzelbe na plecach? Czy po prostu moge zabawki mieć w pokrowcu który będe miał zawsze przy sobie (np w formie plecaka) a przed startem majdan wypakować?

Czy mogę użyczyć broni koledze który akurat danej nie ma?

Co do amunicji? Czy śrut jak zawsze 28g? Czy amunicja do karabinu może być "konserwowa"?

Będzie jeden punkt wymiany gdzie możesz zostawić jednostkę broni, jeżeli będzie Tobie wygodnie poruszać się po torze z pokrowcami proszę bardzo ,możesz użyczyć, amunicja dowolna śrutowa, karabinowa też - strzelamy do papieru.
12
Terminy Zawodów / Odp: 26.09.2020 - Kaczory - Nocne Marki Koszmarki - V edycja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fnmilo dnia 16 Wrzesień 2020, 09:00:39 »
już poprawiłem opis jest z poprzednich lat, zawody zaczynają się o 20:30, jak co roku ognisko, kawa - herbata i coś na ząb będzie.
13
Terminy Zawodów / Odp: 26.09.2020 - Kaczory - Nocne Marki Koszmarki - V edycja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez exc450 dnia 15 Wrzesień 2020, 22:33:11 »
Nie rozumiem o co chodzi w tym zdaniu cyt : ?Dla wszystkich chętnych którzy już wyposażą się w sprzęt zorganizujemy na początku paździenika trening nocny. Żeby dopiąć wszystko, poprawić , przemyśleć? jak trening w październiku skoro zawody są we wrześniu ? No i drugie pytanie - o której Godzinie się zaczynaja zawody ? Mam do roboty w niedziele na rano i zastanawiam się co i jak , a jakis catering lub ognisko z kiełbasą jest w planach ?
14
Terminy Zawodów / Odp: 26.09.2020 - Kaczory - Nocne Marki Koszmarki - V edycja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mariusz B. dnia 15 Wrzesień 2020, 21:30:31 »
Pytanka do sprostowania :

Czy cały Arsenał muszę mieć na sobie? Tzn pistolet w kaburze, karabin na szyi i strzelbe na plecach? Czy po prostu moge zabawki mieć w pokrowcu który będe miał zawsze przy sobie (np w formie plecaka) a przed startem majdan wypakować?

Czy mogę użyczyć broni koledze który akurat danej nie ma?

Co do amunicji? Czy śrut jak zawsze 28g? Czy amunicja do karabinu może być "konserwowa"?
15
Terminy Zawodów / Odp: 26.09.2020 - Kaczory - Nocne Marki Koszmarki - V edycja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fnmilo dnia 15 Wrzesień 2020, 20:07:40 »
Kolega Sebastian to dobrze ujął.

O co w tym wszystkim chodzi ?

Jeżeli nie braliście już udziału w podobnych zawodach lub nie macie doświadczenia w posługiwaniu się bronią w warunkach nocnych, z pewnością zadajecie sobie różne pytania.
Postaramy się trochę rozjaśnić w głowach ????

1. Czy to zawody dla mnie ?
Jeżeli posiadasz pozwolenie na broń, własną broń,brałeś udział w zawodach dynamicznych, potrafisz posługiwać się nią bezpiecznie ,kontrolujesz swoje odruchy i nie boisz się ciemności ? tak, to zawody dla Ciebie.
Tory są proste,zadanie nie skomplikowane,nie ma układanie kostki Rubika na czas. Warto wziąć udział choćby z ciekawości, aby zobaczyć jak to jest.

2.Jakiej broni mogę użyć?
Pistolet i karabin samopowtarzalny centralnego zapłonu, strzelba. Kaliber nie ma znaczenia (nie no ? .22 LR to jednak przesada).Pojemność magazynka,ilość magazynków itp. nie ma znaczenia.Musisz mieć wymagany zapas amunicji i tyle magazynków aby zmieniać je na torze w miarę potrzeb. To Ty będziesz to wszystko dźwigać,Ty musisz zrealizować zadanie.

3. Jakiego rodzaju osprzętu,oświetlenia i akcesoriów mogę użyć ?
Każdego bezpiecznego i sprawdzonego przez Ciebie. Latarki taktyczne, czołówki,lasery,noktowizory ? Twój wybór. To Ty będziesz to wszystko dźwigać,Ty musisz zrealizować zadanie. Osobiście polecam latarkę z jednym trybem świecenia. Nie za silna nie za słaba. Słaba ? nie zobaczysz celu, za mocna ? będziesz się oślepiał światłem odbitym od przesłon ,ścian,kartonu.Baterie czy akmulatorki ? Zależy. Baterie możesz wziąć w kieszeń, nie wszystkie akumulatorki sa wymienne. A prądu w plecaku jak w wiadrze nie da się zabrać. Osobiście używam latarki Mactronic Defender 720 lm na baterie z jednym trybem świecenia ? dobry kompromis ceny do jakości. Włącznik żelowy? Fajna sprawa,sam używam, tylko źle umiejscowiony powoduje dodatkowe zamieszanie i stres. Przecież nic nie stanie się gdy latarka będzie włączona podczas przebiegu. To nie wojna.
Latarka na pistolecie? Jeżeli masz kaburę ? oczywiście. Jeżeli nie masz ? kombinuj z czołówką. Up to You.

4 Kolimator czy celownik a może przyrządy mechaniczne ?
Osobiście preferuję kolimator. Jednak jeżeli ma się opanowany sprzęt nie daje to aż takiej przewagi.Przyrządy mechaniczne na tle oświetlonego celu widać,szukanie celu po ciemku w optyce doprowadza do wściekłości,laser skacze jak szalony i nie jest taki cool jak się wydaje a kolimator może zaparować. Wszystko ma swoje wady i zalety. Ty bedziesz to wszystko dźwigać,Ty musisz zrealizować zadanie.

4. Czy mogę wziąć hełm i kamizelkę taktyczną z wkładami?
Jeżeli posiadasz i nie ogranicza to Twojej mobilności i posługiwania się bronią ? oczywiście. Ale pamiętaj,Ty bedziesz to wszystko dźwigać,Ty musisz zrealizować zadanie.

5. Jakiego rodzaju ładownice mam wziąć?
Te które posiadasz. Te które posiadaja magazynki na starcie.I te które wciąż będą w posiadaniu magazynków po starcie ? a zwłaszcza w trakcie przebiegu. Nic tak nie zaskakuje jak macanie ręką po pustej ładownicy. A już macanie po ciemku trawy to perwersja.

6. Czy muszę trenować przed zawodami ?
Osobiście sugeruję ? tak ! Noc to zupełnie inne warunki działania, inna percepcja otoczenia i zachowanie. Wychodzą rzeczy których nawet nie dostrzegamy w ciągu dnia na strzelnicy czy na zawodach IPSC.
Sprawdzić latarkę, sprawdzić czy trafiam ręką do ładownicy czy worka po ciemku, czy nie przewrócę się z bronią idąc, nie zgubie pistoletu biegając itp. Może krzywdy sobie nie zrobię gdy odpadnie mi uchwyt czy latarka w trakcie,ale jaki to obciach ?
A już wytłumaczyć WPA zgubienie pistoletu naprawdę ciężko.


7. Czy mam ubrać się militarnie czy sportowo ?
Odpowiednio do pogody. W trakcie nocy warunki zmieniaja się, może być mgła,deszcz ,księżyc. Jesteś dorosły Twój wybór.Ja nie zmarznę ani nie spocę się za Ciebie.
Co do stylizacji ? cóż w nocy nie widać Multicam-a,ATACS-a ani plakietek czy oznaczeń producentów na koszulce z lycry. Szkoda, dziewczyny nie zobaczą.

8. Jakiego rodzaju pirotechnika będzie używana i czy jest to bezpieczne ?
Proste elementy, dym, petarda,stroboskop. Oczywiście gdybyśmy mogli poszaleć i finanse by nas nie ograniczały to wprowadzilibyśmy wytwornice dymu,napalm,ostrzał artyleryjski,watę cukrową i orkiestrę cyrkową.
No, ale to kosztuje a poza tym straż pożarna pognałaby nas z lasu bojąc się że go podpalimy. A czy bezpieczne? Wszystkie mają oznaczenie CE ? ale co do kształtu liter to już nie wnikamy.

9. Nie za dużo biegania na torze i w ogole nie za bardzo bojowo?
Bieganie ? Raptem trochę truchtu na świeżym powietrzu.To nie Selekcja czy inny Runmageddon.Tam jest bieganie. A czy bojowo ? Celem jest zwykła zabawa, nie aspirujemy do żadnej formy szkolenia taktycznego.
A jeżeli ktoś woli alternatywę w postaci dostojnego marszu w tęczowej peruce i balonikiem w ręce to zawsze ma wybór, nie zmuszamy.
Tory zostały opracowane tak aby osoby nie mające doświadczenia w takich warunkach dały sobie radę, a jednocześnie aby ci bardziej sprawni również się spocili. Przewidzieliśmy kilka ?przeszkadzaczy? , których nie ma w opisie ,a o których dowiecie się podczas omówienia torów na miejscu. Z pewnością będzie ciekawie.

10. Co znaczy ?ilość miejsc ograniczona? ?
Taki tam marketingowy bełkot. Przecież nie obiecamy pierwszym 10 lokówki i przyrządu do obierania ziemniaków? Tak naprawdę zgłaszajcie się śmiało.Oczywiście wolelibyśmy wiedzieć wcześniej o ilości chętnych bo będziemy musieli np. zakupić odpowiednią ilość pirotechniki i kiełbasy na ruszt. Sam potem tego nie zjem. Ilość nie jest sztywno ograniczona jednak z doświadczenia wynika ,że przepuszczenie 20 osób przez noc na 3 torach, policzenie punktacji ,zaklejenie i ustawienie torów zajmuje cała noc. Jak będzie 23 chętnych, spoko ? damy radę, jak

12 ? też dobrze. Idea jest żeby fajnie i bezpiecznie bawić się.
16
Terminy Zawodów / Odp: 26.09.2020 - Kaczory - Nocne Marki Koszmarki - V edycja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fnmilo dnia 15 Wrzesień 2020, 11:42:37 »
Regulamin
Nocne Marki Koszmarki  V - 2020

1. Cel zawodów: celem zawodów jest:
- wyłonienie najlepszych strzelców spośród biorących udział w zawodach
- propagowanie sportów strzeleckich
- integracja członków klubu oraz zawodników biorących udział w zawodach
- utrwalanie właściwych, bezpiecznych zachowań
- prezentacja kolekcjonerskich egzemplarzy broni palnej

2. Organizator zawodów: organizatorem zawodów jest Klub Strzelecki GARDA z siedzibą przy ulicy Czarnieckiego 21/34 w Ostródzie. Osobą do kontaktowania się w sprawie zawodów jest kol. Tomasz Lamkowski tel. 506 121 820, e-mail: prezes@ksgarda.com

3. Termin i miejsce zawodów: 26.09.2020 od godz. 19.00
3.1 Strzelnica KS GARDA na Kaczorach k. Ostródy. Dojazd z drogi Ostróda-Gdańsk (E7), zjazd za Ostródą w prawo na Dobre Miasto, druga droga w las oznakowana kieruje na strzelnicę

4. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zawodów z przyczyn obiektywnych. Informacja o ewentualnym odwołaniu publikowana będzie na stronie klubowej www.ksgarda.pl.

5. Zawodnicy uczestniczący w zawodach winni mieć wydrukowane karty startowe oraz posiadać potwierdzenie przelewu za uczestnictwo w zawodach za wybrane konkurencje.

6. Program zawodów
- rozpoczęcie zawodów : 19:30
- omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy w trakcie trwania zawodów : 19.45
- rozpoczęcie konkurencji strzeleckich : 20.30

7. Konkurencje na zawodach składają się z trzech torów wielobroniowych:
     Pistolet - Karabin
     Karabin - Strzelba ? Pistolet
     Strzelba - Pistolet
8. Klasyfikacja : najlepszy wynik łączny z trzech torów.
9. Nagrody : Dyplomy oraz nagrody niespodzianki.

Wymagania sprzętowe.
broń dowolna centralnego zapłonu minimum 3 jednostki -
pistolet , karabin i strzelba.
Strzelanie nocne na dystansach od 50m do 3m. Cele metalowe i papierowe.
Zapotrzebowanie na amunicje minimum:
50szt do pistoletu, 30szt do karabinu i 20szt do strzelby.
 
3 tory dynamiczne, pirotechnika, niespodzianki. Klasa sprzetowa wspólna dla wszystkich OPEN.
Dowolne wyposażenie taktyczne , pasy ,kamizelki , zrzuty, latarki,hełmy,kolimatory,noktowizja,lasery,bajery .
Warunek : WSZYSTKO włącznie z wyposażeniem, bronią i amunicją przenosimy na sobie przez CAŁY czas trwania zawodów.

Z racji ograniczonego czasu trwania (ciemność) ilość miejsc ograniczona do 20 osób. Decyduje zgłoszenie i opłacenie startu.

Więcej informacji proszę o kontakt.

17
Terminy Zawodów / Odp: 20.09.2020 - Memoriał Jerzego Cieśli
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Darek65 dnia 15 Wrzesień 2020, 11:40:54 »
Z jakiego powodu pominięto CZ-82 w konkurencji pistolet oficera????Był na wyposażeniu milicji Czechosłowacji >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(. ma magazynek dwurzędowy!!!
magazynek musi być jednorzędowy, nawiązujemy głównie do pistoletu oficera naszego krajowego
18
Terminy Zawodów / Odp: 20.09.2020 - Memoriał Jerzego Cieśli
« Ostatnia wiadomość wysłana przez instruktor dnia 15 Wrzesień 2020, 11:09:39 »
Z jakiego powodu pominięto CZ-82 w konkurencji pistolet oficera????Był na wyposażeniu milicji Czechosłowacji >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(. ma magazynek dwurzędowy!!!
19
Terminy Zawodów / 25.10.2020 - 4 Pory Roku - JESIEŃ
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Darek65 dnia 14 Wrzesień 2020, 09:09:35 »
25.10.2020 - Kaczory - 4 Pory Roku - JESIEŃ, zawody 3GUN
Zawody wpisane do kalendarza W-MZSS
20
Terminy Zawodów / 18.10.2020 - 156. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Darek65 dnia 14 Wrzesień 2020, 09:08:19 »
18.10.2020 - Kaczory - 156. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
Zawody wpisane do kalendarza W-MZSS

Regulamin
156. zawodów Klubu Strzeleckiego GARDA


1. Cel zawodów: celem zawodów jest:
- wyłonienie najlepszych strzelców spośród biorących udział w zawodach
- propagowanie sportów strzeleckich
- integracja członków klubu oraz zawodników biorących udział w zawodach
- utrwalanie właściwych, bezpiecznych zachowań
- prezentacja kolekcjonerskich egzemplarzy broni palnej

2. Organizator zawodów: organizatorem zawodów jest Klub Strzelecki GARDA z siedzibą przy ulicy Czarnieckiego 21/34 w Ostródzie. Osobą do kontaktowania się w sprawie zawodów jest kol. Tomasz Lamkowski tel. 506 121 820, e-mail: prezes@ksgarda.com

3. Termin i miejsce zawodów: 18.10.2020 od godz. 10:00
3.1 Strzelnica KS GARDA na Kaczorach k. Ostródy. Dojazd z drogi Ostróda-Gdańsk (E7), zjazd za Ostródą w prawo na Dobre Miasto, druga droga w las oznakowana kieruje na strzelnicę
3.2 strzelnica COLT Wyszków, Wyszków, ul. Serocka 24. (konkurencja "a")

4. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zawodów z przyczyn obiektywnych. Informacja o ewentualnym odwołaniu publikowana będzie na stronie klubowej www.ksgarda.pl.

5. Zawodnicy uczestniczący w zawodach winni mieć wydrukowane karty startowe oraz posiadać potwierdzenie przelewu za uczestnictwo w zawodach za wybrane konkurencje.

6. Program zawodów
- rozpoczęcie zawodów - 10:00
- omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy w trakcie trwania zawodów - 10:10
- rozpoczęcie konkurencji strzeleckich - 10:15
Zostaną rozegranie 4 konkurencje strzeleckie:

a) Psp-20 - Czarny punkt, statyka
Pistolet lub rewolwer sportowy bocznego zapłonu, 5 strzałów próbnych i 20 strzałów ocenianych, odległość 25 m. Środek tarczy TS-2.
- seria próbna 5 strzałów w czasie 60 sek.,
- po ocenie strzałów próbnych przez zawodników zaklejamy przestrzeliny i oddajemy 20 strzałów ocenianych w czasie 300 sek.
- maksymalna możliwa ilość punktów: 200
- postawa stojąca, strzelać można z jednej ręki lub oburącz.
klub zapewnia broń i amunicję ale można również strzelać z własnej broni
konkurencja liczona jest do rankingu rocznego

b) Pcz-10 Pistolet bojowy - statyka
Pistolet centralnego zapłonu Pcz-10 - strzelania statyczne z pistoletu centralnego zapłonu w kalibrze od 7,62 do 11,43 mm z lufą nie przekraczającą 13,5 cm, do tarczy nt-23,
- 3 próbne i 10 strzałów ocenianych, odległość 50 m. Tarcza nt-23.
- seria próbna 3 strzały w czasie 60 sek.,
- po ocenie strzałów próbnych przez zawodników oddajemy kolejne 10 strzałów
- oceniane będzie 10 najlepszych przestrzelin pośród 13
- maksymalna ilość punktów jaką można uzyskać - 100
- strzelać można z jednej lub z dwóch rąk
klub zapewnia broń i amunicję ale można również strzelać z własnej broni

c) SG - Blaszanka
Strzelba gładkolufowa (dubeltówka, bok, "pompka"), śrut max 28 g. w ilości 10 szt.
Strzelamy do 10 metalowych celów na czas,
Po sygnale timera oddajemy strzały do wskazanych celów, za każdy nietrafiony cel doliczone zostanie 3 sekundy, za trafienie "no-shoot" doliczane będzie 5 sek.
klub zapewnia broń i amunicję, ale można również strzelać z własnej broni i amunicji

d) Pcz-10 Pistolet historyczny - statyka
Pistolet centralnego zapłonu konstrukcji sprzed 1945 roku.
- strzelania statyczne z pistoletu centralnego zapłonu w kalibrze od 7,62 do 11,43 mm z lufą nie przekraczającą 13,5 cm, do tarczy nt-23,
- 3 próbne i 10 strzałów ocenianych, odległość 50 m. Tarcza nt-23.
- seria próbna 3 strzały w czasie 60 sek.,
- po ocenie strzałów próbnych przez zawodników oddajemy kolejne 10 strzałów
- oceniane będzie 10 najlepszych przestrzelin pośród 13
- maksymalna ilość punktów jaką można uzyskać - 100
- strzelać można z jednej lub z dwóch rąk
klub zapewnia broń i amunicję ale można również strzelać z własnej broni
broń i amunicja własna

7. Członkowie klubu nie posiadający własnej broni będą mieli możliwość skorzystania z broni oraz amunicji klubowej po wybraniu właściwej opcji w trakcie rejestracji.
Konkurencje rozgrywane będą równolegle na wszystkich stanowiskach, w zależności od obecności zawodników. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany rozgrywanych konkurencji. Obowiązują ochronniki słuchu oraz wskaźnik bezpieczeństwa do komory nabojowej w jaskrawym kolorze.

8. Uczestnictwo w zawodach
W zawodach mogą brać udział seniorzy i juniorzy:
- członkowie Klubu Strzeleckiego GARDA
- zawodnicy posiadający licencję Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego
- osoby posiadające pozwolenie na broń do celów sportowych, łowieckich i kolekcjonerskich
- sympatycy sportów strzeleckich

9. Każdy uczestnik rejestrując się potwierdza znajomość i akceptuje niniejszy regulamin oraz wyraża zgodę na publikację wizerunku w materiałach promujących KS GARDA i wyraża zgodę na publikację danych w komunikacie z niniejszych zawodów w postaci: nazwiska, imienia i przynależności klubowej. 
9.1 Zawodnik nieposiadający wydrukowanej na kartach startowych nazwy klubu lub "Gość" nie będzie ujęty w rezultatach z zawodów, a uczestnictwo potraktowane zostanie jako strzelanie rekreacyjne.

10. Odpłatność za zawody
Tabela odpłatności za uczestnictwo oraz poszczególne konkurencje znajdują się na stronie https://rejestracja.ksgarda.org
10.1 Osoby które się zarejestrują i nie opłacą startowego oraz nie odwołają najpóźniej 3 dni przed terminem zawodów swojego udziału będą musieli ponieść opłatę startową. Wycofanie się z zawodów po rejestracji należy kierować na ds@ksgarda.com

11. Klasyfikacja
Na zawodach będzie przeprowadzona klasyfikacja indywidualna w poszczególnych konkurencjach i drużynowa (3 osobowa) w konkurencjach "a" i "c".
O zajętym miejscu będzie decydowała suma zdobytych punktów w ocenianych seriach każdej z konkurencji. W przypadku tej samej liczby punktów zgodnie z Regulaminem PZSS najpierw liczy się większa ilość dziesiątek wewnętrznych, następnie większa liczba punktów w seriach, zaczynając od serii końcowej i na końcu porównanie wyników kolejnych strzałów od ostatniego.
W przypadku drużyn decyduje suma zdobytych punktów przez cała drużynę.


12. Nagrody Za zajęcie w poszczególnych konkurencjach pierwszego, drugiego i trzeciego miejsce przyznawane będą dyplomy.

13. Zgłoszenia: Zgłoszenia tylko i wyłącznie online przez stronę https://www.rejestracja.ksgarda.org (zostaje ograniczona ilość zawodników do 50).

14. Protesty będą przyjmowane do 10 minut od ogłoszenia wyników po zakończonej konkurencji.

15. Zagrożenie COVID 19
Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, zawodnicy są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania nakazów, zakazów i wytycznych ustalonych przez Radę Ministrów w odpowiednich aktach prawnych.
W szczególności informujemy że:
a) na stanowisku strzeleckim mogą być obecne jedynie osoby funkcyjne i zawodnik wywołany przez sędziego,
b) obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego,
a) obowiązuje dezynfekcja rąk osób wchodzących na teren strzelnicy i wychodzących z obiektu,
a) należy korzystać jedynie ze swojego sprzętu i wyposażenia,
b) środki ochronne zawodnicy organizują we własnym zakresie.

16. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do Sędziego Głównego zawodów.

Uwaga! Rejestracja online możliwa będzie tylko do 15.10.2020 do godz. 23:59
w tytule przelewu proszę koniecznie podać nr zawodów oraz numer startowy,
wpłaty bez tych danych traktowane będą jako darowizna na rzecz KS GARDA
(nie dotyczy płatności za pośrednictwem Przelewy24)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10